1. Anasayfa
 2. Mobil

WhatsApp Duruma Müzik Ekleme 2022

WhatsApp Duruma Müzik Ekleme 2022
whatsapp durumuna müzik eklemek
1

WhatsApp Duruma Müzik Ekleme 2022 ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. WhatsApp duruma müzik ekleme sanıldığı kadar zor değildir. En popüler uygulama olan WhatsApp’a nasıl müzik yükleyeceğinizi anlatacağız. Ayrıca Şu yazımız dikkatinizi çekebilir.  https://teknosarmal.com/whatsapp-mi-daha-iyi-yoksa-telegram-mi/ 

WhatsApp duruma müzik ekleme konusu hakkında siz değerli okurlarımıza önemli bilgiler tüyolar vereceğiz. Öncelikle günümüzün en trend uygulaması olan WhatsApp, mesajlaşmak, görüntülü ve sesli konuşmak için kullanılıyor. Ancak çoğu insan WhatsApp durum üzerinden müzikli paylaşım yapmayı bilmiyor.

Uygulamaların durum ya da diğer bir adıyla hikaye kısmından paylaşım yapmak yıllarca vazgeçemediğimiz bir hale geldi. WhatsApp, dünya genelinde oldukça geniş bir kitleye sahiptir. WhatsApp durumları 24 saat dolunca otomatik bir şekilde silinir. Aynı zamanda durumda paylaşacağınız fotoğrafa ya da videoya kolaylıkla müzik ekleyebilirsiniz. Bu hakkında yazımız okumaya devam edebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında durum üzerinden fotoğraf ya da video olmadan da müzik ekleyerek paylaşım yapabilirsiniz. Bunun için sizlere bir uygulama önereceğiz. InShot adlı uygulamayı telefonunuzun uygulama mağazasından indirmeniz gerekmektedir.

Daha sonra InShot uygulamasına giriş yaparak WhatsApp durum da paylaşmak istediğiniz video ya da resmi seçin. Ardından “Müzik Ekle” seçeneğine tıklayarak sevdiğiniz bir müziği koyabilirsiniz.

InShot uygulamasının giriş kısmında “Video” ve “Photo” seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda Photo, fotoğraf anlamına gelmektedir. WhatsApp durum üzerinden fotoğraf ya da video paylaşmak için bu seçeneklerden birine tıklayın.

Öncelikle video seçtiğinizi varsayalım. Video’nun alt kısmında çeşitli düzenlemeler bulunuyor. Burada “Music” seçeneğine tıklayın. Şarkınızı seçerken sevdiğiniz bir kısmı keserek videonuza ekleyebilirsiniz. Son olarak düzenlediğiniz videoyu telefonunuza aktararak WhatsApp durum üzerinden paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Durum Nedir?

whatsapp duruma müzik atma
whatsapp durum fotoğrafa müzik ekleme

WhatsApp durum nedir? sorusunu günümüzde neredeyse bilmeyen yoktur. Ancak bu uygulama ile henüz tanışmamış kişiler için ayrıntılı bilgiler vereceğiz. WhatsApp, en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Akıllı telefonlar için geliştirilmiştir.

Dünya’nın neresinde olursanız olun sevdikleriniz ile WhatsApp üzerinden mesajlaşmanın yanı sıra sesli ya da görüntülü konuşabilirsiniz. Aynı zamanda görüntü kalitesi oldukça yüksektir. Anlık mesajlaşma be haberleşme için kullanılan bir uygulamadır.

WhatsApp uygulaması Android ve IOS cihazlar ile uyumludur. Dolayısı ile Samsung, Apple, Huawei, OPPO, General Mobile, HONOR, TCL ve Realme gibi tüm akıllı cihazlar da kullanılabilir. Özellikle WhatsApp duruma müzik eklemek için alternatif uygulamaların kullanılabileceğini belirtmek isteriz.

WiFi bağlantısı ya da telefonunda internet paketi olan kişiler  WhatsApp’ı 7/24 kesintisiz kullanabilir. Çünkü bu uygulama internet ile çalışmaktadır. Gittiğiniz bir cafe ya da restoran da internet şifresini isteyerek uygulamayı kullanabilirsiniz.

Fakat günümüzde neredeyse herkesin internet paketi olduğu için WhatsApp’ı kullanmak sorun olmuyor. WhatsApp, anlık mesajlaşma ve haberleşme için tasarlanan bir uygulamadır. Sizler de WhatsApp üzerinden rehberinizde kayıtlı olan kişiler ile mesajlaşabilir, görüntülü konuşabilir ya da sesli görüşme yapabilirsiniz.

WhatsApp Durum Ekleme

WhatsApp durum ekleme oldukça basittir. Öncelikle WhatsApp uygulamasına giriş yapın. Daha sonra “Durum” seçeneğine tıklayarak sağ alt köşede bulunan kamera sembolüne tıklayın. Burada paylaşmak istediğiniz video ya da fotoğrafı seçerek kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Günün her saatinde 7/24 paylaşım yapabilirsiniz. WhatsApp durum özelliğinde fotoğraf veya videolarınıza metin ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra GIF ya da müzik ekleyerek farklı bir paylaşım yapabilirsiniz. Ayrıca kişilerin durumunuzu görmesi için onları rehberinize kayıt etmeniz gerekmektedir.

Eğer durumunuzu belirli kişilerin görmesi istiyorsanız Ayarlar>Hesap> Gizlilik ve son olarak “Durum” seçeneğine tıklayarak WhatsApp durumunuzun kimlerin görmesini istiyorsanız o kişileri seçmelisiniz.

WhatsApp durum üzerinden yapacağınız paylaşımlar 24 saat sonra kalıcı bir şekilde silinir. Ayrıca bir başka tanıdığınızın WhatsApp durumunu gördüğünüzde alt kısımda bulunan “Cevapla” seçeneğine tıklayarak paylaşımı hakkında mesaj yazabilirsiniz. Şimdi sizlere özetle WhatsApp durumu nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

 1. WhatsApp’a giriş yapın.
 2. Üst ortada bulunan “Durum” seçeneğine tıklayın.
 3. Sağ alt köşede bulunan kamera simgesine tıklayın.
 4. Paylaşmak istediğiniz video ya da fotoğrafın üzerine tıklayın.
 5. Sağ alt köşede bulunan yeşil ok’a tıklayarak WhatsApp durumunuza ekleyin.

WhatsApp’a durum eklemek için yukarıda belirttiğimiz 5 aşamayı adım adım takip etmelisiniz. Ayrıca WhatsApp durumda paylaşımlarınıza müzik eklemek istiyorsanız InShot uygulamasını indirerek istediğiniz video ya da fotoğrafı seçin. Daha sonra bu adımları takip ederek düzenlediğiniz videoyu veya fotoğrafı müzikli paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Duruma Müzik Ekleme

WhatsApp duruma müzik ekleme son yıllarda en çok yapılan paylaşımlardır. Ancak WhatsApp’ta durum paylaşırken müzik eklemeyi bilmeyen kullanıcılar için önemli bilgiler vereceğiz. Bu sayede sizler de WhatsApp üzerinde paylaştığınız durumlara müzik ekleyebileceksiniz. Öncelikle durumda paylaşmak istediğiniz videoyu ya da fotoğrafı seçmeniz gerekmektedir.

Daha sonra seçtiğiniz fotoğrafın ya da videonun üzerine yazı fontlarını kullanarak metin yazabilirsiniz. Ayrıca InShot uygulaması üzerinden müzik eklerken sevdiğiniz nakaratı kesip video ya da görsele ekleyebilirsiniz. Dilerseniz InShot üzerinden fotoğraf düzenlemeleri de yapabilirsiniz.

WhatsApp durum da fotoğraf ya da video’nun nasıl paylaşılacağı hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Fakat durumda paylaşılan fotoğraf ya da videoya müzik eklemek için neler yapılacağı bilinmemektedir.

Çoğu kişi bilmediği için WhatsApp durumda müziksiz paylaşım yapar. Sizler de WhatsApp müzik eklemek için InShot uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde paylaşmak istediğiniz müziği ekleyebileceksiniz.

WhatsApp, anlık konuşmaya yarayan en popüler uygulamalardan biridir. Bu uygulama üzerinde durum seçeneği bulunuyor. Telefon rehberinize kayıtlı olan herkes durumunuzu görebilir. Durum da paylaşım yaparken müzikli paylaşım yapacaksanız belirttiğimiz uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Ayrıca duruma eklemek istediğiniz müziği seçerek istediğimiz kısmı video saniyesine göre kesebilirsiniz.

WhatsApp Duruma Şarkı Atmak

WhatsApp duruma şarkı atmak için YouTube Studio uygulamasını kullanabilirsiniz. WhatsApp üzerinde hemen hemen her gün sizler ya da tanıdıklarınız durum paylaşır. Ancak videolarınıza şarkı ekleyerek tanıdıklarınız dikkatlerini üzerinize çekebilirsiniz.

InShot uygulamasının yanı sıra YouTube Studio uygulaması da WhatsApp duruma müzik eklemek için sıkça tercih ediliyor. Bu uygulamaya giriş yaparak WhatsApp durum da paylaşmak istediğiniz video’yu seçmelisiniz. Daha sonra sol kısımda bulunan “Düzenle” seçeneğine tıklayarak sevdiğiniz bir şarkıyı seçerek “Ekle” seçeneğine tıklayın. Sizler de bu uygulamalar sayesinde WhatsApp durumda şarkılı videolar paylaşabilirsiniz.

WhatsApp üzerinde şarkı ekleme özelliği bulunmuyor. Bu yüzden ekstradan bir şarkı ekleme uygulaması kullanmanız gerekiyor. WhatsApp duruma müzik ekleme için InShot ya da YouTube Studio uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız müzikli video ya da fotoğraf 24 saat dolunca otomatikman silinir. Dolayısı ile belirli bir süre içerisinde durumunuzu paylaşabilirsiniz.

WhatsApp durumu hemen hemen hepimiz kullanıyoruz. Burada rehberimizde ekli olan herkes paylaşımlarımızı görmektedir. Eğer bazı kişilerin WhatsApp durumunuzu görmesini istemiyorsanız Ayarlar üzerinden Gizlilik seçeneğine tıklayın. Daha sonra “Durum” seçeneğine tıklayarak aşağıdaki seçeneklerden birini seçmelisiniz.

 1. Kişilerim
 2. Şunlar hariç kişilerimle paylaş,
 3. Sadece şu kişilerle paylaş,

Bu sayede WhatsApp durumunuzun kimlerin görmesi gerektiğini kendiniz yönetebilirsiniz. Ayrıca rehberinizde ekli olmayan kişiler WhatsApp durumunuzu göremez.

WhatsApp Durumuna Eklenecek Şarkılar

WhatsApp durumuna eklenecek şarkılar tamamen sizlerin tercihidir. Yerli, yabancı, pop, rock veya arabesk şarkıları videolarınıza ya da fotoğraflarınıza istediğiniz zaman ekleyebilirsiniz. Günlük hayatta dinlediğiniz ve en sevdiğiniz şarkıları telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Mp3 şeklinde indirdiğiniz şarkıları WhatsApp durumuna ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda üst başlıklarda da belirttiğimiz üzere WhatsApp üzerinde müzik ekleme özelliği bulunmuyor. Belki ileri ki zamanlar da bu özellikle WhatsApp’a gelir. Ancak bu zamana kadar paylaşımlarınıza şarkı eklemek istiyorsanız isimlerini verdiğimiz uygulamaları kullanabilirsiniz.

WhatsApp duruma şarkı eklemek sandığınız kadar zor değildir. Aksine oldukça kolay bir işlemdir. Paylaşmak istediğiniz video için bir şarkı belirleyin. Ardından YouTube Studio veya InShot uygulamasına giriş yaparak paylaşmak istediğiniz videoyu seçin.

Aynı şekilde fotoğraflara da şarkı eklenmektedir. WhatsApp duruma müzik ekle uygulamalarını kullanarak şarkı ekleyebilirsiniz. Başka bir şekilde WhatsApp duruma şarkı eklemeniz mümkün değildir.

WhatsApp durumunda ekleyeceğiniz şarkılar arasında uyguların önerileri bulunmaktadır. Bu sayede sevdiğiniz bir şarkıyı indirmekle uğraşmak yerine uygulama üzerinde bulunan şarkıları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Durum da müzik paylaşmak için alternatif yollar tercih edilmelidir. Aksi taktirde WhatsApp durumunuza müzik ekleyemezsiniz.

WhatsApp durum için müzik ekleme uygulamalarını kullanarak sevdiğiniz şarkıların süresini keserek kısaltabilirsiniz. Dolayısı ile şarkının başı yerine nakarat kısmını kullanabilirsiniz. Ayrıca bir arka fon seçerek daha gösterişli bir video tasarlayabilirsiniz.

Sizler de WhatsApp üzerinde durumunuza şarkı eklemek istiyorsanız ilk önce paylaşacağınız şarkıyı Mp3 şeklinde indirmelisiniz. Daha sonra müzik ekleme uygulaması üzerinden anlattığımız şekilde videonuza ya da fotoğrafınıza şarkıyı ekleyerek paylaşabilirsiniz. WhatsApp durum şarkıları arasında en çok fon müzikler tercih ediliyor. Ancak şarkı tercihi kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir