1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

Araba Egzosunu Önlemek İçin Gelişen Teknolojiler

Araba Egzosunu Önlemek İçin Gelişen Teknolojiler
Araba Egzosunu Önlemek İçin Gelişen Teknolojiler
1

Araba Egzosunu Önlemek İçin Gelişen Teknolojiler ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Teknolojik Araçlar Nelerdir, Benzinli bir aracın egzoz sistemi, elektrikli bir aracınkiyle aynı şekilde test edilmez. Bu fark, emisyon seviyelerinde bir tutarsızlığa ve hatta bazen EPA’dan sertifika verilmemesine yol açabilir.

Dizel Araç Emisyon Değerleri

Dizel Araç Emisyon Değerleri, Dizel araçlar, hava kalitesi sorunlarına neden olabilecek miktarda kirletici madde yayar. Dizel araçlardaki kirleticiler arasında nitrojen oksitler, karbon monoksit ve diğer gazlar bulunur. Bu gazlar solunum problemlerine ve diğer sağlık tehlikelerine neden olabilir.

Benzinli Araç Egzoz Muayenesinden Neden Geçmez

Benzinli Araç Egzoz Muayenesinden Neden Geçmez, Dizel araçlar, hava kalitesi sorunlarına neden olabilecek miktarda kirletici madde yayar. Dizel araçlardaki kirleticiler arasında nitrojen oksitler, karbon monoksit ve diğer gazlar bulunur. Bu gazlar solunum problemlerine ve diğer sağlık tehlikelerine neden olabilir.

Araba Egzosunu Önlemek İçin Gelişen Teknolojiler

Geleceğe Ait Teknoloji Harikası 15 Araç

Geleceğe Ait Teknoloji Harikası 15 Araç, LONDRA – Geleceğin son teknoloji ürünü 15 aracı bu hafta Londra’daki Uluslararası Motor Show’da sergileniyor. Araçlar, araçları daha sürdürülebilir ve çevre dostu hale getirmeye yardımcı olacak teknolojinin gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan Birleşik Krallık’ın “Geleceğin Arabası” projesinin bir parçası.

Egzoz Emisyon K1 K2 K3 Nedir

Egzoz Emisyon K1 K2 K3 Nedir, Araba Egzozunu Önleyecek Gelişen Teknolojiler, Atmosferik Radyasyon Yönetimi (ARM’ler) Kullanarak Mümkün
Araba egzozunun cihazları ateşlemesini önlemek için kullanılabilecek bir dizi teknoloji her yıl daha yaygın hale geliyor. Böyle bir teknoloji, bir tesisten yayılan zararlı hava kirliliği miktarını azaltmak için kullanılabilen atmosferik radyasyon yönetimidir (ARM’ler). ARM’lerin faydaları arasında çevresel gürültünün azaltılması, hava kalitesinin iyileştirilmesi ve kanserin yayılmasının önlenmesi sayılabilir. Geliştirilmekte olan bir dizi farklı ARM türü vardır ve belirli bir tesisin ihtiyaçlarına en uygun olanı bulmak önemlidir.

Araba Egzosunu Önlemek İçin Gelişen Teknolojiler

Egzoz Emisyon Değerleri Kaç Olmalı

Egzoz Emisyon Değerleri Kaç Olmalı, Hava kirliliği, küresel sağlık sorunlarında önemli bir faktördür. Solunum problemlerine, kalp hastalığına ve kansere neden olabilir. Bu sağlık risklerinin önüne geçmek için otomobiller ve diğer makineler için egzoz emisyon değerlerinin ayarlanması önemlidir.
Birçok farklı hava kirliliği türü vardır ve her birinin kendi emisyon değerleri vardır. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), bir motorun yasal olarak kabul edilmesi için ne üretmesi gerektiğine ilişkin standartları belirler.En yaygın hava kirliliği türü nitrojen oksittir (NOx). Bu gaz benzin yandığında oluşur ve her yöne gidebilir. Araçlardan, fabrikalardan, enerji santrallerinden ve hatta kömürle çalışan elektrik santrallerinden atmosfere salınabilir.Bir motor milyonda 40 parçadan (ppm) fazla NOx üretiyorsa, yasa dışı kabul edilir.

Dizel Araç Egzoz Muayenesinden Neden Geçmez

Dizel Araç Egzoz Muayenesinden Neden Geçmez, Dizel otomobiller, yüksek emisyon seviyeleri nedeniyle en popüler egzoz muayenesinden geçemezler. Dizel arabaların havada benzinli arabalardan daha fazla partikül vardır, bu da daha fazla hava kirliliği üretmelerine neden olabilir.

Araba Egzosunu Önlemek İçin Gelişen Teknolojiler

Egzoz Emisyon K1 K2 K3 Değerleri

Egzoz Emisyon K1 K2 K3 Değerleri, Bir arabadan çıkan emisyonlar k1, k2 ve k3 değerleri tarafından kontrol edilir. Bu değerler, egzoz sisteminden ne kadar hava çıkmasına izin verildiğini belirler. Değerler ne kadar yüksek olursa, motordan o kadar fazla hava kaçmasına izin verilir.
İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı daha fazla içeriğimize ulaşmak için Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan Teknolojik Gelişmelerle Ülkelerin Ekonomik Gelişimi 2023 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir