1. Anasayfa
 2. Genel

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022
1

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022 ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Redmi note 8 ekran görüntüsü alma işlemleri oldukça pratiktir. Redmi note 8 kullanımlarında sıklıkla ekran görüntüsü alma işlemleri sağlanır. Redmi note 8 ekran görüntüsü alma işlemleri çok kolaydır. Gündelik yaşam içinde telefon çeşitleri sıklıkla kullanılıyor. Türkiye’de ise Redmi Note 8 kullanımları oldukça yaygındır. Telefon kullanımların ekran görüntüsü alma işlemleri gündelik yaşamda pek çok konuda pratiktik sağlar.

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022

Özelliklede iş dünyasında anlık iletişimler için ekran görüntülerine daha çok gereksinim vardır. Redmi note 8 telefon kullanımlarında ise ekran görüntüleri alma işlemleri her telefon türünde olduğu gibi sıklıkla sağlanır.

Ekran görüntülerine genel olarak şu durumlarda gereksinim duyulur;

 • Telefonlardaki iletişim çeşitlerinin farklı kişiler ile iletimleri için
 • Anlık olan görüntülerin uzun süreli saklanılması için
 • Kanıt olarak belgelemek için
 • Ekranda oluşan sorunu iletişim yolu çözümleme aşamasında sorun belirlemek için

Genel olarak ekran görüntülerinin alınmasının temel amacı; kanıtlamaktır. Çünkü telefonlara anlık olan pek çok görsel gelebilir. Özelliklede hukuki süreçler için ekran görüntüleri güçlü bir delil kaynağı olabilir. Bazı kişiler ise ekran görüntülerini telefonlarının onarım süreçlerinde alır. Tamir edecek kişiye ekran görüntüsü atılır. Böylece tamir eden kişi sorun nedenini daha kısa sürede anlar ve sorun da çok daha kısa sürede çözüme kavuşur.

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022

Xiaomi telefon markası kısa bir sürede oldukça güçlü telefon çeşitleri üretmeye başladı. Xiaomi makasının ürettiği telefon çeşitlerinden birisi de Redmi Note 8 telefon modeli oluyor. Günümüzde sıklıkla gereksinim duyulan ekran görüntüleri Redmi Note 8 ile oldukça kısa sürede sağlanmaktadır. Redmi note 8 ekran görüntüsü alma işlemleri dört farklı yöntem ile sağlanmaktadır.

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022

Redmi Note 8 ile ekran görüntüsü alma işlemlerinin farklı seçeneklerde sunulmasının temel sebebi ise; anlık olan durumlara göre farklı yöntemlerin avantajlı olmasıdır. Redmi Note 8 telefonu her an için daha pratik ekran görüntüsü alma seçeneğini sunmaktadır. Xiaomi markası her zaman için daha iyi telefon kullanımlarını amacını taşımaktadır. Bu yüzden de Redmi Note 8 için ekran görüntüsünü alma işlemleri de kullanıcı odaklı olarak tasarlanmıştır.

Genel olarak Redmi Note 8 telefonlarında oldukça az tercih edilen ekran görüntüsü alma yöntemi ise Google asistan yöntemi oluyor. Google asistan yöntemi ile birlikte ekran görüntüsü alma işlemleri şu şekilde sağlanır;

 • Redmi Note 8 telefonunun ayarlar bölümüne gidilir.
 • Uygulamalar alanı tıklanır.
 • Uygulamalar alanında gelişmiş alanı tıklanır.
 • Gelen sayfada varsayılan uygulamalar tıklanır.
 • Destek ve ses girişi alanı seçilir.
 • Ekran görüntüsü kullan alanı seçili haline getirilir.
 • Google arama kısmına Google asistan ayarlarını aç sözcükleri ifade edilir.
 • Telefonunuz alanında gelen sayfada tüm ayarlar alanı tıklanır.
 • Tüm ayarlar alanında da genel olan alan seçili haline getirilir.
 • Ekran bağlamını kullan olan yer tercih edilir.

Ekran alma işlemleri bu şekilde sağlanmış olunur. Ayar alanında ekran görüntüsü alanları dilerseniz her zaman açık kalabilir. Fakat genel olarak Redmi Note 8 telefon kullanıcıları sadece ekran görüntülerinin alınması işlemlerinde ayarlar alanında ki kısmı ekran görüntüsü alınır iken aktif haline getirir. Redmi Note 8 ss işlemlerinin sıklıkla kolay alınması için her zaman ayarların aktif olması gerekir. Diğer zamanlar ayarlardaki ekran görüntüsü alma işlemleri pasif halinde olunması tercih edilir.

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022

Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Redmi Note 8 Ekran Görüntüsü Alma 2022

Son zamanlarda Redmi Note 8 kullanıcıları sıklıkla Redmi Note 8 ekran görüntüsü nasıl alınır? Çünkü gündelik yaşam için ekran görüntüsü çeşitlerine sıklıkla gereksinim duyulur. Genel olarak bakıldığında da ekran görüntülerinin alınması işlemleri Redmi Note 8 ile sıklıkla sağlanır. Redmi Note 8 telefon kullanımları ile birlikte ekran görüntülerinin alınması işleminde en çok kullanılan yöntem tuş yöntemi oluyor. Tuş yöntemi ile ekran görüntüsü alma işlemleri şu şekildedir;

 • İlk önce ekran görüntüsünün alınması gereken görüntü belirlenir.
 • Alınmak istenilen görüntü ekranda açılır.
 • Redmi Note 8 telefonunun sağ tarafında hem güç tuşu hem de ses tuşu bulunur. Güç tuşu ile ses tuşunun aynı anda basılması gerekir.
 • Tuşlara basılı olarak birkaç saniye tutun.
 • Eğer telefonun sesi açık ise fotoğraf çekme sesi gelecektir.

Alınan ekran görüntüsü telefonun galeri kısmında ki screenshot bölümünde yer alır. Screenshot; akran görüntüsü anlamına geliyor. Bu yüzden de pek çok kişi ekran görüntüsü almak yerine screenshot ifadesini kullanmaktadır. Redmi Note 8 screenshot kullanımları olarak ekran görüntüsünün kullanımı ifade edilir.

Genel olarak Redmi Note 8 ekran görüntüsünün kalitesiz olması hakkında sorun çeşitleri olabiliyor. Bu tarz durumlar ekran görüntülerinin alınmasında tuşların doğru zamanda basılmamasından kaynaklanıyordur. Özelliklede ilk defa Redmi Note 8 telefonları ile ekran görüntüsü alacak kişiler için tuş ile ekran görüntüsü alma işlemi biraz bulanık çıkıyor. Tuşlara basma saniyesini doğru olarak ayarlamak gereklidir. Ayrıca her iki tuşu da aynı anda basabilmek önemlidir.

Bazı kişilerin fonksiyonel kullanma becerileri daha düşük olabiliyor. Fonksiyonel becerilerini kullanmalarında daha sık sorun yaşayanlar için Redmi Note 8 için tuş yöntemi ile ekran görüntüsü alma işlemleri avantajlı olmaya bilir.

Redmi Note 8 Ekran Resmi Alma 2022

Redmi Note 8 ekran resmi alma 2022 işlemleri için çeşitli yöntemler tercih edilir. O yöntem çeşitlerinden birisi de bildirim çubuğu ile ekran görüntüsünün alınması işlemleridir. Genel olarak Redmi Note 8 telefonlarında ekran görüntülerinin bildirim çubuğu ile alınması işlemi şu şekilde sağlanır;

 • Ekran görüntüsü netleşir.
 • Ekrana net olarak alınması belirlenen görüntü getirilir.
 • Bildirim çubuğu olarak bilinen alınan açılır. Bildirim çubuğu alanı ekranı yukarıdan aşağıya doğru çektiğiniz gelen sayfa alanıdır.
 • Bildirim çubuğu alanında ekran görüntüsü alma yeri vardır. Saniyelik olarak ekran görüntüsü alma yeri tıklanır.
 • Ekran görüntüsünün alınmasının sesini ve flaşını gördüğünüzde ekran görüntüsü alınmış oluyor.

Genel olarak bildirim alanı ile ekran görüntüsünün alınması işlemleri çok çabuk olarak sağlanır. Bu yüzden de bazı durumlarda bildirim alanı ile Redmi Note 8 ekran görüntüsü bulanık olabilme durumları yaşanmaktadır. Bu tarz durumlara engel olabilmek için ekran görüntüsü alınır iken ellerin titrememesi için dikkat edilmesi gerekir.

Özelliklede gençler için bildirim çubuğu ile ekran görüntüsü alma işlemleri daha avantajlı oluyor. Anlık ekran görüntüleri için bildirim alanı ile ekran görüntüsü alma işlemleri oldukça pratiktir.

Son zamanlarda Redmi Note 8 kullanımlarında ekran görüntülerinin alınması işlemleri daha pratik olarak sağlanır. Bu durumun temel sebebi ise; ekran görüntülerine sıklıkla gereksinim duyulmasıdır. Ekran görüntülerinin sıklıkla kullanımları ile ekran görüntüsü alma işlemlerinde deneyim sahibi olunur.

Günümüzde video ile ekran görüntülerinin alınması işlemlerinde sıklıkla sorunlar yaşanmaktadır. Video çeşitleri aktif olarak hareketli oldukları için ekran görüntüleri de hareket halinde olduğunda genel kalite sorunları yaşanmaktadır.

Bu durumdan kaynaklı olarak video ekran görüntülerinin deneyimli kişiler tarafından alınması daha kaliteli olmasını sağlar. Ekran görüntülerinin resmi alanlarda kullanılması için kaliteli ve net olarak çekilmesi gerekir.

Redmi Note 8 Ekran Resmi Nasıl Çekilir?

Son zamanların en çok merak edilen teknolojik sorunlarından birisi Redmi Note 8 ekran resmi nasıl çekilir? Sorusu oluyor. Genel olarak bakıldığında da Redmi Note 8 telefonlarda ekran resimlerinin çekilmesi işlemleri screenshot ile sağlanıyor.

Günümüzde ise sıklıkla tercih edilen Redmi Note 8 telefonlarında ekran resmi çekme işlemleri jest yöntemi ile sağlanır. Günümüzde Redmi Note 8 telefon kullanımlarında jest ile ekran resmi çekme işlemleri ise şu şekilde sağlanır;

 • Redmi Note 8 telefonların ayarlar alanı tıklanır.
 • Ayarlar alanında ek ayarlar alanına giriş sağlanır.
 • Ardından düğme ve hareket kısa yolları tercih edilir.
 • Ekran görüntüsü al alanı tıklanır.
 • Gelen sayfa da 3 parmak aşağıya doğru kaydır alanı tıklanır.
 • Ekran görüntüsünün alınması gereken sayfa ekrana getirilir.
 • Ekranda yer alan görüntüyü alabilmek için üç parmak aşağıya doğru kaydırılır.
 • Ekran görüntüsünün alınma sesi ve flaşı gelir.

Alınması gereken ekran görüntüsü jest yöntemi bu aşamaların sağlanması ile gerçekleşir. Genellikle ekran görüntülerine anlık olarak gereksinim duyulur. Bu yüzden de yapılacak olan aşamaların hızlıca sağlanması gerekir. Hangi yöntem daha çok avantajlı ise o ekran görüntüsü alma yönteminin tercih edilmesi gerekir.

Uzmanlara göre Redmi Note 8 telefonları için ekran görüntülerinin alınması işlemleri en çok deneyimli olunan yöntemin tercih edilmesi daha uygun olduğu söylenir. Günümüzde her zaman için tercih edilen Redmi Note 8 ekran resmi alınması işlemlerinde sıklıkla tuşlu yöntem tercih edilir. Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır 2022 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir