1. Anasayfa
 2. Genel

İnstagram Story Uygulaması Nedir

İnstagram Story Uygulaması Nedir
İnstagram Story Uygulaması Nedir
0

İnstagram Story Uygulaması Nedir? Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. 1 milyardan fazla aktif kullanıcıyla, birçok insanın Instagram’ı kullanmanın yeni yollarını araması şaşırtıcı değil. Instagram’ı kullanmanın bir yolu hikaye uygulamasıdır.

İnstagram Story Uygulaması Nedir

İnstagram Story Uygulaması Nedir?

Hikaye uygulaması, hesabınızda, yalnızca hesabınızın takipçileri tarafından belirli bir süre boyunca görülebilen, anlatımlı bir video oluşturmanıza olanak tanır. Bu, onu takipçilerinizle ilginç hikayeler paylaşmanın ve onları ne yaptığınız konusunda güncel tutmanın harika bir yolu haline getirir. Hikaye uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Instagram Story Uygulaması, kullanıcıların Instagram hesaplarında kısa videolar ve görseller yayınlamalarını sağlayan bir uygulamadır. Bu gönderiler, kullanıcının hangi gönderileri sırayla izleyeceğini seçerek hikayenin nasıl ilerlediğini kontrol edebileceği tek bir hikaye olarak görüntülenebilir. Instagram Story Uygulaması ilk olarak 2016 yılının Eylül ayında tanıtıldı ve o zamandan beri platformdaki en popüler uygulamalardan biri haline geldi.

Instagram, geçtiğimiz günlerde Instagram Story Uygulaması adlı yeni bir özelliği yayınladı. Bu özellik, kullanıcıların multimedya hikayeleri oluşturmasına ve arkadaşları ve takipçileriyle paylaşmasına olanak tanır. Hikayeler en fazla 20 dakika uzunluğunda olabilir ve fotoğraf, video ve metin içerebilir. Ayrıca uygulamanın ana akışında veya uygulama içinde ayrı bir hikaye olarak paylaşılabilirler. Hikayeler varsayılan olarak özeldir, ancak istenirse herkese açık hale getirilebilir.

Instagram, 700 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur. Uygulama, kullanıcıların sınırlı miktarda metin içeren fotoğraf ve video yayınlamasına olanak tanır. Instagram Story, kullanıcıların uygulamada daha uzun hikayeler paylaşmasına izin vermek için oluşturulmuş bir uygulamadır. Hikayeler en fazla 20 dakika uzunluğunda olabilir ve kullanıcının hesabına ayrı bir hikaye olarak kaydedilir. Hikayeler ayrıca herkese açıktır ve kullanıcının hesabını takip eden herkes tarafından görülebilir.

İnstagram Story Uygulaması Nedir

İnstagram Story Uygulaması Ne İşe Yarar? İnstagram Story Uygulaması Nedir?

İnstagram Story Uygulaması Ne İşe Yarar? Instagram hikaye uygulaması, hayatınızı sosyal medya platformunda paylaşmanın yeni bir yoludur. 24 saatle sınırlı bir dizi hikaye oluşturmanıza olanak tanır. Daha sonra bu hikayeleri, gerçek zamanlı olarak ortaya çıktıklarında izleyebilecek takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Uygulama, özellikle uzun açıklamalar yazmak veya daha büyük bir beslemede kaybolabilecek fotoğraflar yayınlamak zorunda kalmadan hayatlarıyla ilgili hızlı güncellemeleri paylaşmak isteyen kullanıcılar için kullanışlıdır.

Instagram, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan popüler bir fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Aynı zamanda birden fazla fotoğraf ve videoyu tek bir parça halinde yayınlamanıza izin veren bir hikaye özelliğine de sahiptir. Instagram hikaye uygulaması ne işe yarar?

İnstagram Story Uygulaması Nedir

İnstagram Story Uygulaması Nedir?

Hikaye özelliği, fotoğrafları ve videoları uyumlu bir birim olarak birlikte göndermenize olanak tanır. Bu, bir anlatıyı paylaşmak veya gelecekteki içerik için beklenti oluşturmak için kullanılabilir. Örneğin, önemli bir etkinliğe giden bir dizi fotoğraf yayınlayabilir veya günlük yaşamınız hakkında bir mini dizi oluşturabilirsiniz. Hikaye özelliği, markanızı veya ürünlerinizi tanıtmak için de harikadır. Örneğin, ürününüzün insanların hayatlarını nasıl kolaylaştırdığına dair bir dizi fotoğraf yayınlayabilir veya bazı büyük sorunları çözmeye nasıl yardımcı olduğunu gösterebilirsiniz. Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir