1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022
1

Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022 İçerik yazmanın çok sayıda zorluğu vardır. İyi bir performans göstermesini istiyorsanız, iyi bir içerik parçası kolayca okunabilir, anlaşılabilir ve SEO için optimize edilmiş olmalıdır. Yüksek kaliteli ve okunabilir içerik yazmak, muazzam çaba gerektiren zahmetli bir iştir.

Google tarayıcıları ve algoritmaları olağanüstü akıllı hale geldi; web sitenizde yayınlanan içeriği 200 sıralama faktörünü göz önünde bulundurarak kontrol ediyorlar. Okunabilirlik de bunlardan biridir.

Google ve diğer arama motorlarına göre, içeriğinizin okunabilirliği %60’ın üzerinde veya 8. sınıftaki bir öğrenci tarafından anlaşılabilir olmalıdır. Yüksek bir okunabilirlik puanı elde etmek, yazma konusunda çok fazla deneyim, ayrıca kelime ve noktalama işaretlerini olağanüstü bir şekilde kavramayı gerektirir.

Okunabilirlik puanınızı yükseltmenin bir diğer yolu da bir açımlama aracından yardım almaktır. Bu yazıda, açımlama araçlarını ve okunabilir içerik yazmaya nasıl yardımcı olabileceklerini tartışacağız. Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

Başka sözcüklerle ifade etme aracı nedir? Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

Açımlama aracı, içeriğin tonunu göz önünde bulundurarak paragrafları değiştirmek, cümleleri yeniden düzenlemek, kelimeleri ve ifadeleri değiştirmek için birden fazla NLP ve makine öğrenimi algoritması kullanan yapay zeka tabanlı bir web uygulamasıdır. İçeriğin amacına veya anlamına zarar vermez, modern kelimeler ekler ve içeriği okunabilir hale getirir.

İçeriği anlamak ve yeni bir şekilde yeniden ifade etmek için aşağıdaki süreci içerir.

 • Tokenizasyon: Kelimelerin farklı kategorilere yerleştirilmesi.
 • Lemmatizasyon: Kelimelerin kökleriyle sınırlandırılması.
 • Stemming: Kelimelerin sondan kesilmesi.
 • Durdurma Kelimeleri Kaldırma: Gereksiz veya tekrar eden kelimelerin çıkarılması.

İçerik Yazımında Paraphrasing Araçlarını Kullanmanın Artıları Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

1.      İntihali Ortadan Kaldırın ve İçeriği Benzersiz Kılın

Paraphrasing araçları, paragrafları ve cümleleri yeniden oluştururken içeriğin ifadesini, tonunu ve sesini değiştirir. Sonuçta içerik benzersiz ve intihalden arınmış hale gelir. Başka kelimelerle ifade etme aracı sizi doğrudan intihalden olduğu kadar yanlışlıkla yapılan intihalden de kurtarır.

İçeriğinizdeki intihal metni ortadan kaldırmak için metni bir başka kelimelerle ifade etme aracına koymanız ve yeniden ifade et veya gönder düğmesine basmanız gerekir. Ancak ilk denemede bazı intihal içerikler kalabilir. Bu yüzden en iyi sonucu almak için içeriğinizi iki kez yeniden ifade edin. Bu, intihalin %100’ünü ortadan kaldıracaktır.

2.      İçeriğin Okunabilirliğini Artırın

Açımlama aracı, içeriğin okunabilirliğini artırmaya yardımcı olur. Zor kelimeleri kolay ve anlaşılır eşanlamlılarıyla değiştirir. Cümleleri kısaltmak ve paragrafları iki farklı paragrafa bölmek içeriğin okunabilirliğini artırır. Ayrıca, metninize madde işaretleri eklemek okunabilirlik puanını olumlu yönde ölçeklendirebilir.

Google’a göre, okunabilirlik sıralamada önemli bir faktördür. İçeriğiniz 13 yaşındaki bir öğrenci tarafından kolayca okunabilir olmalıdır.

3.      Paragrafları ve Pasajları İyileştirin

Paraphrasing’de paragrafların ve pasajların değiştirilmesi, okunabilirliğin artırılmasında önemli bir rol oynar. Paraphrasing aracı, cümle uzunluğunu ve kelime seçimini ayarlayarak paragrafları ve pasajları iyileştirmek için bir paragraf değiştirici olarak da çalışır.

Paragrafları veya pasajları daha okunabilir ve kolayca anlaşılabilir hale getirir.  Paragraf değiştirici ayrıca bir cümledeki kelime sayısını sınırlayabilir veya kısa bir cümlenin uzunluğunu artırabilir. Bu teknik, içeriği yenilemenin yanı sıra intihali ortadan kaldırmada da çok faydalıdır.

4.      İçerik Sunumunu Geliştirin

Genellikle okunması zor olan veya zor okunabilen kelimelerden oluşan paragrafları ve hatta tüm makaleyi atlarız. Dolayısıyla, bir paraphrasing aracı da bu soruna hizmet eder, etkili Yapay zeka algoritmalarını kullanarak içeriği daha ilgi çekici ve okunması kolay hale getirir.

Gereksiz kelimelerin çıkarılması ve içeriğin konuya uygun hale getirilmesi, içerik sunumunun artırılmasına yardımcı olur. Çarpıtılmış kelimeler ve uzun cümleler okuyucuların asıl niyet konusunda kafalarının karışmasına neden olur.

Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

5.      İçerik Tonunu Düzeltin

Elle yazılan içerik, olması gereken tondan uzaklaşabilir. Herhangi bir içeriğin tonu, anlaşılması açısından çok önemlidir. Örneğin, akademik yazılar yaratıcı yazılara kıyasla farklı bir ton gerektirir.

Okuyucular yaratıcı içerikten ilginç ve bazen heyecan verici bir ton beklerken akademik yazıda bu tür bir ton kullanamazsınız.

Bir açımlama aracı, metni anlamak ve tonunu belirlemek için NLP kullanır. İçeriğin herhangi bir yerinde yanlış içerik tonu tespit etmesi durumunda, yeniden ifade ederek bunu düzeltir.

Başka sözcüklerle ifade etme ile yeniden yazma arasındaki fark nedir?  Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

İnsanlar genellikle yeniden ifade etme ile yeniden yazmayı karıştırır, ikisi de farklı şekilde çalışır. Ancak amaçları aynı olabilir.

Yeniden yazma, amacı ve cümle yapısını değiştirmeden içeriği yenilemekle ilgilidir. Sadece kelimeleri değiştirir veya bazı cümleleri keser. Başka kelimelerle ifade etme ise cümle yapısını, sesi, tonu ve kelimeleri de değiştirmekle ilgilidir. Cümleyi kendi ifadenizle yeniden ifade etmek açımlama olarak bilinir.

Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022

Paraphrasing Aracı Okunabilir İçerik Yazma 2022 Sonuç

Paraphrasing aracının içeriği okunabilir hale getirmeye yardımcı olduğu birçok yol vardır. Bunlardan bazıları yukarıda belirtilmiştir. Yapay zeka ve NLP, içerik yazımını yeni bir seviyeye taşıdı. İçeriğinizi daha okunabilir ve çekici hale getirmek için yapay zeka paraphrasers kullanıyorsanız, aşağıdaki deneyiminizi yorumlayın. Umarım okumaktan keyif almışsınızdır! Google ile sitemize ulaşabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan GTA 6 Ne Zaman Piyasaya Çıkıyor içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir