1. Anasayfa
 2. Mobil

Note 4 Güncelleme 2022 Nasıl Yapılır?

Note 4 Güncelleme 2022 Nasıl Yapılır?
note 4 güncelleme nasıl yapılır
3

Note 4 güncelleme için yapılabilecek yöntemler iki farklı şekilde olmaktadır. Bu yöntemlere kullanarak elinizdeki Note 4 cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Note 4 güncelleme 2022 nasıl yapılır? Sorusunun cevabı yazımızın devamında anlatılmaktadır. Cihazınızın eskisinden daha yavaş çalışıyor olması veya da hatalar veriyor olması cihazınızın Note 4 yeni güncelleme işlemini yapması gerektiği anlamına geliyor olabilir.

Note 4 cihazınızın güncellemesinin yapılmadığı durumlarda kullanımında birtakım sıkıntılar oluşabilir. Daha yavaş çalışıyor olması ya da yapılan işlemler sırasında hatalar oluşması cihazınızın güncellenmesi gerektiği anlamına geliyor olabilir. Böyle durumlarda Note 4 cihazınızı güncelleyerek bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Her gün her yerinde ihtiyacımız olan ve sürekli elimizin altında olan laptop, bilgisayar, telefon, tablet gibi elektronik cihazlar belli bir süreden sonra yavaşlamaya ve eski performansını kaybetmeye başlar. Bunun nedeni cihazın yeni ve daha düzgün çalışan bir sürümünün olması olabilir. Bu sorunu çözmek için teknik bir servise gidip cebinize zarar ettirmektense cihazınızı güncelleme işlemini deneyebilirsiniz.

Bu güncelleme işlemi sayesinde cebinizden para çıkmadan ve zahmete girmeden oturduğunuz yerden cihazınızın hızını artırabilir ve eski performansına dönmesini sağlayabilirsiniz. Güncelleme yapmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak cihazınızın daha hızlı çalışmasını ve de hatalarının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemler manuel olarak sizin her seferinde kendinizin yapabileceği gibi otomatik talimat verilmesi ile de her gelen güncel sürümün siz dokunmadan otomatik olarak kendisinin güncellemesi ile de gerçekleşebilir. Bu sayede cihazınız çok kolay bir şekilde daha eni özellikleri ile ve de daha hızlı olarak kullanılabilir hale gelmektedir.

note 4 güncelleme nasıl yapılır
note 4 güncelleme nasıl yapılır

Note 4 Güncelleme 2022

Note 4 güncelleme 2022 yapmak için kullanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde cihazınızın daha düzgün ve hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Elimizde bulunan bütün cihazlar belli bir süre geçtikten sonra yavaşlamaya ve teknik sıkıntılar yaşamaya başlayabilir. Böyle durumlarda teknik servise gitmeden önce yapılacak bazı işlemler bulunmaktadır.

Bu işlemler kullanılarak cebinizden tasarruf sağlar ve kendiniz çok ufak işlemler ile sorununuzu çözmüş olursunuz. Bu güncelleme işlemini manuel yapabileceğiniz gibi otomatik güncellemeleri de aktif hale getirerek yapabilirsiniz.

Öncelikle güncellemenizin olup olmadığını görmek için cihazınızın Note 4 son güncelleme sürümünde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Note 4 cihazınız için bir güncelleme söz konusu ise ancak o zaman güncelleme işlemi yapabilirsiniz. Bu güncellemeler genellikle 2-3 ayda bir gelmektedir. Yapılmadığı takdirde de cihazınızın performansı normale göre kat kat yavaşlamış hale gelebilir.

Her cihazda olduğu gibi Note 4’de de belli bir kullanımdan sonra yavaşlamalar meydana gelir, performansı düşer ve hatalar meydana gelebilir. Bu sorunlar da bir güncelleme ile çok olay düzelebilecek sorunlardır. Herhangi bir teknik servise ihtiyaç duymadan ve oturduğunuz yerden bu güncelleme işlemini çok kolay bir şekilde halletmiş olursunuz.

Note 4’e yeni yazılım bildirimi geldiği anda yapacağınız işlem güncellemeyi başlatmak için bildirim mesajı aşağı çekmek ve ‘yazılım güncelle’ butonuna dokunmak olacaktır. Bu sayede Wifi’ye bağlandığınız zaman cihazınız güncellenecektir. Yeni gelen özellikler cihazınıza yüklenecek ve cihazınızın hızı artmış olacaktır.

Note 4 7.0 Güncelleme

Note 4 7.0 güncelleme için yapılacak birkaç adım bulunmaktadır. Bu adımlar uygulanarak elinizdeki Note 4’ü Note 7’ye çevirebilirsiniz. Uygulanacak adımlar şu şekildedir:

 1. Verilen adrese girilerek Note 4 modelinize uygun olan CM14.1 ROM paketini indirilmelidir: http://www.cyanogenmods.org/forums/topic/galaxy-note-4-cm14-14-1-cyanogenmod-14-14-1-nougat-7-1-rom/
 2. Daha sonra CM 14.1 Gapps paketi indirilmelidir: http://opengapps.org/
 3. Bu indirilen paketleri ZIP açmadan telefona kopyalanır ve telefon kapatılır.
 4. Recovery modunda açtıktan sonra hard reset çekilir. Önbellekler de boşaltılır.
 5. Daha sonra ana menüye girilerek bu defa kurulum seçilmeli ve indirilen CM paketi kurulup onaylanır.
 6. Cihaz yeniden başlatmadan önce GApps kurulup yeniden başlatılmalı.

Bu basamaklar sırasıyla ve doğru uygulandığı sürece elinizdeki Note 4’ü Note 7’ye çevirmiş olursunuz. Cihazınızın Note 4’ten Note 7’ye geçmesiyle bazı özellikler kazanması mümkündür. Bu özellikler; tamamen özellikli Note 7 sistemi, yerel bulanıklık, oreo kenar panelleri, BixbyHome, özel samsung uygulamaları, özel mod, scroll capture, Wifi S-Güvenli, 1600 yazı tipi, canlı çizim, yerel ekran video kaydedicisi ve daha pek çok özellik Note 4’ünüüzn Note 7’ye çevrilmesiyle gerçekleşmektedir.

 

Note 4 Son Güncelleme Nasıl Kurulur?

Elinizdeki Note 4 son güncelleme nasıl kurulur? Sorusunun cevabı için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki manuel olarak el yöntemi ile sürekli olarak 2-3 ayda bir sizin yenilemeniz yoluyla veya da otomatik güncelleme talimatı vermeniz doğrultusunda her yeni güncelleme geldiğinde Note 4 güncelleme işi otomatik olarak ile gerçekleşebilir. İlk olarak manuel olarak güncellemede izlenecek adımlar şunlardır:

 • Öncelikle cihazınızın ‘uygulamalar’ kısmına giriniz.
 • Oradan da ‘ayarlar’ kısmına giriniz.
 • Sonra da ‘cihaz hakkında’ kısmına giriniz.
 • Daha sonra orada bulunan ‘yazılım güncellemesi’ veya da ‘güncellemeler’ kısmına giriniz.
 • Note 4’ünüzdeki yüklü olan son güncellemeye gidip üzerine tıklamalısınız.
 • Karşınızda Note 4’ünüzün son güncelleme tarihini göreceksiniz ve ‘indirme ve yükleme’ kısmına tıklayarak manuel olarak cihazınızı güncellemiş olacaksınız.

Bu yöntemin dışında bir de otomatik güncelleme talimatı vererek cihazınızı devamlı olarak güncelleme geldikçe otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun da adımları şu şekildedir:

 • İlk olarak Note 4’ünüzden ‘ayarlar’ kısmına giriniz.
 • Daha sonra ‘yazılım güncellemesi’ veya da ‘güncellemeler’ kısmına giriniz.
 • Sonra da ‘Wi-Fi üzerinden otomatik indirme’ yazan kısmı yana doğru kaydırarak yeşil hale yani etkin hale getirin.
 • Note 4’ünüz güncelleme olduğu zaman Wi-Fi’ye bağlandığı anda android cihazınız son sürüm ile güncellenecektir.

Bu sayede bu iki yöntemden biri kullanılarak elinizdeki Note 4 cihazınız güncellenmiş ve performans açısından hem daha iyi hem de daha hızlı olacaktır. Çünkü cihazlar belli bir kullanımdan sonra yavaşlamaya ve eski performansını göstermemeye başlar. Yeni sürümde ise bu sorunlar giderilmiş olur böylece cihazınız ilk aldığınızdaki kalitesiyle çalışmaya ve sizin istediğiniz şekilde size yardımcı olmaya devam eder.

Note 4 Son Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Elinizde bulunan Note 4 son güncelleme ne zaman gelecek? Diye düşünüyorsanız konuyla ilgili birkaç bilgi verilmektedir. Note 4 cihazlar için normalde son sürüm güncellemesi 2-3 ayda bir gelmektedir. Eğer cihazınızın güncellemesi otomatik güncelleme değil ise sizin bunu kendiniz yılda en az bir kez veya da üç ayda bir güncellemelisiniz. Bu sayede hem cihazınızın hızı artacaktır hem de performans açısından daha iyi hale gelecektir.

Note 4’ünüze yeni yazılım bildirimi geldiği anda, güncellemeyi başlatmak için bildirim mesajı aşağı çekilerek ‘yazılım güncelle’ butonuna dokunulmalıdır. Eğer cihazınızı otomatik güncellemeye alırsanız cihaza bildirim gelmesine gerek kalmadan Wi-Fi’ye bağlanıldığı anda otomatik olarak güncellenmeniz gerçekleşecektir. Otomatik güncellemede değil ise ve bildirim de alamıyorsanız cihazınızdan Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeleri kısmından kendiniz yapabilirsiniz.

Cihazınız belli bir kullanımdan sonra yavaşlamaya ve eski performansını göstermemeye başlar. Bu gibi sıkıntıları fark ettiğiniz anda cihazınızı teknik servise vermeden önce cihazınızın son sürümünü cihazınıza yüklerseniz sorun ortadan kalkabilir.

Note 4 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Note 4 güncelleme nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Hayatımızın her alanında kullanmış olduğumuz bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlarımıza belli bir süre yeni sürüm eklenmektedir.

Redmi Note 4 güncelleme yapmak için de birazdan bahsedilecek olan adımlar kullanılarak güncelleme işlemi yapılabilir. Bu yeni sürüm aktif hale getirilmediği sürece cihazların performansı düşer, hızı azalır veya da hata vermeye başlar. Bu sorunların önüne geçmek için cihazların güncellemesinin doğru zamanda yapılması oldukça önemlidir.

Bu güncellemeleri manuel veya da otomatik olarak yapabilirsiniz. Manuel olarak bakıldığında sırasıyla şu adımlar uygulanır: Uygulamalar > Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeleri veya da Uygulamalar > Ayarlar > Yazılım Güncelleştirme şeklindeki adımlardan herhangi biri uygulanarak manuel güncelleme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Bir de bunun dışında otomatik güncelleştirme talimatı verilerek de bu güncelleme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Bu otomatik güncelleme talimatı vermek için ise şu adımlar uygulanır: Uygulamalar > Ayarlar > Cihaz Hakkında > Güncellemeleri Otomatik İndir şeklindeki adımlar takip edilerek de otomatik güncelleme talimatı verilmiş olur ve Wi-Fi’ye bağlandığınız anda güncelleme talimatı var ise siz dokunmadan otomatik olarak gerçekleşecektir. Bu sayede cihazınız bu kadar basit yöntemlerle oturduğunuz yerden güncellenmiş, performansı artmış, hızı artmış ve hata yapma olasılığı azalmış olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 10 Eylül 2023

  güncelleme yi nasıl kapata bilirim

  • Merhaba Ahnmetbey , Androiddeki Otomatik güncellemeyi kapatmak için , google play store açınız. Genel Sekmesine giriniz. Uygulamaları Otomatik Güncelle bölümüne tıklayınız.
   Buradan otomatik güncellemeleri tamamen kapatabilirsiniz hocam .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir