1. Anasayfa
 2. Mobil

Bluetooth Kapanmıyor Hatası 2022

Bluetooth Kapanmıyor Hatası 2022
bluetooth kapanmıyor hatası
0

Bluetooth kapanmıyor hatası herkesin karşılaşabileceği ve çözümünün ise kolay olduğu bir sorundur. Bluetooth’la ilgili yaşanılan sorunlar arasında en sık rastlanılanı budur.

Bluetooth kapanmıyor ise bunun belli başlı nedenleri olmadı gerekmektedir. Bu nedenle oldukça çeşitli ve farklı da olabilmektedir. Buna göre de sorunun nereden kaynaklı olduğunun anlaşılması sorunun çözümü için de oldukça etkili ve de önemlidir.

Bluetooth’la ilgili herhangi bir sorun yaşanması durumunda öncelikli olarak yapmanız gereken Bluetooth’u kapatıp tekrar açmak olmalıdır. Cihazların eşlendiğini ve bağlı olduğunu da onaylayın. Cihazları yeniden başlatın.

Yeniden başlatma ile Bluetooth kolay ve de pratik yoldan düzelebilmektedir. Akıllı telefonlar için oldukça kolay ve de kullanışlı olan Bluetooth kablo gerektirmez, hızlı kullanım olanağı sunar ve de sabit bir bağlantı kurmanızı sağlar. Bluetooth cihazının düzgün çalışmadığı noktalar da mevcuttur. Bu durumda neler yapabileceğinize yazımızda değindik.

Bluetooth Nedir?

Bluetooth nedir ve ne işe yarar gibi sorular uzun sürelerden beri telefon kullanıcıları tarafından ve Bluetooth kullanmak isteyenler tarafından merak edilmektedir. Kısa mesafe arasında verilerin karşı tarafa kablosuz ağ ile hızlı bir şekilde aktarılması noktasında Bluetooth teknolojisi oldukça kullanışlı olan bir teknolojidir.

İlk olarak 1994 yılında kullanılmış olan bu teknoloji, günümüzde yaygın bir şekilde tüm dünyada kullanılmaktadır. Bluetooth açma işlemi için telefon üzerinden oldukça kolay ve de basit olan bir işlemdir. Temel olarak radyo frekansları üzerinden iletişim kurulmasına olanak tanıyan Bluetooth, aynı zamanda da 10 metre mesafeye kadar iki cihaz arasındaki bağlantıyı doğru ve de iyi bir şekilde kurmaktadır.

Bluetooth ile 24 GHz hızında iletişim kurmak olanaklı olmaktadır. İyi bir performans için iki cihazın yakın durması önemlidir. Bluetooth kullanarak veri aktarımı yapılması hızı, cihazların kapasitesine göre de 1 Mbps ila 721 Mbps arasında değişkenlik göstermektedir.

bluetooth nasıl kapatılır
bluetooth nasıl kapatılır

Bluetooth Nasıl Kapatılır? 2022

Bluetooth kullanırken açma ve de Bluetooth nasıl kapatılır gibi sorular merak edilen sorular olmaktadır. Bluetooth uygulamasının açma ve de kapama işlemleri oldukça kolay ve de basit olan işlemlerdir. Bluetooth uygulamasının giriş ekranından yukarı doğru kaydırın ve de ayarlar öğesine dokunun.

Bluetooth bağlantısını açmak ve de kapatmak için Bluetooth açık/kapalı anahtarına basınız. Kullanılabilir olan aygıtların listesini görmek istiyorsanız bu durumda da Bluetooth öğesine dokunun. Bluetooth kapatma noktasında bu yukarıda saydığımız adımları takip edebilirsiniz.

Ayrıca da telefonunuzun pil gücünden tasarruf sağlamak amacıyla Bluetooth kullanmadığınız durumlarda da kapatabilirsiniz. Uçak, hastane gibi kablosuz cihaz kullanımının yasaklanmış olduğu noktalarda da Bluetooth öğesini kapatmanız iyi olacaktır.

Bluetooth Kapanmıyor Android

Akıllı telefonlarda kullanılan ve cihazları kablosuz bir şekilde birbirine bağlayan bu uygulamada Bluetooth kapanmıyor Android sorunu nereden kaynaklı olduğuna bakmak ve ona göre bir çözüm önerisi geliştirmek gerekmektedir.

Kablosuz bir şekilde iki cihazın yakın mesafede birbirine bağlanıp dosya aktarmasında yardımcı bir uygulama olan Bluetooth artık eskisi gibi bağlanmıyor ve de çeşitli sorunlar oluşturuyor ise bu durumda birçok çözüm önerisi de bulunmaktadır.

Öncelikli olarak telefon ve de Bluetooth bağlantısını yeniden başlatmanız uygulamanın iyi çalışması adına yardımcı olabilmektedir. Bluetooth nasıl açılır? Bluetooth uygulamasının ön belleğini temizlemek de uygulamanın düzgün bir şekilde açılmasını ve de çalışmasını destekleyebilmektedir.

Bunun dışında bir de pil optimizasyonunu da devre dışı bırakmak bu uygulamanın daha iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Tüm bu alternatif olan çözümlerin yanı sıra aynı zamanda da önceden eşleşmiş olan cihazları silmek, ağ ayarlarını sıfırlamak ve de Android sürümünü değiştirmek Bluetooth’un daha iyi çalışmasında ve de sorunların çözülmesinde yardımcı olan öğelerdir.

samsubg bluetooth kapanmıyor
samsubg bluetooth kapanmıyor

Bluetooth Kapanmıyor Samsung

Bluetooth kapanmıyor Samsung telefonlarda bu sorunla karşılaşmak olasıdır. Bu sorunun giderilmesi noktasında ise pek çok çözüm noktası önerilmektedir. Bunlardan en sık tercih edilen ve de kullanılması gereken yöntemler sayesinde sorununuz çözülebilmektedir.

Bluetooth sorununu çözmek için telefon ve de Bluetooth bağlantısını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bluetooth kapanmaması için öncelikli olarak Bluetooth uygulamasının önbelleğini temizleyin. Pil optimizasyonunu devre dışı bırakarak da Bluetooth uygulamasının kapanmaması veya da sorun çıkarmaması önlenebilmektedir.

Bunun yanı sıra aynı zamanda da önceden eşlenmiş cihazları silmekte Bluetooth uygulamasında sorun varsa gidermek adına uygulanabilmekte olan bir çözüm yoludur. Android sürümünü değiştirmek ise bir başka etkili olan çözüm yoludur.

Bu çözüm yollarının doğru bir şekilde uygulanması durumunda ise Bluetooth’la ilgili olarak herhangi bir kapanma sorunu veya da başka bir sorun olması durumunda çözme yolunda yukarıda saydığımız çözüm yolları uygulanarak doğru bir şekilde uygulamanız çalışacaktır.

Herhangi bir akıllı telefonda da bu sorunun yaşanıyor olması durumunda saydığımız çözüm yollarına başvurmak etkili olacaktır. Oldukça kesin çözüm yolları olarak uygulanan bu yöntemler de çözüm vermezse telefonunuzda başka bir sorun olabilir.

Bluetooth Kapanmıyor Huawei

Bluetooth kapanmıyor Huawei marka olan telefonlarda bu sorun kullanıcıları sıklıkla rahatsız etmese de arada bu sorunu yaşayan kullanıcıların olması da söz konusudur. Bluetooth uygulamasıyla ilgili bu sorunun yaşanıyor olmasında birçok faktör etkili olabilmektedir.

Ancak sorunun ne olduğunun bilinmesi durumunda çözümü de bir o kadar kolay olacaktır. Bluetooth kapanmama hatası durumunda Huawei telefonlarınızı ve de Bluetooth bağlantısını yeniden başlatmayı deneyin. Bunun dışında Bluetooth uygulamasının ön belleğini temizlemek de bu sorunun çözüme kavuşmasında yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda da pil optimizasyonunu devre dışı bırakarak da Bluetooth uygulamasının kapanmaması sorunu çözüme kavuşacaktır. Aynı zamanda da önceden Bluetooth uygulaması üzerinden eşlenmiş olan cihazların silinmesi de sorunun çözümü noktasında başvurulan etkili bir çözüm yolu olmaktadır.

Ağ ayarlarını da sıfırlamak gerekmektedir. Android sürümünü değiştirmek de başvurulan en son seçenek olan karşımıza çıkmaktadır. Bunun yapılması neticesinde de bir sonuç alamaz ve sorun devam ederse bu durumda da telefonunuzda başka bir sorun oluşmuş olabilmektedir.

Bluetooth Kapanmıyor Xiaomi

Xiaomi telefonlarda yaşanılan basit sorunlardan biri de Bluetooth kapanmıyor Xiaomi sorunudur. Bluetooth pek çok veri gönderme işleminde kablo kullanmaksızın yakın mesafe aktarımında yardımcı olan ve de uzun yıllardır kullanılan bir uygulamadır.

Bu durumda en bilinen veri aktarım uygulaması olan Bluetooth aynı zamanda da veri aktarım konusunda son derece hızlı olan bir uygulamadır. Bluetooth nasıl kapatılır? Bluetooth’la ilgili kapatamama sorunu bazen telefonlarda karşılaşılmakta olan bir sorun olabilmektedir.

Bu bakımdan da bu uygulamanın kapatılması noktasında uygulanabilecek olan birçok yöntem mevcuttur. Bunlardan en bilineni ise telefon ve de Bluetooth bağlantısını yeniden başlatmak olmaktadır. Bu yöntemin işe yaramaması durumunda ise Bluetooth uygulamasının önbelleğini temizlemeniz bu sorunun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Pil optimizasyonunu devre dışı bırakmak da Bluetooth uygulamasının kapanmaması sorunu noktasında yardımcı olabilmektedir. Aynı zamanda uygulanacak olan bir diğer çözüm yöntemi ise önceden eşlenmiş olan cihazları silmek olacaktır.

Ağ ayarlarını sıfırlamak ise Bluetooth uygulamasının kapanmama sorununun çözülmesi noktasında uygun olan ve de kullanılan bir çözüm yöntemidir. Bunun dışında ise ağ ayarlarını sıfırlayabilir ve de Android sürümünüzü değiştirebilirsiniz. Bu çözüm yollarını uygun ve de doğru bir şekilde uygulamanız durumunda oldukça iyi bir sorun alabilmektesiniz.

Bluetooth Kapanmıyor LG

Bluetooth kapanmıyor LG marka olan ürünlerde bu sorunu çözmek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en sık kullanılanları ise genel olarak sorunun çözümü noktasında yardımcı olmaktadır.

Bluetooth yıllardır kullanılan ve de kablo gerektirmeden iki cihaz arasındaki veri aktarımı noktasında yardımcı olan bir uygulama olmaktadır. Uzun süredir kullanılan bu uygulama veri aktarımında oldukça hızlı olan bu uygulama sıkça da tercih edilmektedir.

Bluetooth uygulamasının kapanmaması noktasında yapılacak olanlardan ilki Bluetooth bağlantısının ve de telefonunuzun yeniden başlatılması olacaktır. Bu çözüm yolunun fayda etmemesi durumunda ise yapılacak olan bir diğer çözüm yolu ise Bluetooth uygulamasının önbelleğinin temizlenmesi olmalıdır.

Bunlar büyük oranda Bluetooth uygulamasının düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olacak çözüm yolları arasında ilk sırada yer alanlardır. Bunun dışında ise pil optimizasyonunun devre dışı bırakılması da sorunun çözülmesi noktasında yardımcı olacaktır.

Önceden eşlenmiş olan cihazları silmek de Bluetooth uygulamanızda sorun var ise çözülmesi adına uygulanması gereken bir yöntemdir. Ağ ayarlarını da sıfırlayabilirsiniz. Bu çözüm yolları genel olarak sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Ancak tüm bu çözüm yollarının bir fayda sağlamaması durumunda ise uygulanacak olan bir diğer yöntem ise Andrid sürümünü değiştirmek olacaktır. Kesin olarak bu çözüm yolları işe yaramaktadır.

Bluetooth Kendi Kendine Açılıyor. Nasıl Kapatırım?

Bilgisayarda Windows 8 ve 10 Bluetooth Sorunu

 

iOS 11 Wifi ve Bluetooth Kapanmama Sorunu Çözümü

Bluetooth Kapanmıyor Sorunu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir