1. Anasayfa
 2. Genel

Gta 6 Ne Zaman Çıkacak? 2023

Gta 6 Ne Zaman Çıkacak? 2023
gta 6 çıktımı
0

Gta 6 ne zaman çıkacak uzun süreden beri merak edilen başlıklar arasında yer almaktadır. Bilinmeyen bir veriye göre Ekim 2023’te konsollar açılmış olması bekleniyor.

Gta 6 ne zaman çıkacak? Rockstar Games, Grand Theft Auto serisinde başka bir bölüm üzerinde çalıştığını onaylaması sonucu olarak bu soru gündeme gelmiştir. Bilinmeyen kaynaklara göre 2023’ün Ekim ayında resmi olarak konsollara açılacak olan, Read Dead Redemption 2’ye benzer bir açık dünyaya sahip olması beklenmektedir.

Gta 6’nın ne zaman çıkacağı oyun severler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Gta 6 çıkış tarihi bakımından 2023 yılında çıkması beklenmektedir. Grand Theft Auto serisine ait olan Gta 6 oyunu ile Gta Online başarısının geliştirilmesi de hedeflenmektedir.

gta 6 android
gta 6 kaç gb

Gta 6 Nerede Geçecek?

gta 6 nerede satılıyor
gta 6 nerede geçiyor

Gta’nın nerede geçecek? sorusu da son derece önem kazanmaktadır. Oyun severler tarafından merak edilmekte olan bu soru bazında Gta 6 yeni var olan iddialara göre önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi beklenmekte olan Vice City’sinde geçebilir.

Gta 6 haritası bakımından da yakın zamanda çıkması beklenmekte olan bir oyundur. Gta 6’nın 1980’li ve 1890’lı yıllarda geçmeyeceğini iddia edilmektedir. Aynı zamanda da Gta Online’a gelen birçok yenilik, günümüz öğeleriyle doludur ve bu nedenle de Gta 6’da da aynı yapının korunması beklenmektedir.

Oyun ilk piyasaya sürüldüğünde ise Gta 5 kadar büyük bir haritaya sahip olması beklenmemektedir. Oyun piyasaya çıktıktan sonraki dönemde ise gelecek güncellemeler ile haritalar ve oyun içindeki birtakım öğeler genişletilmesi beklenmektedir. Gta 6 son derece uzun süredir çıkması beklenmekte olan bir oyundur.

Diğer serinin çıkmasının ardından 9 yıl geçmiş ve de oyun severler sabırsızlıkla serinin yeni oyunu olan Gta 6’nın çıkacağı tarihi beklemektedirler. Gta 5 çevrimiçi modu ile de çok sevilen bir oyun olmuştu.

Çevrimiçi mod sayesinde bu kadar iyi satıldığına inanılmaktadır. Büyük çapta düşünülen bir harita ile ortaya çıkacak olan Gta 6’da ise uçaklar son derece önemli olacak.

Gta 6 Haritası Nasıl Olacak 2022

gta 6 haritası nasıl olacak
gta 6 haritası

Gta 6 haritası nasıl olacak 2022. Gta hayranları pek çok kez kendi Gta 6 haritalarını oluşturdular. Bu haritalar sayesinde oyun severler hiç görmedikleri yerlere gittiler. Gta serisinin daha önceki oyunlarında görülen bazı haritaların lokasyonlarının oluşturulduğu da oldu. Gta 6 fiyatı bakımından da son derece uygun olması beklenmektedir.

Reddit kullanıcısı olan Megahurst tarafından hazırlanan bu harita ise aynı zamanda bugüne kadar belki de en büyük Gta haritası olabilmektedir. Gta oyunlar merkezi ABD olmaktadır ve megahurst isimli olan Reddit kullanıcısı da bu durumu görmezden gelmedi ve oluşturduğu gta 6 haritasını da yine ABD ile uyumlu halde yaptı.

Bu konsepte göre bütün Gta haritaları bir araya gelip ABD’nin gerçek haritasında olduğu gibi yerleştiriyor. Mesela Vicy City, Florida eyaletinde olduğu gibi haritanın güney doğusunda yer alıyor. Gta 6 harita bakımından yukarıda anlattığımız gibi olmakta ve çıkış tarihi de hayli gecikmekte olan bir oyundur.

Gta 6 Ne Zaman Çıkacak?

gta 6 ne zaman çıkacak 2021
gta 6 ne zaman çıkacak teknosarmal

Gta 6 ne zaman çıkacak? Bu sorunun cevabı uzun süredir beklenmektedir. Gta 6 ABD merkezli olan oyun şirketli Rockstar tarafından geliştirilen Grand Theft Auto serisidir. Dünyanın en bilinen oyunları arasında yer almakta olan Gta 6, serinin beşinci oyunu olan Gta 5’ten bu yana dünyanın en çok satan oyunları arasında yer almaktadır.

Gta 6’da aynı şekilde uzun süredir çıkması beklenmekte olan bir oyundur. Çünkü Gta 5, 2013 yılında oyun severlere sunuldu ve Gta 6’nın piyasaya çıkış tarihi son derece uzadı. Bu bakımdan da en çok sevilen ve de oynanan bu oyun hayranları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Resmî açıklamanın yeni yapıldığı Gta 6 hangi şehirde sorusu da son derece merak edilmekteydi. Red Dead Redemption serisinin de yapımcılığını üstlenmekte olan Rockstar, internet sitesinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre, Gta 6’nın geliştirme aşamasında olduğu kaydedildi.

Uzun süredir beklenmekte olan Gta 6’nın yolda olduğu müjdesi de bu şekilde verilmiş oldu. Tom Henderson bu oyun hakkındaki sızıntı haberler yapmasıyla bilinen biridir ve geçtiğimiz yaz aylarında Gta 6’ya ilişkin bazı teoriler ortaya attı.

Henderson’un bu iddialarına göre oyun 2024-2025 yıllarına kadar piyasaya çıkamayacaktı. Gta 6 nerede geçecek sorusu da oldukça önemlidir. ABD merkezli olan oyunun bu seferde ABD merkezli olması beklenmektedir.

Gta 6 Sistem Gereksinimleri 2022

gta 6 sistem gereksinimleri önerilen
gta 6 minimum sistem gereksinimleri

Gta 6 sistem gereksinimleri 2022 en çok merak edilenler arasında yer almaktadır. Minimum miktarda Gta 6 sistem gereksinimleri için sistem yazılımının Win 10 64 bit olması planlanırken işlemci de Intel Core i5-4460 3,2 GHz / AMD FX-8350 olacağı düşünülmektedir.

Ekran kartı AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4GB olması beklenmektedir. VRAM 4GB iken sistem belleği ise 8 GB RAM olması beklenmektedir. Depolama için de 100 GB’lık depolama alanı ve DirectX 12 uyumlu grafik kartı düşünülmektedir.

Gta 6 sistem yazılımları minimum düzeyde böyle olması beklenmektedir. Önerilen sistem yazılımı ise Win 10 64 bit olmaktadır. Aynı zamanda diğer sistem yazılımları uyumlu olan etmenler ise şöyledir:

İşlemci: Intel Core i7-8700K 3,7 GHz / AMD Ryzen R7 1700X

Ekran kartı: AMD Radeon RX Vega 64 Liquid 8 GB veya NVIDIA Ge Force GTX 1080 Ti

VRAM: 8 GB

Sistem belleği: 16 GB RAM

Depolama: 100 GB’lık depolama alanı

DirectX 12 uyumlu grafik karı ise önerilmekte olan Gta 6 sistem yazılımı destekleyicileri arasında yer almaktadır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir