1. Anasayfa
 2. Oyun

Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır 2022

Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır 2022
1

Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Xbox game pass oyun tutkunlarının çok iyi bildiği bir portaldır. Bir servet harcamadan mümkün olduğunca çok oyun oynamak ister misiniz? O zaman Xbox Game Pass sizin için olabilir. Bu Microsoft abonelik teklifi, birkaç yüz oyundan oluşan bir kataloğa erişim sağlar. Xbox Game Pass  nedir, nasıl çalışır? Bundan nasıl yararlanılır? Hangi oyunlar var? İşte Xbox’ın abonelik hizmeti hakkında bilmeniz gereken her şey!

Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır

Xbox Game Pass Nedir?

Xbox Game Pass, abonelik tabanlı bir isteğe bağlı video oyunu hizmetidir. Abone olduktan sonra, kullanıcı sınırsız bir Xbox oyunları kataloğuna erişebilir. 2017’den beri sunulan teklif, artık Xbox ve PC oyuncularına 200’den fazla oyuna erişim sağlıyor ve her ay yeni oyunlar ekleniyor.

Xbox Game Pass , katalogdan oyunları indirmenize ve bunları doğrudan konsolunuza veya PC’nize yüklemenize olanak tanır. İndirdikten sonra, oyunları internet bağlantınızı kullanmadan oynayabilirsiniz. Bu teknik çözümle bağlantınızın ne kadar hızlı olduğu önemli değil. Aslında, bu akışla ilgili değil ve bu nedenle evinizden yerel olarak oynuyorsunuz. Ancak, oyunun indirme süresi Fiberdeyseniz birkaç on dakikadan, Adsl’deyseniz birkaç saate kadar.

Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır

Xbox Game Pass Ücreti Ne Kadardır? Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır

Konsolda PC’de veya her ikisinde de oynamanıza bağlı olarak 3 farklı abonelik vardır:

Xbox Game Pass konsolu orijinal Xbox Game Pass teklifidir. Ayda 9,99 € olarak sunulan Xbox Game Pass konsol aboneliği, Xbox One için 250’den fazla oyuna erişim sunar. Bu seçim, çeşitli türlerin yanı sıra Xbox 360 ve Xbox Orijinal başlıklarını sunar.

PC için Xbox Game Pass, Haziran 2019’dan bu yana sunulan PC için Xbox Game Pass aboneliği, ayda 9,99 € karşılığında mevcuttur. Bu abonelik, yaklaşık 200 oyundan oluşan bir kataloğa sahiptir. Türler de çoktur, ancak bu abonelik Xbox 360 veya Xbox Orijinal oyunları sunmaz.

Xbox Game Pass Ultimate ile tüm konsol ve PC oyunları kataloğuna erişebilirsiniz. Aylık 12,99 €’dan sunulan bu abonelik, iki teklifi bir arada birleştirir ve diğer hizmetleri ekler. Xbox Game Pass Ultimate’da şunlar var:

 • Xbox Game Pass konsolu ve 250’den fazla sınırsız oyunu.
 • PC için Xbox Game Pass ve mevcut 200 oyunu
 • mobil cihazlarda 100’den fazla oyun oynamak için Xbox Game Streaming’e (xCloud) erişim
 • düzenli olarak elde edilecek özel avantajlar (uzantılar, oyun paketi vb.)
 • En sevdiğiniz oyunları arkadaşlarınızla çevrimiçi oynamak için Xbox Live Gold.

Yani Xbox Game Pass Ultimate ile Xbox ve PC’de 300’den fazla oyunun keyfini çıkarmak, çevrimiçi oynamak ve özel indirim ve avantajlardan yararlanmak için tek bir aboneliğiniz var.

Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır

Xbox Game Pass Oyunları

Xbox game pass türkçe yama ile oyunları Türkçe oynamanız mümkün olabilir. 2017’de Xbox Game Pass’te 100’den fazla oyun mevcuttu. Zamanla ve eklemelerle 250’den fazla konsol oyunu ve 200 PC oyunu indirilebilir. Her ay Xbox Game Pass kataloğuna yeni oyunlar katılır ve bazıları hizmetten ayrılır. Bu, oynanacak yapımlarda bir rotasyona izin verir.

Xbox Game Pass, tüm video oyun türlerini ve türlerini içerir. Büyük bütçeli oyunlardan bağımsız oyunlara, RPG’lerden yarış oyunlarından spor oyunlarına kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ve tüm türler temsil edilirse, birçok yayıncı da dahil edilir. Square-Enix, Capcom, Sega, EA, Konami, Ubisoft, Bethesda başlıklarını katalogda sunuyor. Daha da iyisi, Xbox Game Pass aynı zamanda hizmetteki tüm Xbox Game Studios oyunlarını piyasaya çıkar çıkmaz bulmanın güvencesidir. Bu örneğin Gears, Halo, Forza Horizon, Sea of Thieves, Ori ve diğer tüm Xbox lisansları için geçerlidir.

Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır? Xbox Game Pass Oyun Modlama Nasıl Yapılır

Peki Xbox Game Pass oyun modlama nasıl yapılır? İşte bu durumun riskli olacağını bilerek hareket etmelisiniz. ”Modlar”, oyun deneyimlerini genişletmeye yardımcı olmak için meraklılar tarafından oluşturulan içerik değişiklikleridir. Bir oyun için modları devre dışı bırakmak yani bunlara tamamen izin vermemek, oyunun kaldırılmasını ve yeniden yüklenmesini gerektirir.

Bu değişiklikleri uygulamayı başlattığınızdaki bu oyun için modları etkinleştir bölümüne tıklayın. Bunu etkinleştirerek ilgili klasörlerde değişiklik yapmaya başlayabilirsiniz.

Xbox Game Pass Türkçe Yama Nasıl Eklenir?

Xbox Game Pass Türkçe yama ekleme yaparak ya da sisteminizi kullanarak oyunları Türkçe hale getirebilirsiniz. Şu anda devasa kütüphanesinde 250’den fazla oyun barındırıyor. Oyuncuların dünya çapında bir numaralı platformu olan Game Pass, cephaneliğini mükemmel RPG’ler, sağlam bağımsız oyunlar ve en yeni oyunlarla genişletmeye devam ediyor. Microsoft’un başarılı oyuncu dostu platformunun şu anda dünya çapında 23 milyondan fazla abonesi var.

Pek çok açıdan harika olduğunu hepimiz bilsek de, abonelik hizmetinin PC uygulamasında küçük ayarlamalar yapmak isteyebilirsiniz. Buna dil ayarları da dahildir. Peki Game Pass’ten yüklenen oyunlarda dil ayarları nasıl çalışıyor? Belirli bir oyunun dilini nasıl değiştirebilirsin?

Game pass türkçe yama tercihlere bağlıdır. Servisten indirdiğiniz bir oyunun dilini değiştirmek istiyorsanız Windows 10 ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. İşletim sisteminiz İspanyolca diyelim ki, işletim sisteminiz İngilizce iken maalesef oyunu oynamanız mümkün değil. Bu, Game Pass PC uygulamasının menüsü ve arayüzü için de geçerlidir. Bu kesinlikle bir serseri olsa da, Windows dilini değiştirmek oldukça kolaydır.

 • Başlat menüsünden Ayarlar’ı açın .
 • Zaman ve Dil ayarlarını açın .
 • Dil’e tıklayın .
 • Tercih edilen diller menüsünün altında bulunan Dil ekle düğmesini tıklayın .
 • İstediğiniz dili arayın.
 • Paketi kurmak için İleri’ye tıklayın .
 • El yazısı gibi ek özelliklere bir göz atın.
 • İşlemden sonra Windows sizden oturumdan çıkış yapmanızı isteyecektir. Efekti hemen görmek için Evet, şimdi oturumu kapat’ı seçin .

Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan Egzozdan Neden Su Gelir 2022 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir