1. Anasayfa
 2. Genel

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir 2022

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir 2022
1

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Ekran kartları bilgisayarların performansları konusunda oldukça işlevlidir ve ekran kartı testi sayesinde kısa süre içerisinde tüm arızalar tespit edilebilir.

Ekran kartı testi bilgisayarlarınızda kullandığınız ekran kartlarının işlevlerini ve performanslarını ölçebilmeniz için oldukça önemlidir. Genel anlamıyla bilgisayarın ekrana görüntü iletmesini sağlayan ve hızının kontrolünü sağlayan ekran kartları için test edebileceğiniz mekanizmalar mevcuttur. Ekran kartı testi sayesinde bilgisayarlarınızda kullandığınız ekran kartlarının potansiyel güçlerini ve o an sergiledikleri performansları kolayca inceleyebilirsiniz. Ekran kartı testi yapabileceğiniz çeşitli uygulamalar ya da internet siteleri vardır. Bu hizmetler sayesinde ekran kartınızla alakalı tüm kullanım raporuna ulaşabilirsiniz. Bu rapor sayesinde ekran kartınızın şu an nasıl bir işlevle çalışacağını ya da hangi arızalara sahip olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz. Test işlemi kısa süre içerisinde sonuçlanır.

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir

Ekran Kartı Nedir? Ekran Kartı Nasıl Test Edilir?

Ekran kartı nedir? Ekran kartları bilgisayarların olmazsa olmazıdır. İşletim sisteminin yansıttığı görüntü ekran kartları sayesinde grafik şeklinde monitöre aktarılır. Bu sebeple denebilir ki monitöre görüntü aktarılmasının en önemli sebebi ekran kartlarıdır. Ekran kartları işlevlerini yerine getirmedikleri zaman donanım sorunsuz çalışsa bile bilgisayar ekranında herhangi bir görüntü görünmez. Ekran kartlarının yerine getirdiği bu önemli işlev sebebiyle bu parçalar önemli parçalardır. Ekran kartının performansı bilgisayarınızın ekranına yansıtılacak görüntünün hızlı olmasını da sağlar.

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir

Ekran kartının performansının yüksek olması özellikle bilgisayar üzerinden oyun oynayan kişiler için oldukça önemlidir. Oyunların hızlı şekilde akması ve görüntünün kaliteli şekilde aktarılması için ekran kartlarının tüm işlevlerini yerine getirmesi ve %100 performans ile çalışmaları gerekir. Kişilerin ekran kartlarının ne durumda olduklarını ve performanslarını ölçebilmeleri için hizmet veren uygulamalar ve siteler mevcuttur. Bu hizmetten yararlanarak özellikle alacağınız ikinci el bilgisayarların ne durumda olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz. Böylece ekran kartınızda değişiklik yapabildiğiniz için herhangi bir sorun yaşamadan kolayca tüm olumsuzluklar giderilir. Bilgisayar ekranında görünür hale gelecek görüntüler ekran kartı sayesinde yansıtılır. Bu sebeple ekran kartının işlevli ve yüksek performanslı olması gerekir. Ekran kartının tüm işlevini yerine getirmediği ya da performansının düşük olduğu durumlarda bilgisayarınızın hızı yavaş olacaktır. Kullanıcıların bu hata ile karşılaşmamak için yapmaları gereken ekran kartı testidir.

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir?

Ekran kartı nasıl test edilir? Ekran kartı testi yapmak sizin için oldukça faydalı olacaktır. Özellikle kişilerin bilgisayarlarını oyun oynamak için kullandıkları durumlarda ekran kartı performanslarının yüksek olması gerekir. Ekran kartı performansının düşük olması bilgisayarınıza yansıtılacak görüntünün yavaş olmasına haliyle bilgisayarınızın da yavaş olmasına sebep olacaktır. Bu nedenle ekran kartı testi yapabileceğiniz pek çok platform bulunur. Yalnızca oyunlarda değil bilgisayarlarınızda yapacağınız pek çok işlemde ekran kartının yüksek performans ile çalışıyor olması gerekir. Ekran kartı performansının düşük olduğu durumlarda sisteminiz komple çökebilir. Bu gibi olumsuzluklarla bir anda karşılaşmamak için yapabileceğiniz yararlı bir işlem ekran kartı testidir.

Ekran Kartı Nasıl Test Edilir

Ulaşabileceğiniz pek çok ekran kartı test sitesi bulunur. Gerçekleştirdiğiniz testler bilgisayarınıza ya da ekran kartınıza kesinlikle zarar vermez. Bunun aksine bu testler birkaç süren ancak oldukça yararlı olan testlerdir. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile güvenilir ve ücretsiz ekran kartı test sitelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bu siteleri ücretsiz kullanabiliyor olmanız ekonomik olarak da bir yükümlülüğünüz olmadığı anlamına gelir. Bu sebeple bu test işleminden kolay ve pratik bir şekilde herhangi bir maliyet ödemeden faydalanabilirsiniz. İnternet sitelerinin yanı sıra çeşitli uygulamalar aracılığıyla da ekran kartı testi yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yalnızca bu hizmeti sağlayan güvenilir uygulamaları bilgisayarınıza indirmektir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulamaları kurduktan sonra kısa süre içerisinde testi tamamlayarak sonuçları elde edersiniz. Alacağınız sonuçlarda açıkça ekran kartınızın ne durumda olduğu ve performansının ne derecede olduğu yazacaktır.

Ekran Kartının Performansı Nasıl Anlaşılır? Ekran Kartı Nasıl Test Edilir?

Ekran kartının performansı nasıl anlaşılır? Ekran kartınızın performansını bilgisayarınızda yapacağınız zahmetsiz ve pratik işlemler sonucunda kolayca öğrenebilirsiniz. Aktif olarak kullandığınız bilgisayarınızın ekran kartı gücünü tespit etmek bilgisayarda yapacağınız herhangi bir işlem esnasında daha büyük olumsuzluklar yaşamamanız için önemlidir. Performansını önceden tespit ettiğiniz ekran kartları için önceden önlem alabilirsiniz. Önceden alacağınız önlemler sayesinde düşük bütçeler harcayarak bilgisayarınızın yüksek performans ile çalışmasını sağlarsınız. Ekran kartı performansı nasıl anlaşılır? Sorusu için pratik ve kolay bir yöntem bulunur. Ekran kartınızın gücünü tespit etmek için görev çubuğundan destek alabilirsiniz. Alacağınız destek neticesinde ekran kartı performansınızı ücret ödemeden kısa süre içerisinde kendiniz tespit edebilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken görev çubuğuna gelerek sırasıyla Alt+Ctrl+Del tuşu kombinasyonuna basmaktır. Bu tuşlar sayesinde görev yöneticisini açabilirsiniz. Karşınıza çıkacak ekran sayesinde performans sekmesine girebilirsiniz. Performans sekmesi sayesinde tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sekmeye de giriş yaptıktan sonra GPU 0 ekranına tıklayabilirsiniz. Bu ekran sayesinde karşınıza çıkacak sayfada ekran kartınızın performansını görüntüleyebilirsiniz. Ekran kartınızın gücü ile alakalı tüm bilgiler burada karşınıza çıkacaktır. Bu sayfada yapacağınız detaylı inceleme sonrasında ekran kartı gücünüz tespit edebilir ve gördüğünüz aksaklıkta önceden önlem alabilirsiniz.  Bu sayfa aracılığıyla ekran kartı performansınızın yanı sıra ekran kartı kullanımınız da kolayca tespit edilir.

Ekran Kartı Test Programı 2022

Ekran kartı test programı 2022 için ulaşabileceğiniz birden fazla program bulunur. Bu programları bilgisayarınıza kurarak ekran kartı testi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken en önemli kısım indirdiğiniz programın güvenilir olmasıdır. Programı bilgisayarınıza kuracağınızdan güvenilirlik açığı olmaması gerekir. En iyi ekran kartı testi için detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Karşınıza birden fazla uygulama ya da internet sitesi çıkacaktır. Bu siteler sayesinde kolayca işlem yapabilirsiniz. Programlar aracılığıyla ekran kartı performansınızı kolayca test edebilir ve sonuçlarına kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Bu programları ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Herhangi bir maliyet ödemeyecek olmanız sayesinde kolayca güç testi yapabilirsiniz.

Ekran Kartı Test Sitesi

Ekran kartı test sitesi olarak hizmet veren pek çok site mevcuttur. Bu siteler aracılığıyla kısa süre içerisinde bir ücret ödemeden ekran kartınızın gücünü kolayca tespit edebilirsiniz. Bu siteleri kullandığınız zaman önceki ekran kartınızın veri grafiği ile karşılaştırma yapılması da mümkün olur. Bu sebeple ekran kartı test sitesi size faydalı bir hizmet sunar. Bu işlemi herhangi bir tamircide ya da teknik serviste yaptırmak istediğiniz zaman yüksek ücretler ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için bu siteleri ya da ekran kartı test programını kullanabilirsiniz. Birden fazla seçeneğinizin olması bu durumda güvenlik açığı ile karşı karşıya sebep olabilir. Bu bilgisayarınızın her an siber bir saldırı ile karşı karşıya gelebileceği anlamını taşır. Verilerinizin gizli tutulması ve güvenlik açığı ile alakalı herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için ekran kartınızı test etmek adına kuracağınız uygulama ya da internet sitelerinin güvenilir olup olmadığına özellikle dikkat etmeniz gerekir. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda gerçek kullanıcı yorumlarına denk gelebileceğiniz siteler bulunur. Bu sitelerde yer alan gerçek kullanıcı yorumlarını inceleyerek en güvenilir ekran kartı test sitesini kolayca bulabilirsiniz. Bu konuda yapacağınız yanlış bir tercih kısa sürede büyük olumsuzluklar ile karşılaşmanıza sebep olur. Bu sebeple bu konuya özellikle dikkat etmeniz ve büyük bir hassasiyet ile çalışma yürütmeniz gerekir.

Ekran Kartını Online Test Etmek

Ekran kartını online test etmek nispeten kuracağınız test uygulamasına göre daha güvenilirdir. Bunun yanı sıra ekran kartınızı online test ederek kısa süre içerisinde tüm test sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Ekran kartı online test nasıl yapılır? Test sonuçları çerçevesinde ekran kartınız ile alakalı önlemleri kısa sürede alabilirsiniz. Ekran kartınızı online test etmek için yapabileceğiniz bu yöntem size zamandan da vakit kazandıracaktır. Bilgisayarınıza herhangi bir uygulama kurmanıza da gerek kalmadığından işlemlerinizi hızlı ve kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. Tamamladığınız işlemler sayesinde ekran kartınızın performansını ve kullanım durumunu grafik şeklinde oluşturulan tablo sayesinde elde edersiniz. Bu tabloya birkaç saat içerisinde kolayca ulaşırsınız. Ulaştığınız tablo neticesinde ekran kartınızla alakalı faydalı işlemler yapabilirsiniz. Ekran kartı online test sistemi için tercih edebileceğiniz birden fazla internet sitesi bulunur. Bu internet sitelerinde yapacağınız herhangi bir işlem için ücret ödemenize gerek yoktur. Tüm hizmetlerinden tamamen ücretsiz faydalanabileceğiniz siteler size fayda sağlar. Siz de ekran kartınızı test etmek için bu uygulamaları ya da internet sitelerini kolayca tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken yalnızca güvenilir olanı tercih etmektir. Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan En Pahalı Klavye 2022 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir