1. Anasayfa
 2. Mobil

İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim

İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim
İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim
0

İnstagram uygulamasında beni engelleyenleri nasıl bulabilirim?  Instagram’da çok zaman geçiren biriyseniz, bazı kişilerin bulunmasının imkansız olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Arama kısmında görünmezler, hikayeleri görünmez ve onları arayamazsınız bile. Bu size tanıdık geliyorsa, sizi Instagram’da engellediklerini anlayabilirsiniz. Herhangi birinin sizi Instagram’da engellediğini anlamanın birkaç yolu var. İşte birkaç yöntem:

 • Takipçi Listenizi Kontrol Edin

Instagram’da birinin sizi engellediğini anlamanın en kolay yollarından biri takipçi listenizi kontrol etmektir. Birbirinizi takip ediyordunuz ve artık listenizde değillerse, muhtemelen sizi engellemişlerdir.

 • Onları Aramayı Deneyin

Birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın başka bir yolu, onları Instagram’da aramayı denemektir.

Hiç Instagram’da gördüğünüz ve aniden takip ettiğiniz birinin artık feed’inizde görünmediğini fark ettiniz mi? Profillerine gittiğinde artık onları takip etmediğinizi mi gördünüz? Ya da belki onların profilini dahi göremiyorsunuzdur. Bu sizin başınıza geldiyse, muhtemelen o kullanıcı tarafından engellenmişsinizdir.

İlk olarak, kişinin kullanıcı adını başka bir hesap ile aramayı deneyin. Profili arama sonuçlarında görünüyorsa, sizi engellememiş demektir. Profilleri diğer bir hesaptan da arama sonuçlarında görünmüyorsa, sizi engellememiş anlamına gelir. Büyük ihtimal hesaplarını tamamen silmiş olabilir. Instagram’da birinin sizi engellediğini anlamanın bir başka yolu da takipçi listenize bakmaktır.

İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim

İnstagram’da Engellediğim Kişileri Nasıl Görüntüleye Bilirim? İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim

Instagram’da birini engellediyseniz, engellediğiniz kişileri nasıl görüntüleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki, yapmak kolaydır. İnstagram’da engellediğim kişileri nasıl görüntüleye bilirim? İşte cevabı;

 • Instagram uygulamasını açın ve giriş yapın.
 • Ekranın sağ alt köşesindeki profil simgenize dokunun.
 • Profil sayfanızda, ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.
 • Görüntülenen menüden Ayarlar’a dokunun.
 • Ayarlar sayfasında aşağı kaydırın ve Gizlilik ve Güvenlik’e dokunun.
 • Gizlilik altında, Engellenen Hesaplar’a dokunun. Burada Instagram’da engellediğiniz tüm hesapların bir listesini göreceksiniz.

İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim

İnstagram Uygulamasına Birini Engelleyince Takipçim Düşer Mi? İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim

Instagram’da birini engellediyseniz, takipçilerinizin düşüp düşmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. İşte popüler sosyal medya platformunda birini engelleme hakkında bilmeniz gerekenler. Instagram’da birini engellediğinizde, artık profilinizi göremez, size mesaj gönderemez veya gönderilerinize yorum yapamaz.

Hesaplarına giriş yapmışlarsa ve bir web tarayıcısından görüntülemişlerse gönderilerinizi yine de görebilirler. Birinin gönderilerinizi engelledikten sonra görmesinden endişeleniyorsanız, hesabınızı her zaman gizli yapabilirsiniz. Bu sayede sadece onayladığınız kişiler içeriğinizi görebilir.

İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim

İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim

Instagram uygulamasında birisini engellemeyi düşünüyorsanız, takipçilerinizin düşüp düşmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Engellediğiniz kişi, gönderilerinizle (beğeniler, yorumlar vb.) düzenli olarak etkileşime giren biriyse, etkileşiminizde hafif bir düşüş görebilirsiniz.

Engellediğiniz kişi hesabınızda aktif değilse, takipçilerinizden sadece bir kişi eksilir. Sonuç olarak, birini engellemenin potansiyel takipçi kaybına değip değmeyeceğine karar vermek size kalmış. İnstagram uygulamasına birini engelleyince takipçim düşer mi sorunuzun cevabı evettir. İnstagram Uygulamasında Beni Engelleyenleri Nasıl Bulabilirim Google aracı üzerinden sitemize ulaşarak, diğer benzer içeriklerimize göz gezdirebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir