1. Anasayfa
 2. Genel

Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022

Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022
1

Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022 ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Windows lisans süresi için bilgisayarınızın arama kısmına slmgr.vbs -xpr komutunu yazıp aratarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Windows lisans süresi öğrenmek bilgisayarlarınızdan mümkündür. Kısa süre içerisinde yapacağınız işlemler ile bilgisayarınızın Windows lisans süresinin ne zaman dolacağını kolayca tespit edebilirsiniz. Bu doğrultuda alacağınız önlemler neticesinde lisans süresinizi uzatarak bilgisayarınızı son sürüm lisans ile kullanmaya devam edebilirsiniz. Lisans süresini uzatmadığınız zaman bilgisayarınızın işlevi düşecek, sırasıyla bazı uygulamalar kullanılmaz hale gelecektir. Lisans süresi geçtiği zaman en son olarak bilgisayarınızın tüm işlevi yitirilecektir.

Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022

Bu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için arama butonuna yazacağınız komutlar neticesinde lisans sürenizi takip edebilirsiniz. Önceden alacağınız önlemler sayesinde herhangi bir mağduriyet yaşamadan bilgisayarınızı son sürüm Windows ile kullanırsınız. Windows lisans süresini öğrenmek için gerekli komutları yazarak bilgisayarınızdan ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız bu bilgi sayesinde bilgisayarınızın Windows lisans süresi dolmadan gerekli önlemleri alabilirsiniz. Lisans süresinin dolması durumunda bilgisayarınızda kişiselleştirme yapabilmeniz mümkün olmaz. Windows 7 lisans süresi ve Windows 10 lisans süresi değişiklik gösterir. Bilgisayarınızın fabrika çıkışında olan lisansın süresini öğrenmek için bilgisayarınızı kullanarak kolay ve pratik bir işlem yapabilirsiniz.

Windows Lisans Süresi Nedir? Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022

Windows lisans süresi nedir? Bazı bilgisayar kullanıcıları çeşitli dönemlerde Windows lisans süresi doluyor hatası ile karşılaşabilir. Bu uyarı ile karşı karşıya kaldığınız zaman lisans sürenizin dolduğu yani bilgisayarınızda yüklü olan Windows sisteminin etkin olmadığı anlamına gelir. Windows lisansları bilgisayarın fabrika çıkışına yüklenir ve otomatik olarak atanır. Kullanacağınız Windows lisansı böylece bilgisayarın fabrika çıkışında atanmış olur. Otomatik olarak atanmış olan bu lisansın başka bir bilgisayarda kullanılması mümkün değildir. Bilgisayarın fabrika çıkışında atanmış olan lisans bilgisayar kullanım süresi boyunca yalnızca o bilgisayarda kullanılabilir. Yüklenmiş olan bu Windows lisansı bilgisayarınızın çeşitli aktiviteler için etkinleştirilmesini ve işlevlerini yerine getirmesi noktasında önemlidir. Lisans süreniz dolduğu zaman çoğu işlem yapılamaz. Bu sebeple lisans süresinin takip edilmesi oldukça önemli bir noktadır. Windows lisans süresi sayesinde bilgisayarlarınızda kişiselleştirme yaparak eski işlevleri ile kullanabilirsiniz.

Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022

Windos Lisans Süresi Ne Kadar? Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022

Kullanıcıların sıklıkla merak ettiği Windows lisans süresi ne kadar? sorusu için net bir yanıt verilmesi olanaksızdır. Lisans süreleri çeşitli kıstaslara göre değişiklik gösterir. Kullanıcıların lisans süresinin dolmasından kaynaklı olumsuzluklar yaşamaması için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri lisans süresi takibi yapılmasıdır. Her lisansın kullanım süresi farklılık gösterir. Kimi lisanslar 5 yıl kullanılabilirken kimileri ise 1 yıl kullanılır. Fabrika çıkışı bilgisayarınıza atanmış Windows lisans süresi için arama kısmından belirtilen komutlar ile arama yaparak takip gerçekleştirebilirsiniz. Farklı sürümlerdeki Windows lisans süresinin ne kadar olduğunun en net ve en doğru cevabı bu şekilde alınır. Bunun dışında yapacağınız internet aramaları ile hangi lisans sürümünü kullanıyorsanız bu şekilde de ortalama bir cevap alabilmeniz mümkün olur. Lisans sürenizin dolduğu durumlarda güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz için birden fazla yöntem bulunur. Böylece Windows lisans süresinin dolduğu durumlarda bu adımları takip ederek kolayca güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022

Windows Lisans Süresi 2022 Windows Lisans Süresi Nasıl Öğrenilir 2022

Windows lisans süresi 2022 yılı için kullanılan Windows 10 lisans süreleri 1 yıl olarak belirlenmiştir. Kullanıcıların Windows 10 lisans sürümü ile kullandıkları bilgisayarlarında lisans dolma gibi bir tehlike ile karşılaşmaları kaçınılmaz olacaktır. Windows 10 lisans süresi için belirlenmiş bir yıldan sonra kullanıcıların lisans sürelerini uzatması gerekir. Aksi halde bilgisayar çeşitli platformlar için işlev göstermeyecek ve kullanılmaz hale gelecektir. Windows sisteminin yüklendiği ancak etkinleştirilmediği durumlarda karşılaşacağınız bu hatanın giderilmesi için Windows lisans süresi uzatma dışında herhangi bir çözüm bulunmaz. Lisans süresi uzatma işlemleri sizin ve bilgisayarınızın yararına olacaktır. Bu sebeple herhangi bir zamanda karşılaştığınız bu arıza için yapılması gereken tek şey lisans süresini uzatmaktır. Lisans süresini uzatmak için kullanacağınız birden fazla yöntem vardır. Lisans süresi doluyor hatası ile karşılaştığınız durumlarda izleyeceğiniz bu yöntemler sayesinde bu hatayı kolayca giderebilirsiniz. Böylece Windows lisans süresini de güncelleyerek bilgisayarınızı herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Windows lisans süresinin dolduğu ancak güncelleme yapılmadığı durumlarda çeşitli güvenlik açığı da ortaya çıkar. Bilgisayarınızın lisans süresinin dolması çeşitli siber saldırılar ile karşı karşıya kalabileceğiniz anlamına gelir. Bu sebeple bunlarla karşılaşmamak için lisans sürenizi uzatmanız gerekir.

Windows Lisans Süresi Dolunca Ne Olur?

Windows lisans süresi dolunca ne olur? Windows lisans süresinin dolduğu durumlarda kişilerin bilgisayarlarında kişiselleştirme yapmaları mümkün değildir. Kişiselleştirme yapılmayan bilgisayarların eski işlevleriyle kullanılması mümkün olmaz. Bu sebeple Windows sürümünün dolduğu durumlarda ekranınızda çıkacak Windows etkinleştir butonunu tıklayarak gerekli işlemler neticesinde Windows lisans süresini uzatabilirsiniz. Lisans süresini uzattıktan sonra bilgisayarınızda kişiselleştirme yapabilir ve eskisi gibi kullanabilirsiniz. Windows lisans süresi uzatmak için yapacağınız işlemler neticesinde tüm olumsuzluklar giderilmiş olur. Bu uyarıyı kapatmanız için Windows lisansınızı güncellemeniz gerekir. Uygulayacağınız herhangi bir yöntem bu uyarının kapanması için yeterli olmaz. Bu sebeple de bu uyarı ile karşılaştığınız zaman Windows lisans uzatma adımlarından birini takip etmeniz gerekir. Böylece bilgisayarınızdan alacağınız tüm işlevler yerine getirilir. Windows lisansını etkinleştirdikten sonra gelen etkinleştirildi uyarısı lisansın ana karta kaydolduğu anlamına gelir. Lisansı ana karta kaydolan bilgisayarlar için o lisans uzun süreli kullanıma uygun olur. Bunlar dışında Windows lisans süresinin dolması suçtur. Lisans süresi dolmuş Windows’u etkin şekilde kullanmamanız gerekir. Bu suç yetkili ve ilgili merciler tarafından mutlaka tespit edilecektir. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için aktivasyonunuzu gerçekleştirmeniz gerekir.

Windows Lisans Süresi Yakında Dolacak Uyarısı Kapatma Yöntemi

Windows lisans süresi yakında dolacak uyarısı kapatma yöntemi için bilgisayarlarınızdan işlem yapabilirsiniz. Lisans süresi dolacak hatası Windows lisans sürümünüzün etkin olacağı anlamına gelir. Tüm Windows kullanıcıları bilgisayarlarını etkin kullandıkları zaman çeşitli dönemlerde karşılaşabilir. Bu uyarının çıktığı durumlarda izlemeniz gereken birkaç adım vardır. Ürün anahtarı ve dijital lisans kullanımı ile Windows sürümünüzü güncelleyerek bu uyarıyı kolayca kapatabilirsiniz. Ürün anahtarı yöntemi günümüzde kullanılan ve kısa süre içerisinde işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz bir yöntemdir. Güncelleme işlemi için önerilen adımları izleyebilirsiniz. Bu şekilde bu uyarının karşınıza çıkmasını ve bilgisayarınızın işlevini yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz. Windows lisans süresi dolacak hatasını gidermek için izleyebileceğiniz ilk yöntem ürün anahtarını kullanarak Windows’u etkinleştirmektir. Öncelikle Windows ayarlar kısmını açmanız gerekir. Sonrasında ise güvenlik ve güncelleme sekmesini açarak ilgili kısma ulaşabilirsiniz. Güvenlik ve güncelleme sekmesinden sonra ürün etkinleştirme sayfasını açmalısınız. Ürün değiştir yazısının ardından ise Windows ürün anahtarını giriniz. İleri butonunun ardından ise etkinleştir butonu karşınıza çıkar. Etkinleştir butonundan sonra ise Windows sürümünüz etkinleştirilecektir. Etkinleşen Windows sürümü sebebiyle bu hata komple giderilmiş olur ve bir daha bu hata ile karşılaşmazsınız.

Windows Lisans Süresi Dolmak Üzere Çözüm

Windows lisans süresi dolmak üzere çözüm için uygulamanız gereken ürün anahtarı yöntemi dışında dijital bir yöntem de bulunur. Bu dijital yöntem sayesinde kişiler kısa süre içerisinde güncelleme işlemini tamamlayarak bilgisayarlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Dijital güncelleme yöntemi sayesinde lisansınız kısa süre içerisinde ana karta aktarılır ve lisans süresi doluyor hatası ile karşılaşmadan lisansınızı güncel şekilde kullanabilirsiniz. Windows 10’u ilk kez yüklediğiniz durumlarda yüklerken karşınıza çıkacak ürün anahtarım yok seçeneğini tıklamanız gerekir. Ürün anahtarım yok seçeneğini tıklamadığınız durumlarda ise otomatik olarak ürün anahtarınız var sayılacaktır. Bu sebeple bu noktaya özellikle dikkat etmeniz gerekir. Sonrasında yükleme devam ederken Microsoft hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Hesap bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdikten sonra kurulumu tamamlayarak Windows 10’a sahip olabilirsiniz. Bu noktada eğer donanım değişikliği yaptıysanız izlemeniz gereken yollardan biri ayarlar sayfasına girmektir. Güncelleme ve güvenlik sekmesinden ulaşacağınız etkinleştirme sayfasında karşınıza çıkacak sorunu gider yazısı sayesinde kısa sürede işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında lisans süresini uzatmak için izleyebileceğiniz başka bir yol da bulunur. Yükleme işlemini gerçekleştirirken karşınıza çıkacak “Bu cihazdaki donanımı yakın zamanda değiştirdim.” Yazısını onaylamanız gerekir. Sonrasına karşınıza çıkacak etkinleştir butonunu tıklayabilirsiniz. Tekrar Microsoft hesap bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. Sonrasında o anda kullandığınız cihazı seçerek işaretlemeniz gerekir. Sonrasında karşınıza yeniden etkinleştir butonu çıkacaktır. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız yeniden başlatılabilir. Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra Windows lisans sürümü güncellenir ve otomatik olarak lisans süreniz de uzatılmış olur. Böylece kolayca işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan NFC Nedir 2022 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir