1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

Samsung Test Kodları 2022

Samsung Test Kodları 2022
samsung telefon test kodu
0

Samsung test kodları 2022, cihazın durumu hakkında sizlere bilgi verir. Özellikle 2.el telefon alacaklar bu kodları kullanarak test yapabilir.

Samsung test kodları 2022, cihazın hoparlör, ekran, mikrofon ve sensörü için veri kurulumuna gerek olmadan Samsung cihazın test edilmesini sağlayan kodlar olarak bilinmektedir. Pek çok kullanıcı için bu kodlar büyük öneme sahiptir.

Genellikle ikinci el Samsung telefon alımlarında oldukça önemlidir. Test kodları ile cihazın durumu öğrenilir. Bu sebeple 2022 yılında Samsung test kodları ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

İkinci el cihaz alırken test kodları sayesinde cihazın durumunu öğrenebilirsiniz. Samsung cihazların dokunmatik fonksiyonunun çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ses algılama ve sensör kontrolü yapabilirsiniz.

samsung ekran test kodu
samsung cihaz test kodu

Bunun için yapmanız gereken tek şey cihazınızın tuş menüsünden * # 0 * # yazmanız olacaktır. Bunu yazarak test modunu kolayca açabilirsiniz. Ayrıca bu kodun Samsung gizli test kodu olduğunu belirtmek isteriz. Tüm Samsung cep telefonu kullanıcıları bu kodu bilmeli ve istediği zaman cihazının durumunu öğrenmelidir.

Özellikle ikinci el Samsung cep telefonu alacak kişiler cihazı almadan bu kodu yazarak bilgi edinebilir. Bu sayede cihazın donanımları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Samsung test kodları cihaz üzerinden girerek cihazın durumunu öğrenmek oldukça kolaydır. Şimdi sizlere Samsung test kodlarının listesini vereceğiz.

 • Karartma: * # 0 * # / Dimming
 • Hoparlör: * # 0 * # / Speaker
 • Titreşim: * # 0 * # / Vibra
 • Ses Testi: * # 0673 # Sound
 • Sensör: * # 0 * # / Sensor
 • Dokunmatik: * # 0 * # / Touch

Yukarıda belirttiğimiz üzere kodları yazarak sensör, hoparlör, titreşim, karartma, dokunmatik ve ses testini istediğiniz zaman yaparak cihaz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Samsung Mikrofon Test Kodu

Samsung mikrofon test kodu işin cihazın tuşlama menüsünü açarak * # 0 * # kodunu yazmalısınız. Karşınıza Samsung cihazınızın mikrofonu hakkında bir bilgilendir çıkacaktır. Bu kod sayesinde cihazın mikrofonu’nun çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz.

samsung test code
samsung mikrofon test kodu

Samsung gizli test modu sayesinde ikinci el telefon alıcıları cihaz hakkında tüm verilere ulaşmış oluyor. Belirttiğimiz kodu yazdığınızda karşınıza bir ekran çıkacak. Bu ekran da İngilizce olarak cihazın modları yer alıyor. Sensor, Touch, Dimming, LED, Sleep, MST Test, Speaker, Vibration, Reveiver, Blue, Green, Red, Black, HALL IC, Barcode Emulator Test, SensorHub Test, Front Cam, Mega Cam, Sub Key ve LOW FREQENCY gibi Samsung test modları İngilizce dilinde yazmaktadır. Bunlara ek olarak;

 • IMEI: *#06#
 • Sar Değeri: *#07#
 • IMEI Değiştirme: *#272*IMEI#
 • Wireless LAN testi: *#*#232339#*#*

Yukarıda belirttiğimiz kodlar Samsung mikrofon kodu ile cihazların gizli modları hakkında sizlere bilgi verir. Sizler de cihazınızın durumunu merak ediyorsanız veya ikinci el Samsung cihaz almayı düşünüyorsanız bu kodları öğrenmenizde fayda var. Samsung cep telefonunu satın almadan önce bu kodları yazarak cihazın durumu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Samsung Batarya Test Kodu

samsung batarya test kodu
samsung orjinal test kodu

Samsung batarya test kodu ve batarya durum kontrolü için cihazın tuş menüsüne *#0228# kodunu yazmalısınız. Daha sonra karşınıza Samsung cihazın bataryası hakkında bir bilgilendirme çıkacak. Bu kodlar Samsung gizli modları hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Ayrıca belirttiğimiz Samsung batarya test kodunu tüm Android cihazlar da kullanabilirsiniz. Samsung cihazların voltaj durumu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız sizler de bu kodu yazabilirsiniz.

Samsung batarya kodunu yazdıktan sonra bataryanızın tüm teknik bilgileri karşınıza çıkar. Bu sayede kolayca batarya durumunu kontrol edebilirsiniz.

Özellikle ikinci el cihaz alırken batarya kontrolünü muhakkak yapmalısınız. Samsung batarya test kodu ile düzgün çalışmasına engel bir durum  olup olmadığını anlamak için batarya kontrolü yapabilirsiniz.

Samsung kullanıcıları bu gizli kodları bilmelidir. Bu sayede yaşanabilir aksaklıkların ve sorunların da önüne geçilebilir. Cihazınızın durumunu öğrenerek Samsung müşteri hizmeti alabilirsiniz.

Samsung Telefon Test Kodu 2022

samsung test modu kodu
samsung test ekranı kod

Samsung telefon test kodu 2022 yılında araştırılan konular arasında yer alıyor. Samsung cep telefonu kullanıcıları gizli kodlar sayesinde cihazın durumunu öğrenebilirsiniz. Her Samsung kullanıcısı bu kodları yazarak cihazının durumu hakkında bilgi edinebilir.

Özellikle ikinci el Samsung telefon almayı planlıyorsanız bu kodları yazarak cihazın durumunu öğrenebilirsiniz. Samsung test kodları oldukça önemlidir. Özellikle batarya, ses, IMEI, hoparlör sensör ve dokunmatik fonksiyonlarının ne düzeyde çalıştığını veya çalışmadığını öğrenebilirsiniz.

Samsung test gizli kodları cihazın durumu hakkında bilgi verir. Özellikle cihazınızda bir şeylerin anormal olduğunu fark ettiğinizde bu gizli kodları yazarak sorun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Telefonunuzun hangi fonksiyonunda sorun var ise onun kodunu yazmanız gerekiyor. Çünkü her gizli kod farklı yazılmaktadır.

Samsung Ekran Test Kodu 2022

samsung test menüsü kodu
samsung test ekranı kodu

Samsung ekran test kodu 2022 konusu hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Öncelikle tüm Samsung telefonlar da vereceğimiz kodu girerek ekran testi yapabilirsiniz. Ekran’ın düzgün çalışıp çalışmadığını bu kod sayesinde öğrenebilirsiniz.

Bu kod *#0*# şeklinde yazılmaktadır. Ayrıca bu kodu tüm Android cihazlar da girerek ekran test kodunu yapabilirsiniz. Samsung ekran rengi testi Green, Red ve Blue olarak belirlenmiştir. Bu seçeneklere tıkladığınızda ekranınız kırmızı, yeşil ve mavi olacaktır. Dolayısı ile ekran rengine bakarak piksel hatası ya da renk kayması olup olmadığı gözle görülebilir.

Samsung ekran test kodu, cihazlarda en fazla kullanılan testlerden biri ekran testidir. Belirttiğimiz kodu yazdığınız zaman karşınıza bir sayfa çıkacak. Bu sayfa da Samsung telefonlar da fonksiyonların çalışıp çalışmadığı öğrenilebilir.

Bu testleri yaparak sizler de ekran fonksiyonunuzun çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca Touch seçeneğine tıklayarak parmağınızı ekran da gezdirin. Bu sayede dokunmatik testini de yapabilirsiniz. Touch kelimesi İngilizce’de “dokunmatik” anlamına geliyor.

Cihazların ekran kontrolü her zaman yapılmalıdır. Ekran fonksiyonunun düzgün çalışıp çalışmadığını gizli kodlar sayesinde öğrenebilirsiniz. Özellikle ekran, sensör, dokunmatik ve mikrofon test kodları oldukça önemlidir.

Samsung Sensör Test Kodu

samsung lcd test code
samsung a01 test code

Samsung sensör test kodu sayesinde cihazınızın sensör fonksiyonunun çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. Samsung cihazlar da sensör kodu oldukça önemlidir. Her Samsung cep telefonu kullanıcısının bu kodu bilmesi ve ikinci el cihaz alırken sensör testi yapması gerekmektedir.

Bunun için cihazın tuşlama menüsü açarak *#0*# kodunu yazmalısınız. Karşınıza Samsung gizli testler çıkacak. Buradan “Sensor” seçeneğine tıklamalısınız. Bu test modları İngilizce olarak karşınıza çıkar. Bu sebeple hem Sensor hem de SensorHub Test seçeneklerine tıklayarak cihazın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Samsung test kodu ile telefonların durumu kolaylıkla öğrenilmektedir. Aynı zamanda bu kodu diğer Android cihazlar da yazarak sensör testi yapılabilir. Aynı zamanda Samsung telefon test kodu her zaman yapılabilir. Her yıl binlerce insan ikinci el telefon alıyor.

Ancak çoğu kişi Samsung gizli kodları bilmiyor. Satın alınan cihazlar da problem olup olmadığını anlamak için bu kodları yazmalısınız. Test kodları her zaman ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Cihazınızı başka bir telefoncuya göstererek ya da verilerine ulaşarak uğraşmak yerine bu kodları yazabilirsiniz.

Akıllı telefonlar da USSD protokoller bulunuyor. Bu sebeple gizli kodları yazarak cihazın durumunu öğrenmenizi sağlıyor. Hazır kodlar olarak da adlandırılan gizli kodlar, cihazınızın verilerine ulaşıyor ve sizlere cihazın çalışıp çalışmadığı bilgisini veriyor. Özellikle test kodu ile telefon fonksiyonları kontrol edilebilir. Samsung başta olmak üzere tüm Android cihazlar da bu kodlar kullanılabilir. Özellikle 2.el cihaz alırken bu kodları yazarak cihazın durumunu öğrenmeniz mümkün oluyor.

Samsung cihazların çalışabilirlik durumu öğrenmek için *#0*# yazmanız yeterli olacaktır. Bu kod sayesinde cihazın gizli işlevi incelenir ve size bilgi verilir. Samsung test kodu sayesinde pek çok özellik kontrol edilebilir. Telefon görüşmesi için kullandığınız menüyü açarak belirttiğimiz kodu yazın.

Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan simgeler yer alıyor. Bu simgeler İngilizce olarak yer alıyor. Sensör kontrolü için “Sensor” seçeneğine tıklayın ve otomatik cihazın sensör testini başlatın. Bu ücretsiz bir kontroldür. Genellikle 2.el Samsung telefon alırken ya da kullandığınız cihazın durumunu merak ediyorsanız bu gizli kodlar sayesinde durumunu öğrenebilirsiniz.

Samsung Ahize Test Kodu 2022

samsung ahize sesi yükseltme
samsung ahize sesi yükseltme

Samsung ahize test kodu 2022 yılında oldukça önemli bir bilgidir. Ahize, ses yükseltme kodu anlamına gelmektedir. Samsung cihazlar başta olmak üzere diğer Android telefonlar için de önemli bir kod olduğu bilinmektedir.

Samsung ahize kodu *#0283# olarak yazılmaktadır. Bu kodu cihazınızın telefon menüsü üzerine yazarak testinizi başlayabilirsiniz. Samsung cihazın sesini yükseltme hakkında bu kodu kullanarak bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bu kodlar cihazın yapılandırılmasını değiştirebileceği için gereksiz kullanılmamalıdır. Genellikle ikinci el Samsung cep telefonu alacak kişilerin ahize kodunu girmesini önermekteyiz.

Samsung 2022 test kodu sayesinde cihazın durumu anlaşılabilir. Bu kodları girdiğinizde sizlere cihazın kontrol paneline ve verilerine ulaşarak cihaz hakkında bilgi verir. Günümüzde çoğu Samsung kullanıcısı bu kodları bilmiyor. Ancak bu kodları bilen kullanıcıların da sürekli gizli kodları yazarak cihazınızı kontrol etmesine gerek yoktur.

Genellikle 2.el Samsung cep telefonu alacak kişiler kullanmalıdır. Bu sayede cihazın temiz olup olmadığı test edilebilir. Sizler de yukarıda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Samsung cihazlarınızın testini yapabilirsiniz. Samsung ekran test kodları 2022 merak edilen bir konu olduğu için sizlere ayrıntılı bilgiler sunduk.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir