1. Anasayfa
 2. Genel

NFC Nedir 2022

NFC Nedir 2022
1

Nfc Nedir ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Soruları son zamanlarda gündem yer alır. Genel Nfc kullanımları ait detaylı bilgilerin öğrenilmesi ile Nfc pratik olarak kullanılır.

NFC nedir nasıl kullanılır? Soru çeşitlerine sıklıkla maruz kalınır. Genel olarak bakıldığında Nfc; yakın mesafeler için cep telefonlarının temassız olarak iletişimleri anlamına gelir. Böylece bazı uygulama çeşitleri ile anlık iletişim ya da etkileşimler sağlanmaktadır. Özelliklede toplu yaşam alanlarında sıklıkla bulunan kişiler için Nfc ideal bir telefon özelliği oluyor. Nfc özelliğine sahip telefonlar ile temassız olarak gerekli etkileşimler daha kolay sağlanır.

Günümüzde çoğu zaman nfc kelime anlamı olarak kısa mesafe iletişimi kullanılıyor. Nfc kullanımlarına son zamanlarda daha çok gereksinim duyulmuştur. Günden güne iletişim alanında artan teknolojiler ile iletişim daha hızlı sağlanıyor. Nfc kullanımları ile özelliklede toplumsal konuları ilgilendiren bilgiler telefonlarda yer alabiliyor.

Teknolojik gelişmeler son zamanlarda iletişim alanında Nfc ile daha çok yoğunlaşmıştır. Günümüzde akıllı cihazlar için günden güne farklı pek çok iletişim uygulamaları üretiliyor. Her geçen gün bu tarz uygulamaların kullanımları artmaktadır. Dünya genelinde de teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte Nfc kullanım alanları artmaktadır. Özelliklede sosyal yaşamda Nfc kullanımlarına daha çok gereksinim oluyor.

NFC Nedir

Nfc Nedir?

Son yıllarda dünya genelinde sürekli olarak nfc nedir? Sorusu yer almaya başladı. Genel olarak bakıldığında ise nfc; oldukça güçlü bir iletişim biçimidir. Nfc; Near Field Communication ifadelerinin dünya genelinde kısaltılmasıdır. Türkçe karşılığı ise; yakın alan iletişimi oluyor. Özelliklede yakın mesafeli konumlarda nfc bilgileri daha fazla olmaktadır. Android telefon çeşitlerine ait olan bir telefon özelliğidir. Her zaman için temassız olarak iletişimlerin sağlanmasında nfc kullanımları tercih edilir.

Genel olarak nfc kullanımları toplumsal bilgi amacı yer alır. Özelliklede son yıllarda Corona virüsü ile temassız iletişimlerin önemi daha çok artmıştır. Çünkü bu süreç içerisinde bazı kişisel bilgi çeşitlerine daha çok gereksinim duyuldu. Sağlık alanlarında nfc kullanımları ile bazı işlemler oldukça pratik olarak sağlanmaya başladı.

Telefonların kullanımları günümüzde sıklıkla dijital işlemler için sağlanmaktadır. Bu yüzden de sürekli olarak iletişim alanında teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Özelliklede günümüz koşulları için teknolojik gelişmelerde nfc kullanımlarına daha çok gereksinim duyuluyor. Son zamanlarda nfc tercihleri ile anlık bilgi akışları sıklıkla sağlanmaktadır.

NFC Nedir

Nfc Ne İşe Yarar? NFC Nedir?

Nfc ne işe yarar? Sorusuna pandemi sürecinde sürekli olarak uzman kişilerden yanıtlar aranmıştır. Genel olarak bakıldığında önemli bilgilerin temassız olarak bir başka telefona aktarılması anlamına geliyor. Pandemi sürecinde sağlık uygulamaları ile nfc kullanımları sıklıkla tercih edilir. Örneğin nfc ve sağlık uygulamalarından bazıları ile çevredeki kişilerin covid pozitif bilgisi öğrenilebiliyor. Son yıllarda bu durumdan kaynaklı olarak nfc kullanımlarına daha yoğun bir ilgi vardır. Nfc özelliği listelerinin başında da toplumu etkileyen kişisel bilgilerin sunulması yer alıyor. Böylece pandemi sürecinde temaslı olan kişiler kısa sürede anlaşılmaktadır. Günümüzde covid ile pek çok dijital iletişimler tercih edildi. Özelliklede toplu yaşam alanları uygulamalar ve nfc’nin birlikte kullanımları sayesinde daha güvenli bir ortam oluşmuştur.

Genel olarak bakıldığında nfc’nin kullanım alanları kısıtlı değildir. Son dönemlerde nfc kullanımları sağlık yönünden temel gereksinim haline geldi. Toplumda covid ya da temaslı olmadığınız nfc kullanımları ile yansıtılıyor. Böylece nfc kullanımları ile birbirini tanımayan kişilerde dahi güven platformu oluşmaktadır.

Akıllı cihazlar ile her ortamda nfc kullanımları sağlanır. Dünya geneli olarak nfc kullanımları yoğundur. Türkiye’de ise günden güne nfc kullanımları hızla artmaktadır.

NFC Nedir

Nfc Nasıl Kullanılır?

Teknoloji uzmanlarına nfc nasıl kullanılır? Sorusu ile otorite yanıtlar aranmaktadır. Tüm dünya genelinde nfc sistemi aktif olarak çalışmaktadır. Ayrıca nfc kullanımları oldukça kolaydır. Bu yüzden de genel olarak nfc kullanımları için ilgi yoğundur. Günümüzde android telefonlarında nfc kullanımları çok kolaydır.

Genel olarak bakıldığında nfc kullanımları şu şekilde gerçekleşir;

 • Telefonun ayarlar menüsü tıklanır.
 • Ayarlar menüsünde yer alan arama motoruna nfc yazılır ve aranır.
 • Nfc kullanımları için erişim izni verilir.

Bu aşamalardan sonra nfc kullanımları her alanda sağlanabilir. Genel olarak bakıldığında ise nfc kullanımlarının sağlanması için iletişim kurulacak olan telefonun da nfc izninin erişebilir olması gereklidir. Nfc ile genellikle şu işlemler sağlanmaktadır;

 • Temassız ödeme
 • Belge gönderme
 • Başka bir telefonun uygulamasını açma
 • Fotoğraf gönderme ya da paylaşma
 • Konum atma ya da alma

Genel olarak günümüzde nagivasyon sistemini etkili bir şekilde kullanabilmek için nfc kullanımları sürekli olarak sağlanır. Konumların doğru olarak belirlenmesinde nfc güvenilir bir kaynak olarak toplumda kullanılır. Genel olarak ise nfc ile konumlara çok daha kolay varılır. Trafiğin yoğun olduğu yerler için nfc ile nagivasyon kullanımları temel gereksinim oluyor.

Nfc İle Ödeme Nedir? NFC Nedir?

Temassız ödeme için nfc ile ödeme nedir? Sorularının yanıtları merak edilir. Özelliklede güvenlik açısından nfc kullanımları ile temassız kart kullanımları daha çok merak edilir. Çünkü günümüzde pek çok kişi kartını güvenli olarak temassız yöntemle kullanmak istiyor. Günümüzde nfc özelliği ile ödeme işlemleri şu şekilde sağlanıyor;

 • İlk olarak google pay uygulaması telefona indirilir.
 • Google pay uygulamasına temassız özellikle olan kullanılmak istenilen kart bilgileri kayıt edilir.
 • Kullanım durumunda temassız kart kullanım özellikli pos cihazlarında telefonu okutun.

Genel olarak bakıldığında nfc özelliği ile birlikte ödeme işlemleri oldukça pratiktir. Daha güvenli nfc kullanımları ile ödemeler için nfc’yi sadece ödeme aşamasında aktif haline getirebilirsiniz. Böylece kartınızı hem güvenilir hem de pratik olarak kullanabilirsiniz

Nfc Avantajları Nelerdir?

Henüz nfc kullanmayanlar tarafından nfc avantajları nelerdir? Sorusuna yanıtlar aranır. Genel olarak bakıldığında ise nfc kullanımlarında çeşitli avantajlar yer alıyor. Günümüzde de nfc kullanımları avantajlarından kaynaklı olarak dünya genelinde artmıştır. Sıklıkla tercih edilen nfc avantajları ise şunlardır;

 • Bilgi akışlarını sağlar.
 • Güvenli olarak kullanıma uygundur.
 • Temassız kullanım özelliğine sahiptir.
 • Hijyen açısından uygundur.
 • Sağlık açısından güvenli alanları sağlar.
 • Konumların belirlenmesinde oldukça etkilidir.

Nfc kullanımları ile her alanda güven bulunur. Böylece toplumsal sağlık koşulları için ideal bir telefon özelliğidir.

Nfc Özelliği Olan Telefonlar

Günümüzde üretilen ve kullanılan nfc özelliği olan telefonlar yer alır. Nfc özelliği ile günümüzde birçok telefon oldukça pratik olarak kullanılmaktadır. Genel olarak bakıldığında nfc özelliği olan telefonlar sayıca günümüzde daha fazladır. Telefonlarda nfc özelliğinin olup olmadığını anlamak için şu işlem uygulanır;

 • Telefonun ayarlar menüsü tıklanır.
 • Ayarlar menüsünden bağlantılar menüsü tıklanır
 • Son olarak da diğer bağlantılar alanı tıklanır. Nfc alanı bulunuyor telefon nfc özelliklidir. Fakat nfc özelliği bulunmuyorsa telefon nfc özellikli değildir.

Nfc Nasıl Açılır?

Her zaman için merak edilen nfc ile ilgili soru da nfc nasıl açılır? Sorusu oluyor. Genel olarak anroid ya da ios nfc açılması işlemleri benzerdir. Nfc ayarlarının aktif haline getirilmeleri farklı ama istekler aynıdır. Nfc ayarlarının açılması işlemlerinde nfc sözleşmesi onaylanması gerekir.

Nfc sözleşme genel olarak yıl içinde değişime uğrar. Fakat nfc sözleşmesi ile nfc ile kullanılan bilgilerin kullanılmasına izin verilir. Günümüzde nfc kullanım bilgileri onaylanmadan bilgiler paylaşılmaz. Bu durum ise genel olarak nfc kullanım alanının dışında kalıyor. Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan En İyi Fps Arttırma Yöntemleri 2022 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir