1. Anasayfa
 2. Genel

En İyi Sunum Programları 2022

En İyi Sunum Programları 2022
1

En İyi Sunum Programları 2022 ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Günlük hayatımızda hem iş alanında hem eğitim alanında devamlı olarak sunum yapılmakta ve yapılan sunum için program kullanılmaktadır. Sunum için program kullanmak işinizi son derece kolaylaştıracaktır. Yapılacak olan bir seminer için, anlatılacak bir proje için ve daha pek çok noktada bu sunumlardan faydalanmaktayız. Bir sunum için program hazırlamak hem oldukça basit hem de oldukça zorlu bir süreçtir.

Çünkü konu ne kadar basit de olsa zor da olsa en kısa ve de öz şekilde anlatımı yapılacak şekilde sunum hazırlanmalıdır. Bu sayede karşı taraf sunumu yapılan konuyu daha kolay anlar hem de anlatıcı konuyu daha rahat anlatmış olur. Tüm bunların olabilmesi için kullanılacak olan sunum programı çok önemlidir. Çünkü hem sizin konuyu hazırlamanızda hem de konuya hakimiyetinizin artmasında olumlu bir etkendir.

En İyi Sunum Programları 2022

Sunum Nedir? En İyi Sunum Programları 2022

Sunum nedir? Sorusunun cevabı olarak insanın bilgilerini yenileyen, hatırlatan, önemli noktaları öne çıkaran, önemli bir olay veya da olguları dile getiren, bir araştırma sonucunu sunan, bir çalışmanın sonucunu açıklamak üzere yapılan konuşmalara sunum adı verilmektedir. Sunum hazırlamak aslında çok zahmetli bir iş gibi görünse de kullanılan sunum programları sayesinde bu iş göründüğünden daha da kolay hale gelmektedir. Yapacağınız sunumda kullanacağınız görseller, yazacağınız yazılar hem sunumun anlaşılabilirliği açısından hem de göze hitap açısından çok önemlidir. Etkili bir sunum hazırlayabilmek için kullanabileceğiniz pek çok ücretsiz sunum hazırlama programı bulunmaktadır. Kullanacağınız sunum programı bu noktada oldukça önem taşımaktadır. Size hitap eden ve rahat kullanabileceğiniz bir sunum programı sayesinde oldukça etkileyici ve karşı tarafın dikkatini çeken sunumlar hazırlamak da mümkündür.

En İyi Sunum Programları 2022

En İyi Sunum Programları 2022

Bir sunum hazırlamada kullanabileceğiniz en iyi sunum programları 2022 için pek çok program bulunmaktadır. Bunlardan en güvenilir ve en kaliteli olanı seçilerek doğru ve de etkili bir sunum hazırlanabilmektedir. Etkili bir sunum yapmak için etkili bir sunum hazırlamak gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak Microsoft PowerPoint programı en çok tercih edilenler arasındadır. Çünkü Microsoft PowerPoint programı hem ücretsiz hem de çevrimdışı olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Daha sonra yine kullanabileceğiniz birkaç sunum programı bulunmaktadır. Bunlar;

 • Google Slaytlar
 • Prezi
 • SlideRocket
 • Keynote
 • Haiku Deck
 • Visme
 • Xtensio
 • Ezwid
 • Zoho Show
 • Powtoon
 • LibreOfiice

Bu programları kullanarak istediğiniz şekilde etkili ve anlaşılır bir sunum hazırlayabilirsiniz. Bu sayede hem karşı taraf sunumuzu daha rahat anlar hem de siz daha rahat karşı tarafa konuyu aktarabilirsiniz.

En İyi Slayt Programları

Sunum hazırlamada kullanılacak en iyi slayt programları için yazımızın devamına göz atabilirsiniz. Sunum hazırlarken dikkat edilmesi gereken kuralları uygulamada en önemli nokta kullandığınız sunum programı oldukça önem arz etmektedir. Kullanılabilecek pek çok ücretli ve ücretsiz sunum programları bulunmaktadır. Bunlardan en iyi ve en rahat kullanılacak olan program seçilerek istenilen şekilde sunum hazırlanabilmektedir. Sizlerin etkili bir sunum hazırlamada kullanabileceği bazı sunum programları şu şekilde özetlenebilir.

En İyi Sunum Programları 2022

Microsoft PowerPoint

En çok kullanılan ve en iyi slayt programı olan Microsoft PowerPoint, sunum hazırlamak isteyen öğrenci ve çalışanların ilk tercih ettikleri programlardan birisidir. Kullanımı oldukça rahat olan bu program ile düz metin sunuları hazırlayabilir, hazırladığınız sunulara görsel, ses, grafik, video, not, geçişler ve hareketler ekleyerek sunularınızı daha göze ve kulağa hitap eder hale getirebilirsiniz. Kullanılabilecek pek çok ücretsiz slayt hazırlama programı da bulunmaktadır.

LibreOffice

Bu program, Microsoft Office ile hemen hemen aynı etkiye sahip olan bir programdır da denilebilir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir sunum programı olması da ayrıca tercih edilebilmesinin en önemli etkilerinden birisidir. Bu sunum hazırlama programının bir önceki sunum hazırlama programından en önemli farkı ve dezavantajı LibreOffice programının Microsoft OneDrive ile entegre olmamasıdır.

Prezi

Bu program en iyi slayt yapma programlarından birisi olarak bilinmektedir. Prezi, Adobe Flash ve Adobe Air kullanılarak geliştirilen bir uygulamadır. Bu program sayesinde sunularınıza hem metin veya da resim blokları ekleyebilir hem de ana slaytın içinde minyatür slaytlar da oluşturabilirsiniz. Prezi programı, kullanımı biraz karışık görünse de aslında oldukça kullanımı basittir. Ayrıca da bu uygulama ile sunumlarınızı sanal ortamda paylaşabilme imkanına sahipsiniz.

Google Slaytlar

Google Slaytlar uygulaması ile kısa sürede etkili sunumlar hazırlayabilirsiniz. Yapı olarak PowerPoint ile oldukça benzerlik göstermektedir. Google Slaytlar’ı kullanmak için herhangi bir program indirmenize gerek olamadan online olarak kolay ve pratik bir şekilde slaytlar hazırlayabilirsiniz. PowerPointle yapabileceğiniz her şeyi Google Slaytlar ile de yapabilirsiniz. Bu program ile tüm çalışmalarınız otomatik olarak kaydedilmektedir bu da sizin kayıp yaşamanızı engeller.

Visme

En baştan bir slayt oluşturmak istiyorsanız Visme bunun için çok kullanışlı ve işe yarar bir uygulamadır. Visme, web tabanlı bir uygulamadır. Uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca da sunumlarınızı zenginleştirmek için kullanabileceğiniz pek çok sayıda grafik, görsel ve simge içermektedir. Bu uygulamanın dezavantajı ise mobil cihazlar için uygulamasının bulunmamasıdır.

Sunum Nasıl Yapılır? En İyi Sunum Programları 2022

Sunum nasıl yapılır? Sorusunun cevabı olarak uygulanacak birkaç adım olduğu bilinmelidir. Bu uygulanacak adımları doğru seçildiği sürece etkili ve anlaşılır bir sunum hazırlanmış olur.

 • İlk olarak hazırlanacak olan slayt için bir taslağı hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanacak olan sunumun karşı tarafın gözüne hitap etmesi gerekmektedir. Bu nedenle hazırlanacak olan sunumun birbiriyle alakalı temalar ve renkler ile hazırlanması oldukça önemlidir.
 • Bir önemli özellik ise yazı tipinin ve puntosunun iyi ayarlanmasıdır. Hazırlanan sunumun izleyiciler tarafından okunabilecek yazı tipinde ve boyutta olması çok önemlidir.
 • Hazırlanacak olan sunumda metinlere az, görsellere daha çok yer vererek göz yormadan dikkat çekici sunumlar hazırlanmalıdır. Konu ile alakalı eklenmiş olan uygun görseller dinleyen kişinin gözüne de hitap etmiş olacaktır.
 • Dikkat edilmesi ve uygulanması gereken bir konu da slayt başına bir konunun anlatılmasıdır. Birden fazla konuyu tek slaytta anlatmak hem anlatıcıya hem de dinleyiciye karışıklığa neden olabilmektedir.
 • Süreyi iyi ayarlayarak sunum hazırlandığında karşı taraf sıkılmadan ve akıcı bir şekilde sunum gerçekleşmiş olur.

Bu kuralların ve dikkat edilmesi gerek noktaların sunumda doğru uygulanması ile etkili bir sunum hazırlanmış olacaktır.

En İyi Ücretsiz Sunum Hazırlama Programları 2022

Günümüzde en iyi ücretsiz sunu hazırlama programları 2022 bulunmaktadır. Bunların program olarak indirilebilenleri ve sadece web üzerinden kullanılabilenleri mevcuttur. Etkili bir sunum yapabilmek için doğru bir sunum programı kullanmak çok önemlidir. 2022 yılında tercih edilen birden fazla sunum programı bulunmaktadır. Bunlardan ücretsiz olanlarının içinde çok iyi ve etkili sunum hazırlayabileceğiniz programlar bulunmaktadır. Ücretsiz en iyi sunum programı olarak başta Microsoft PowerPoint kullanılmakla beraber bunun dışında LibreOffice, Visme, Google Slaytlar, Canva, Haiku Deck, Prezi, Zoho Show ve daha pek çoğu ücretsiz sunum programları sayılabilmektedir. Bunların arasında en çok tercih edileni ise Microsoft PowerPoint olarak söylenebilir. İnternet olmadan ve ücretsiz olarak kullanılan bir programdır.

İyi Sunum Nasıl Yapılır?

Sunum hazırlarken en önemli sorulardan birisi de iyi sunum nasıl yapılır? Sorusudur. Bu soruya cevap olarak uygulanabilecek pek çok kural bulunmaktadır. Bu kurallara uyulduğu sürece güzel ve etkili bir sunum hazırlanabilmektedir. Hazırlanılan sunum da hem sizin sunumunuz anında size kolaylık sağlar hem de karşı tarafın gözüne hitap eder. Bu kurallar;

 • Sunum taslağı oluşturmak,
 • Dinleyici kitlesini göz önünde bulundurarak sunum hazırlamak,
 • Zaman planlaması yapmak,
 • Veri ve örneklerden faydalanmak,
 • Konuyu karşı tarafın anlayabileceği yalınlıkta anlatmak,
 • Sunumun tasarımına özen göstermek gibi kurallardır ve bunlara uyulduğu sürece gayet etkili ve profesyonel bir sunum hazırlanmış olacaktır.

Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir