1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

PERKOTEK OTOPARK BARİYERİ SİSTEMİ

PERKOTEK OTOPARK BARİYERİ SİSTEMİ
perkotek otopark sistemi
0

PERKOTEK OTOPARK BARİYERİ SİSTEMİ Teknolojinin gelişmesi ile şirketler personel takip konusunda da bu nimetten faydalanmaya başlamışlardır. Şirketler personelin giriş çıkış saatlerini, fazla mesai saatlerini yaptığı devamsızlıkları ve personel ile ilgili her türlü takip işlerini takip sistemleri üzerinden yapmaktadır.

perkotek
PERKOTEK OTOPARK BARİYERİ SİSTEMİ 2022

Takip sistemleri ilk ortaya çıktığında manuel bir kart yöntemi ile personeller takip edilmiştir. Daha sonraları bu kart sistemleri yerini manyetik çipli kart sistemine bırakmıştır. Bu kartlar mevcut turnikelere okutulduğu zaman sistem veriyi kaydeder ve bu bilgileri bilgisayar ortamına aktarılarak takip işlemi gerçekleştirilir. Fakat zamanla bu kartların kullanımında suiistimaller ortaya çıkıp çalışanlar birbirleri yerine kart basmaya başlayınca farklı yöntemler aranmaya başlanmıştır.

PERKOTEK OTOPARK BARİYERİ SİSTEMİ

Bu aramalar sonucunda kişilerin sadece kendilerine özgü özellikleriyle bir takip sistemi kurulması düşünülmüş ve otopark bariyeri, parmak izi tarama, damar yapısı tanıma gibi sistemler kullanılmaya başlanmıştır. Bunlardan en sık kullanılanları göz ve parmak tarama olarak bilinenlerdir.

Göz tarama sistemleri genel olarak güvenlik önlemlerinin üst düzeyde tutulduğu yapılarda kullanılır. Dünyada tüm insanların parmak izleri ve göz retinaları birbirlerinden farklıdır. O nedenle bu sistemlerde personellerin birbirleri yerine işlem yapması ve sistemin hata yapması imkânsız denecek boyuttadır. Ayrıca göz tarama, kart ve parmak tanımadan daha hızlı bir şekilde işlem yapar.

Bu sistemin dili Türkçe olduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Perkotek bu sistemlerden alına veriler Office programlarına da aktarılabilir ve bu programlarda veriler üzerinde çalışmalar yapılıp raporlanabilir. Google ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir