1. Anasayfa
 2. Mobil

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı
Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı
0

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı? İnsanlar bilgilerinin nasıl kullanıldığı konusunda daha bilinçli hale geldikçe, reklam engelleme programları daha popüler hale geliyor. iPhone kullanıcıları için birkaç reklam engelleme seçeneği vardır, ancak bir iPhone reklam engelleme programı var mı? App Store’da yapılan bir arama, uygulamalarda değil, yalnızca web sitelerinde reklamları engelleyen uygulamaları döndürür. Görünüşe göre Apple, cihazlarında reklam engellemeye göz yummuyor.

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı?

Apple, sıkı güvenlik önlemleriyle ünlüdür ve şirketin bir iPhone reklam engelleme programı üzerinde çalıştığı bir sır değil. Yıllardır Apple’ın, kullanıcıların ekranlarında reklamların görünmesini engelleyecek bir özellik yayınlamayı planladığına dair söylentiler dolaşıyor, ancak şirket böyle bir programın varlığını hiçbir zaman onaylamadı veya reddetmedi.

Ancak The Information’ın yakın tarihli bir raporu, şirketin en son akıllı telefon modeli için özel bir reklam engelleme uygulaması üzerinde aktif olarak çalıştığını gösteriyor. Doğruysa, bu, Apple’ın kullanıcıları cihazlarıyla etkileşimde ve rakip tekliflerden uzak tutma çabalarında bir başka adım olacaktır.

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı?

iPhone reklam engelleme programı diye bir şey yoktur ve hayır, iPhone’unuzda reklamların görünmesini engellemenin bir yolu yoktur. iOS, reklamları doğrudan engelleme yeteneğine sahip değildir ve bunu yapabilen hiçbir uygulama yoktur. Ancak Apple, iPhone’unuzun reklamları nasıl ele alacağını yönetmenize olanak tanıyan bir dizi özellik sunar.

Bir iPhone reklam engelleme programı olduğuna inanan birçok insan var. Birçok iPhone kullanıcısı, bu programın görmek istemedikleri reklamları engellediğine inanıyor. Bu programın resmi bir onayı yok, ancak birçok kişi var olduğuna inanıyor. Bir iPhone reklam engelleme programı olsaydı, Apple tarafından çok tartışmalı bir karar olurdu. Apple’ın bu programı, telefonlarını daha gizlilik dostu hale getirmek için oluşturması mümkündür.

Iphone Reklam Engelleme Program İşe Yarıyor Mu? Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı?

Iphone Reklam Engelleme Program İşe Yarıyor Mu? iPhone reklam engelleme programının etkinliği bir süredir tartışılan bir konu. Bazı kullanıcılar işe yaradığına inanırken, diğerleri etkisiz olduğunu iddia ediyor. 2014 yılında The Journal of Advertising Research’te yayınlanan bir araştırma, akıllı telefonlarda reklam engellemenin reklam tüketimini %31’e kadar azaltabileceğini gösterdi. Ancak bu araştırma akıllı telefonlarla değil, masaüstü bilgisayarlarla yapıldı. Bu nedenle, iPhone reklam engelleme programının etkinliği görülmeye devam ediyor.

Apple’ın iOS 13’de piyasaya sürülecek olan yeni reklam engelleme programı, haftalardır teknoloji dünyasının gündeminde. Birçok kişi gerçekten işe yarayıp yaramadığını ve yüklemeye değer olup olmadığını merak ediyor.

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı

Iphone Reklam Engelleme Program Var Mı 2022

Google Chrome ve Mozilla Firefox’un her ikisinin de kendi sürümleri olduğu için reklam engelleme programları giderek daha popüler hale geliyor. Genellikle sunucu düzeyinde engelleyerek, ziyaret ettiğiniz web sitelerinde reklamların görünmesini durdurmak için tasarlanmıştır.

Bazı insanlar, reklam engelleme programlarının bir tür sansür olduğuna inanırken, diğerleri onları web’de gezinmeden tasarruf etmenin bir yolu olarak görüyor. Reklam engelleme programlarının cihazlarına yüklenmeye değer olup olmadığına karar vermek her bireye kalmıştır. Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir