1. Anasayfa
 2. Otomobil

Egzozdan Neden Su Gelir 2022

Egzozdan Neden Su Gelir 2022
Egzozdan Neden Su Gelir
1

Egzozdan Neden Su Gelir ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Soru araç ustalarına sürekli olarak sorulur. Çünkü genel olarak araçların egzoz bölgesinden su gelmesi durumları yaşanıyor. Otomobil ustalarına göre egzozdan su gelmesinin farklı nedenleri olabilir. Öncelikli olarak bazı soğuk havalarda aracın motoru çalışmakta zorlanabilir. Bu tarz durumlarda aracın motoru dışarıya su atmak ister.

Motor araç ilk çalışırken mazotu yakmakta zorlanır. Bu yüzden de aracın motoru egzoz üzerinden dışarıya su atar. Genel olarak bu tarz durumlarda özelliklede soğuk sabah saatlerinde egzozdan damlalar halinde su gelir. Böyle durumlarda korkulacak bir durum yoktur. Aracın normal işleyiş sisteminde motor bazen egzoz üzerinden su atması bulunur.

Egzozdan Neden Su Gelir

Genel olarak araç kullanımlarında egzozdan neden su gelir? Sorusuna yanıtlar aranmaktadır. Araçların normal işleyiş sistemleri karmaşık yapılıdır. Bu yüzden araçların egzoz bölgesinden su gelmesinin nedenleri vardır. Araçlarda farklı nedenlere bağlı olarak farklı sorunlar yaşanabiliyor.

Sıklıkla sorulan egzozdan su gelmesi lpg durumları arasında aracın conta kaynaklı olarak da oluşabilir. Araç kullanımlarında sorun yaşamamak için genel olarak günümüzde önceden teknik sorun nedenlerini öğrenmekte fayda vardır.

Egzoz Nedir? Egzozdan Neden Su Gelir

Araç kullanmaya yeni başlayanlar tarafından egzoz nedir? Sorusu sürekli merak edilir. Genel olarak bakıldığında ise egzoz araçların genel kullanımlarındaki yakıt işlemlerinin sağlanması halinde oluşan gazların dışarı çıkmalarını sağlayan sistemin adıdır. Araçların arka alt kısımlarında bulunur. Genel olarak bakıldığında ise aracın doğru yakıt sisteminin kullanılmasını sağlar. Araçlarda yakıt türleri farklı olabilir. Fakat araçların tümü egzoz sistemi ile içeride oluşan gazın ya da suyun dışarı atılmasını sağlar.

Egzozdan Neden Su Gelir

Genel olarak egzoz nedir? Sorusuna içerde oluşan zararlı sıvının dışarı akıtılmasını sağlayan sistemdir. Pek çok kişiye göre egzoz bölgesinin kullanım sistemi karmaşıktır. Fakat araçlarda egzozun çalışma sistemi oldukça basittir. Egzozun genel görevleri arasında da genel olarak ses kirliliğini önlemek de yer alır. Egzoz araç içerisinden gelen seslerin dışarıya atılmasında sessizliği sağlar. Egzoz bölgesinde susturucu sistemi yer alır.

Günümüzde egzoz kullanımlarının doğru olarak sağlanması için egzoz denetimleri yapılmaktadır. Genel olarak egzoz denetimlerinde egzoz kullanım sistemlerinin uygunluğu araştırılır. Eğer egzoz sisteminin düzenli çalışmalarında sorun yoksa denetim sorunsuz tamamlanır. Denetim sırasında egzoz kullanımlarına dair sorun oluyorsa aracın egzoz denetimi için sorun raporu oluşur. Araç en kısa sürede egzoz kullanımlarını normale çevirir.

Günümüzde tüm araçların egzoz çalışma sistemi aynıdır. Bu yüzden de egzozdan oluşan teknik sorunlar çoğu zaman aynı yöntemler ile çözülür. Egzoz ile oluşan sorunlar listesinde su gelmesi durumu yer alır.

Egzozdan Su Gelmesi Normal Midir? Egzozdan Neden Su Gelir

Egzoz kullanımlarında egzozdan su gelmesi normal midir? Soruları yer alıyor. Çünkü egzozdan suların gelmesi hali genel olarak büyük bir sorun gibi durmaktadır. Günümüzde genel olarak egzozdan suların gelmesi halinde ilk olarak araç tamirlerine gidilir. Fakat araçların egzoz bölmelerinde oluşan suların iki nedeni vardır. Bunlardan biri mazotun kullanımlarından oluşan fazlalıkların atılması oluyor. Herkes tarafından merak edilen egzozdan su gelmesi normal mi? Sorusuna mazotdan kaynaklı olan normaldir yanıtı sunulur. Genel olarak ise mazottan kaynaklı egzozdan suyun gelmesi damla halindedir. Soğuk havalarda aracın gün içindeki ilk çalışmasında aracın motoruna biraz yüklenilir. Bu durumun neticesinde de motor mazotu yakarken oluşturduğu gazı dışarıya egzoz ile su birikintisi oluşturarak tepki verir.

Egzozdan Neden Su Gelir

Araçların çalışma sistemlerinde egzoz önemlidir. Özelliklede günümüzde yeni araçların teknik yapıları daha çok k aktarma karışıktır. Egzozun çalışma hali içinde genel olarak doğru sistem tercih edilir. Aksi halde araçların çalışma sistemleri bozulabilir. Egzozdan su gelmesi hali gibi sorunlarda yaşanır.  Egzoz bölgesinden su gelmesinin ikinci nedeni ise contanın çalışma sisteminin normal olmaması oluyor.

Genel olarak egzoz çalışma sisteminde su gelmesi hali hem normal bir durumdur hem de anormal bir durumdur. Bu yüzden de her zaman doğru araçlar kullanımlarının sağlanmak için günümüzde egzozdan oluşan sorunlar için bir usta ile görüşülmesi gerekir.

Egzozdan Neden Su Gelir?

Egzozdan neden su gelir? Sorularında genel olarak iki yanıt sunulur. Bunlardan birisi de contadan kaynaklı su oluşumları oluyor. Araçların conta kısımları önemlidir. Özelliklede motorun hareket yapması halinde aracın conta kısmında hasar alınmış olabilir. Bu durumdan kaynaklı olarak da aracın egzoz bölgesinde su gelme olayı yaşanır. Contanın doğru kullanılmaması halinde de egzoz alanlarında su çeşitlerinin oluşumları sağlanıyor.

Genel olarak egzozdan su gelmesi hali contadan kaynaklı olması hali günümüzde amatör olarak sağlanmaz. Bu yüzden de genel olarak uzmanların görüşlerine göre egzoz bölgesinden gelen su durumunun yaşanması halinde en kısa sürede aracın tamiri sağlanması gerekir. Aksi bir durumda ise aracın conta kısmında da farklı sorunlar oluşabiliyor. Aracın genel sağlığının korunması için egzoz bölgesinden oluşan suların nedeni belirlenmesi gerekir.

Egzozdan Su Gelmesi Nasıl Engellenir? Egzozdan Neden Su Gelir

Egzozdan su gelmesi nasıl engellenir? Sorusuna genel olarak uzman kontrolü cevabı sunulur. Günümüzde araçların egzoz bölgesinden su gelmesi hali eğer ki mazot yakıtımı ile ilgili ise bu durum bir sorun değildir. Motor yakıtı yakarken ilk olarak soğuk hava koşullarında gaz biriktirir. Ardından aracı çalıştırır. Biriken gazın dışa çıkması hali egzozda su olarak yansıyor.

Egzozdan su damlaması eğer contadan kaynaklı ise bu durumun tamir edilmesi gerekir. Aksi halde aracın genel işleyiş sistemi bozulur. Contanın tamiri işlemleri genel olarak pratik bir şekilde sağlanır. Egzozdan suların gelmesi durumu da kısa sürede tamamlanmış oluyor. Conta aracın çalışma sistemini etkileyen parçalardan biridir. Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan Market Alışverişlerini Mobilden Yapma içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir