1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

En Eğlenceli Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

En Eğlenceli Giyilebilir Teknoloji Ürünleri
giyilebilir teknoloji
0

En Eğlenceli Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Teknoloji; sadece günlük hayatın önemli bir parçası haline gelmekle kalmayıp bugün hayatın her alanında yer almaya çoktan başlamıştır. Yakın geçmişte aşina olduğumuz ürünler sadece akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar ve laptoplardı. Bugün ise akıllı bileklikler, akıllı saatler, sanal gerçeklik gözlükleri ve daha pek çok farklı giyilebilir teknoloji ürünü karşımıza çıkıyor. Bu kadar sık karşımıza çıkmasından dolayı ufak bir tanımlama yapmak da yerinde olacaktır. Giyilebilir Teknoloji; üzerinize giyebileceğiniz teknolojik aletlerin genel adıdır. Giyilebilir teknoloji ürünleri; bir yandan hayatımızı kolaylaştırıp bize çeşitli alanlarda kolaylıklar sağlarken, bir yandan da eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Peki bu ürünler neler? İşte en eğlenceli giyilebilir teknoloji ürünleri:

Elektricfoxy Ping

Düşünsenize; giydiğiniz bir kıyafet sadece modern ve şık olmakla kalmıyor, mobil cihazınızla iletişim kurarak, size sosyal medya hesabınızda paylaşım yapmanıza imkân sağlıyor. Firmaların ürettiği Ping isimli teknolojik kıyafet, en farklı giyilebilir teknolojik ürünler arasında yer alıyor. Sıkça karşılaştığımız ve aşina olduğumuz diğer ürünlere göre çok farklı bir özellikte olan bu ürün, teknolojinin gelmiş olduğu boyutu bizlere net bir şekilde gösteriyor. Gerekli ayarlamalar yapıldığında, sosyal medya hesabınızla kablosuz şekilde iletişim kurarak, çeşitli paylaşımlar yapmanızı ve daha pek çok deneyim yaşamanızı sağlıyor.

giyilebilir teknoloji
Elektricfoxy Ping

Blacksocks Smarter Socks Plus

Bugüne kadar; akıllı telefon, akıllı bileklik ve akıllı saatleri zaten görmüşsünüzdür. Fakat akıllı çorap ile karşılaşan kişi sayısı şu anda ya çok azdır ya da hiç yoktur. Bu çorabın işlevi ise şu şekilde; paketinden çıkarıldığı andan itibaren veri toplamaya başlayan bir üründür. Toplamış olduğu tüm verileri; akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama ile RFID teknolojisi ile bu verileri ne zaman kullanacağınızı ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini ne sıklıkta yıkadığınızı, çorabınızın eskiyip eskimediğini ve buna benzer birçok bilgiyi bu veriler sayesinde öğreniyorsunuz. Yani çorabınızla ilgili tüm detayları bu veriler yardımıyla görebiliyorsunuz.

Blacksocks Smarter Socks Plus

Ringly

Akıllı telefon, akıllı bileklik, akıllı saatten sonra şimdi de sıra akıllı yüzükte olmaktadır. En yeni giyilebilir teknolojik ürünlerden birisi olan akıllı yüzüklerin görevleri ise şunlar; akıllı yüzüğünüzü mobil cihazınızla eşleştirdiğinizde spor yapacağınız zamanı, meditasyon rehberliği hizmeti almanızı ve bunlara benzer plan programları hayata geçirmenizi sağlıyor. Kısacası kullananlar için hayatı kolaylaştıracak bir üründür. Bir diğer önemli avanta da su geçirmez özelliğe sahip olması ve tüm gün dayanabilecek pil gücü olmasıdır

giyilebilir teknoloji
Ringly

Whistle 3

Giyilebilir teknoloji ürünlerinden; en az insanlar kadar, hayvan dostlarımızın da yararlanmaya hakkı var elbette. Bu cihazı evcil hayvanınızın tasmasına bağlayarak, yanında olmasanız bile onu sürekli takip etme şansına sahip oluyorsunuz. Ayrıca onun anlık aktivitelerinden de haberdar olma imkanına da erişebiliyorsunuz. Hayvan severler için oldukça kullanışlı ve işe yarayacak türde bir üründür. Bu cihazın bir diğer önemli özelliği de 4828 kilometrelik bir alanda takip yapabilmenizi sağlamasıdır.

Whistle 3

Zepp

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin en önemli özelliklerinden birisi de meslek fark etmeksizin hemen herkese hitap edebiliyor olmasıdır. Zepp isimli ürün ise golf tutkunları için tasarlanmış olan bir üründür. Golf eldiveninize bağlayarak kullanabileceğiniz bu ürün ile bilgisayar oyunlarında ki gibi istatistik takibi yapabiliyorsunuz. Akıllı telefonunuzla eşleştirdiğiniz zaman ise içerisinde ki hareketli ve akıllı sensörler ile de size vuracağınız açıyı ve ne kadar şiddette vurmanız gerektiğini söylüyor. En başta da belirttiğimiz gibi golf sporuyla uğraşanların işine fazlasıyla yarayacak bir üründür.

Muse

Bu da meditasyon yapanların işine yarayacak tarzda bir üründür. Meditasyon yapan fakat bu sırada kafasını, aklını boşaltmakta zorlananlar için fazlasıyla etkili olan bir ürün olmaktadır. Tıpkı bir EEG cihazı gibi beyin dalgalarınızı analiz ederek, daha etkili bir biçimde meditasyon yapmanıza yardımcı olan bu cihaz, aynı zamanda bu konuda size tavsiyelerde bulunuyor. Bu cihazı bir şekilde temin edin ve meditasyonu bir de bu şekilde deneyin.

Muse

Philips Smartsleep Derin Uyku Başlığı

Philips Smartsleep derin uyku başlığı, uyku problemi olanların hayatını kurtaracak bir üründür. 30 farklı yapışkan sensöre sahip bu cihaz, günde 7 saatten az uyuyanlar için oldukça etkilidir. Akıllı cihazınızla eşleştirmeniz durumunda, cihazda ki sensörlerin topladığı verileri, akıllı telefonunuzda görebiliyorsunuz. Böylece uyku düzeninizle alakalı tüm problemleri ve bilgileri bizzat kontrol etme imkânınız oluyor. Size de bu verileri göz önünde bulundurarak hareket etmek ve uyku düzeninizi buna göre planlamak kalıyor.

Philips Smartsleep
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir