1. Anasayfa
 2. Genel

Berke Özer’in Hayali Avrupa’da Oynamak 2022

Berke Özer’in Hayali Avrupa’da Oynamak 2022
berke
0

Berke Özer’in Hayali Avrupa’da Oynamak eski genç kalecisi Berke Özer, Fenerbahçe ile sözleşmesinin bitmesinin ardından yeni sözleşme imzalamayıp, yeni arayışlar içerisine girdi. Fenerbahçe’de Altaya Bayındır’ın sürekli olarak kalede olması nedeniyle forma şansı bulmakta zorlanan Berke Özer, kendini gerekirse Avrupa’da Bahsegel seviyesinde bir takımda göstermek gerekirse farklı bir takımda tam performansını sergilemek adına Fenerbahçe’de ayrıldı.

Fenerbahçe ile sözleşme uzatmayan Berke Özer'e Galatasaray talip | NTVSpor.net

Berke Özer ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar neticesinde gelecek hayallerine dair açıklamalarda bulundu. Özer kariyer planlamasını anlatırken, bir yandan da bireysel idmanlarına devam ettiğini, günde çift idman yaparak kendini hazır tutmak adına çabaladığını söyledi. Özer yaptığı açıklamaların devamında ise “Şu anda bireysel antrenörümle hem fitness, hem de saha antrenmanları yapıyorum. İstanbul’da ve İzmir’de saha kiraladık. Aynı zamanda kaleci antrenmanlarımı da yapıyorum. Genelde çift antrenman oluyor. Sezon öncesi kamp gibi.

Sabah fitness akşam saha antrenmanı, bazen de tam tersi oluyor. Sürekli çift antrenman yapıyorum. Böyle yoğun tempo olduğu için de yarın maça çıkacakmış gibi hazırım. Ligler başladı. Ancak zor bir karar aldık. Bu karar neticesinde de en doğru olanı seçmeye çalışıyoruz. Ekibimizle birlikte ince eleyip, sık dokuyoruz. Genç bir oyuncuyum. Oynamam gerekiyor. Bunun neticesinde de en doğru kararı almak için bekliyoruz. Görüştüğümüz kulüpler de var. İnşallah en kısa zamanda sonuca varacağız. Benim için en önemli şey oynamak. Bunun yanında kariyerimi Avrupa’da sürdürmek istiyorum. Ama tabii ki en önemlisi oynamak, oynayabilmek, gelişebilmek. Fenerbahçe’de 4 sene geçirdim. Bu 4 senede çok önemli şeyler öğrendim. Bu öğrendiklerimi, Avrupa’da en iyi şekilde uygulamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Hem Türkiye’den Hem de Yurt Dışından Birçok Teklif Var Berke Özer’in Hayali Avrupa’da Oynamak

Fenerbahçe’nin eski genç kalecisi, Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra yeni sözleşme yapmayacağının kamuoyunda duyulmasıyla birlikte gerek yurt içinden gerekse yurt dışından birçok teklifin geldiğini belirtti. Tekliflerin tümünü değerlendirdiklerini belirten Özer, doğru bir değerlendirmenin ardından karar vereceğini sözlerine eklerken, genel manada Avrupa’dan gelen tekliflere çok daha sıcak baktığını söyledi. Hedefinde her zaman için Avrupa’da başarılar yakalamak olduğunu belirten Özer, ilerleyen süreçte de tam anlamıyla kariyerine dair net bir adım atacağını belirtti.

Yapacağı tercihte hem oynayabileceği hem de kariyeri açısından iyi olabilecek bir sonuç almak istediğini belirten Özer, sözlerine; “Bu süreç bizim için Ocak ayında belli oldu. Başkanımız da açıkladı. Bu süreçte hem Türkiye’den, hem de yurt dışından birçok teklif aldık. Dediğim gibi bizim hedefimiz yurt dışında oynamak, kariyerimizi orada devam ettirmek. Bunun neticesinde tüm kulüplerimize saygıyla cevaplarımızı ilettik. Benim için şu an ilk hedef, kariyerime yurt dışında devam etmek. Asla bir kırgınlığım yok. Öyle bir şey zaten haddimize değil. Bugün buradaysam Fenerbahçe sayesinde, Fenerbahçe taraftarları sayesinde. Onların bende çok emeği var. Asla bir kırgınlığım olmadı.

Futbolda bu tarz şeyler olabiliyor. Biz de genç oyuncular olarak zaman zaman hatalar yapabiliyoruz. Ama dediğim gibi kimseye bir kırgınlığım asla yok. 22 yaşımdayım. Tüm genç oyuncular için aslında önemli olan şey düzenli olarak oynayabilmek. Bu doğrultuda gelişebilmek. Sadece oynamak tabii ki yeterli değil. Aynı zamanda bir şeyler öğrenmek, gelişmek çok önemli. Bu doğrultuda ailemle, menajerimle oturduk bir karar aldık. Bu konuda başkanımız Ali Koç’a da çok teşekkür etmek istiyorum.

Ali Koç: Ukrayna'dan özür dilemeyeceğiz - Dünya Gazetesi

Her zaman yanımda oldu. Sadece bu süreçte değil, tüm Fenerbahçe kariyerim boyunca bana bir baba, ağabey gibi yaklaştı. Yanımda destek oldu. Çok zor bir karardı. Ama kariyerim açısından böyle bir karar vermem gerekiyordu. Hep birlikte oturduk, konuştuk ve böyle bir karara vardık. Ülkemizde bir kaleci bolluğu var. Sadece kaleci olarak değil, birçok genç oyuncu yetiştiriyoruz. Emirhan, Arda ve birçok isim var. Bence bunun en önemli sebebi genç oyuncuların oynuyor olmaları. Aynı zamanda yabancı sınırı da buna bir etken. Genellikle takımlarımız bu yabancı kontenjanını kalede kullanmak istemiyor. Bu sebeple de hem alt liglerde hem de üst liglerde birçok kaleci fırsat buluyor.

Ben bu sayede birçok kaleci çıktığını düşünüyorum. Uğurcan gibi, Altay gibi… Genç yaşlarına rağmen milli takımlarda oynayan birçok kalecimiz var. Fırsat geldikçe genç oyuncuların neler yapabildiğini görüyoruz. Tüm kulüplerimize örnek olmalı. Aynı zamanda bu oyuncuların oynamasıyla ekonomik olarak da kulüpler rahatlıyor. Ben her kulübümüzün bu yola gitmesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde devam etti.

Önceliğimiz Lig Değil Proje Berke Özer’in Hayali Avrupa’da Oynamak

Genç ve yetenekli kaleci Berke Özer, hangi ligi istediğine dair yöneltilen soruya ise herhangi bir şekilde lig odaklı değil, proje odaklı seçim yapacaklarını söyledi. Özer; “Her Türk oyuncunun en üst seviyeye, en tepeye koyduğu yerdir milli takım. Her şeyden önce kariyeri bir kenara bırakırsak gurur kaynağıdır. Hayatta başarabileceğim en büyük şey benim gözümde milli takımda oynamak. Bunun için de oynamak gerekiyor. Ben iyi performans gösterip, sürekli oynadığım takdirde oraya ulaşacağımı düşünüyorum. Çok önceliğimiz var.

Böyle bir karar verdik, bu kararın neticesinde de bu kadar bekledik, en doğru şeyin olması gerekiyor. Tabii ki lig olarak değil ama proje önceliğimiz var. Konuştuğumuz takımlarda öncelik verdiğimiz konu bu, proje olması, geleceğe yatırım olması. Böyle bir karar aldıysak bunun neticesinde böyle bir adım atmamız gerekiyordu. Şu anda da görüştüğümüz bütün takımlarla bu çerçevede konuşuyoruz. Proje, oynama fırsatı, kariyer fırsatı konuşuyoruz. İnşallah en kısa zamanda sonuçlanacak.” ifadelerini kullandı. Google ile sitemize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir