1. Anasayfa
 2. Mobil
Trendlerdeki Yazı

Xiaomi Uygulama Gizleme

Xiaomi Uygulama Gizleme
xiaomi uygulama gizleme
0

Ünlü telefon markalarından birisi olan Xiaomi ülkemizde de birçok telefon kullanıcısı tarafından kullanılıyor biz bu yazımızda xiami uygulama gizlemeyi ele alacağız.

Xiaomi uygulama gizleme binlerce xiaomi kullanıcısının merak ettiği özelliklerden birisi olup özellikle telefonu yeni alanlar için büyük bir merak uyandırıyor. Bazen güvenlik nedeniyle bazen de gizlemek istediğiniz uygulamalar nedeniyle Xiaomi uygulama gizleme birçok kullanıcı için büyük bir güven oluşturacak.

Burada bazen de kullanmak istemediğiniz aynı zamanda kalabalık uygulama tablosundan kurtulmak açısından büyük bir faydası olan xiaomi uygulama gizleme için yapmanız gereken her şeyi bu yazımızda ele alacağız.

Bu marka telefonlar günümüzün en çok tercih edilen markalarından birisi olup özellikle son yıllarda sürdüğü telefon modelleri sayesinde kullanıcıların da merakını xiaomi den yana kullanmasını sağladı. Bunun yanı sıra telefon içinde yer alan birçok özellik sayesinde telefonu daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Örneğin gereksiz uygulama kalabalığından kurtulmak açısından uygulama gizleme özelliğinin bulunduğu nadir telefon modelleri xiaomi de bulunmaktadır. Siz de uygulama gizlemek aynı zamanda gizlediğiniz uygulamaları geri getirme özelliği sayesinde uygulamaları silmeden yeni uygulama yüklemeye gerek kalmadan xiaomi marka telefında uygulama gizleyebilirsiniz.

Xiaomi Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Xiaomi marka model telefon kullanıcıları xiaomi uygulama gizleme nasıl yapılır? Sorusunu merak etmektedir. Birçok telefon kullanıcısının merak ettiği soru olan xaomi uygulama gizleme ayarları sayesinde kalabalık olan uygulamalardan kurtulacak aynı zamanda bu uygulamaları gizli bir şekilde saklayabileceksiniz.

xiaomi uygulama kilitleme
xiaomi uygulama gizleme

Uygulama gizleme ayarları özellikle meraklı gözlerin telefonda olması durumunda birçok kişinin başvurduğu yol arasında yer alır telefon uygulama gizleme ayarları aynı zamanda telefonda yer alan uygulamaların kalabalık görünmesinden de uzaklaştırır sizi bu nedenle telefon da uygulama gizleme sayesinde yapmanız gereken adımları siz değerli takipçilerimiz için ele alalım.

Özellikle meraklı gözlerden gizlemek istediğiniz zaman burada özel olan uygulamalarınız olabilir. Bu uygulamalar daha çok banka uygulamaları ve aynı zamanda xiaomi uygulama saklama işlemi yapmak için nelere ihtiyacınız var?

Xiaomi markalı telefonlarda yer alan android işletim sistemine sahip olan telefon modellerinde gizleme seçeneği telefon sayesinde burada yüklü gelmiyor. Google Pixel üzerinde olduğu zamanda burada ön yüklü olarak bir şekilde gizleme seçeneği de gelmiyor. Aynı zamanda bu telefon modellerine bağlı olarak ‘’Launcher’’ özelliği sayesinde uygulama gizleme seçeneği de bulunabiliyor. Bu özelliğin olduğu telefon modellerinde 3. Parti uygulama olmadan gizleme işlemi yapamıyorsunuz.

Peki hangi uygulamalar sayesinde uygulama gizleme ayarları yapılır uygulama gizleme ayarı nasıl tüm bu soruları bu başlık altında gizleme ayarları aşağıdaki gibidir;

 • İlk olarak akıllı telefonunuz üzerinde Settings menüsüne giriş yapınız ardından App Lock seçeneğine dokununuz.
 • Burada aynı zamanda gizlemesini istediğiniz uygulamaların hemen yanında bulunan anahtarlara dokunup etkinleştirin.
 • Burada yer alan uygulamaların yanındaki yerleri işaretlediğiniz zaman bu uygulamalar gizli klasörüne taşınacaktır. Aynı zamanda bu sayede ana ekran simgesi de gizlenecektir. Bu özellik sistem de olan uygulamalar için değildir. Yani telefonu aldığınız zaman yüklü olan uygulamaları gizleyemezsiniz.
 • Eğer gizlediğiniz bir uygulamayı geri çağırmak için yapmanız gereken pinch-out (iki parmakla fotoğraflarda uzaklaştırma yapmak için uyguladığımız hareket) gerek.
 • Uygulama gizleme özelliği için aynı zamanda sizden önceden ayarladığınız parola istenecek burada yer alan parolayı giriniz.
 • Parola girme işlemi ardından önceden gizlediğiniz tüm uygulamaların burada yer aldığını göreceksiniz.

Başka tür bir xiaomi uygulama gizleme metodu da aslında biraz da geleneksel bir yöntem bu yöntem ile uygulama gizleme işlemi için ana sayfa üzerinde klasör açınız burada açtığınız klasör için gizlemek istediğiniz buraya atın ardından klasörün ismine nokta ekleyin bu nokta sayesinde klasör gizlenecek bu yol diğerin daha kolay görünse de bazı xiaomi modellerinde işe yaramamaktadır.

Eğer direk ana sayfa üzerinde arama yaptığınız zaman bu uygulamayı göremeyecek ve başkaları bu uygulamaya erişemeyecektir.

Xiaomilerde Uygulama Gizleme 2022

telefon markaları arasında en çok tercih edilen xiaomilerde uygulama gizleme 2022 yolları her telefon modeli için aslında aynıdır. Fakat bazı telefon modelleri için değişiklik gösterebilir. Xiaomi marka modelleri son zamanların en çok tercih edilen trend modellerinden olup bu telefon modelleri arasında en çok tercih edilen xiaomilerde uygulama gizlemek için başvurduğumuz yollar arasında yer almaktadır.

Uygulama gizleme seçeneği sayesinde fazla olan uygulamaları kolay bir şekilde gizleme işlemi yapmanız açısından büyük bir önem taşıyor burada özellikle farklı kişiler telefonunuza girdiği zaman telefon gizleme seçeneği sayesinde uygulamaları gizli klasöre taşıyabilirsiniz.

Burada aslında uygulama gizleme seçeneği için iki yol karşımıza çıkıyor bu yollardan ilki telefonun kendi özelliği sayesinde uygulama gizlemek diğer yol ise 3. Parti uygulama gizleme uygulamaları sayesinde uygulama gizleme, bu iki ayarlama metodu sayesinde siz de istediğiniz zaman burada yer alan uygulamaları hızlı bir şekilde gizleyebilirsiniz.

Bu uygulama gizleme ayarlamalarını yapmak için ilk olarak telefonunuza giriş yapın ardından ayarlar sekmesinden uygulamalar kısmına giriş yapınız burada karşınıza çıkan uygulamaları seçme işleminin ardından istediğiniz uygulamayı gizleyebilirsiniz.

Xaomi marka telefonlarda uygulama gizleme ayarlamaları açısından bu yol yeni çıkan modeller için de geçerlidir. Bu sayede telefon modelleri uygulama gizleme ayarlamaları sayesinde uygulama gizleme ayarlamaları tamamlanacaktır. Uygulama gizleme işlemi sonrasında gizlediğiniz uygulamaları da bulabilirsiniz. Burada özellikle gizlediğiniz uygulamalar gizlilik klasörü içinde bulunacak burada ki tüm uygulamalrı görebilirsiniz.

Aynı zamanda 2022 model telefonlarda da güncelleme sayesinde eski geleneksel uygulama gizleme metodu kullanılmıyor bunun yerine yeni uygulama gizleme işlemi sayesinde istediğiniz uygulamayı gizlemek için aynı zamanda uygulamanın üzerine tıklayın ardından ayarlar sekmesi üzerinden uygulamaları bu şekilde de gizleme işlemi yapabilirsiniz.

Burada aynı zamanda bilmeniz gereken iki şey var. Eğer uygulama gizlediğiniz zaman uygulamaların saklı olduğu klasörün ekran görüntüsünü alamazsınız. Aynı zamanda üçüncü parti bir arayüz yazılımı kullanmanız halinde gizlediğiniz uygulama klasörü tekrar görünür hale gelmektedir. Bu nedenle uygulama gizleme ayarlamasında bu durumlara dikkat ediniz.

Xiaomi Ana Ekranda Uygulama Gizleme 2022

xiaomi model telefonlarda uygulama gizleme işlemlerinde aynı zamanda xiaomi ana ekranda uygulama gizleme 2022 de birçok kişi tarafından merak ediliyor bu uygulama gizleme işlemleri aslında kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına birçok xiaomi mi 8 uygulama kullanıcısının merak ettiği yollar arasında yer alıyor.

Gizli klasörlere giden gizlenenen uygulamalar burada gizli olarak kalacak ve başka kişiler tarafından siz açmadığınız taktirde görünmeyecektir. Peki hangi yollar sayesinde ana ekran uygulama gizleme yapılır işte ana ekranda uygulama gizleme adımları;

 • Xaomi model fark etmeksizin telefonda yer alan Güvenlik uygulamaasına giriş yapınız.
 • Sağ üstte yer alan ayarlar sekmesine giriş yaparak burada gizlenen klasörleri aktif hale getiriniz.
 • Ardından gizlemek istediğiniz uygulamaları burada ayarlayabilirsiniz.

Gizlenen klasörleri ana ekranda görüntülemek için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Bunun için yapmanız gerekenler;

Ana ekranda parmağınızı dokundurarak açın ve gizli klasörler seçeneğine eriştiğinizi göreceksiniz.

Burada yer alan tüm bu işlemler tüm xiaomi modelleri için geçerlidir. Bu sayede telefon uygulama gizleme adımları sayesinde siz de telefonunuzda uygulamaları başkalarının göremeyeceği bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Uygulama gizleme işlemleri açısından büyük bir faydası olan bu uygulama gizleme adımlarında uygulamanız gereken adımlar sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Xiaomi uygulama kilitleme işleminde de kısaca bahsetmek gerekirse öncelikle karşınıza gelmiş olan ekran üzerinde listenin sağ tarafında bulunan açma kapatma butonları bulunacak bu butonlardan mavi buton açma gri renkli buton ise kapatma düğmesi eğer uygulama özelliklerinde yer alan mavi renkli butonu aktif hale getirirseniz uygulama burada gizlenmiş olacaktır.

Xiaomi uygulama gizleme işleminin ardından artık uygulamaların burada görünmediğini göreceksiniz. Bu uygulama gizleme işlemi de xiaomi uygulama gizleme işlemi açısından aslında sizlere büyük bir alternatif sağlar. Uygulama gizleme işleminde başvuracağınız bu yöntem hem sizlerin hem de telefon güvenliğiniz için büyük bir fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda telefonunuzda uygulama kalabalığını önlemek açısından burada yer alan uygulamaları gizleyerek hem daha sade bir telefon ara yüzüne sahip olacaksınız hem de zararlı olan uygulamalrı bu sayede gizleyebileceksiniz.

Birçok uygulamanın yer aldığı ana ekran üzerindeki xiaomi uygulama simgesi gizlemek seçeneği sayesinde bu uygulamaları istediğiniz zaman gizleyebilir aynı zamanda gizli klasör işlemi ile birlikte bu sayede bu uygulamaları anında geri getirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir