1. Anasayfa
 2. Mobil

Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme 2022

Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme 2022
0

Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Dünya çapında popüler telefon markası Xiaomi yazı tipi değiştirme işlemi araştırılan konular arasında yer alıyor. Aynı zamanda yazı tipi değiştirme işlemi oldukça kolaydır.

Xiaomi yazı tipi değiştirme konusu hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Öncelikle Xiaomi telefon markası son zamanlarda dünya çapında en popüler telefon markası olmaya başarmıştır. Her geçen gün kullanıcı sayısında artış görülmektedir. Aynı zamanda yazı tipi değiştirme işlemi de Xiaomi cihazlar için merak edilen bir konudur.

Bu yazımızda sizlere hızlı ve basit bir şekilde Xiaomi yazı tipi değiştirme sorunu hakkında bilgiler vereceğiz. Dünya genelinde popüler Xiaomi telefon markası için yazı tipi font değişimi kolaylıkla yapılabilir. Kısa süre içerisinde Xiaomi kullanıcıları yazı tipini değiştirebilir. Şimdi sizlere yazı tipi değiştirme işlemini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme

Öncelikle her cihaz da olduğu gibi Xiaomi cihazlarda da temalara giriş yapmalısınız. Aynı zamanda “yazı tipi” seçeneğinden de Xiaomi yazı şekli değiştirilebilir. Bunun için sırası ile şu adımları takip edebilirsiniz. Ayarlar>Ekran Ayarları>Yazı Tipi Seçenekleri>Üç Nokta Simgesi’ne tıklayın. Daha sonra üç nokta (…) simgesine tıklayın ve bu aşamada telefonunuz sizi tekrar temalar uygulamasına yönlendirecektir. Dilerseniz “Yazı Tipi Seçenekleri” ekranında cihazınızda var olan yazı tiplerinden herhangi seçerek yazı tipi boyutunuzu aynı menü üzerinden kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme

Yazı tipi seçenekleri için Xiaomi en iyi yazı tipi  uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ayarlar menüden “fontlar” seçeneğine tıklayınız. Bu menü de telefonunuz sizi cihazın mağazasına yönlendiriyor ve yazı tipleri karşınıza çıkıyor. Dünya genelinde tasarımcılar tarafından tasarlanan tüm yazı tipleri yer alıyor. Aynı zamanda sizin için önerilen yazı tipini de tercih edebilirsiniz. Eğer Xiaomi telefonunuzun dili Türkçe ise yazı tipi seçerken yanında TR olanı seçmenizi önermekteyiz. Aksi taktirde Xiaomi telefonunu Türkçe kullanıp TR yazı tipi seçmeye kişiler klasik yazı tipi ile karşılaşır. Bu durum da kullanıcıların pek hoşuna gitmiyor.

Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme

Xiaomi Yazı Tipi Önerisi 2022 Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme

Xiaomi yazı tipi önerisi 2022 yılı için en çok “Dosis” yazı tipi öneriliyor. Buna ek olarak sizlere Xiaomi yazı tipi font önereceğiz.

 • Bear To Kiss Yazı Tipi
 • Cheese Sweetheart Yazı Tipi
 • BoldSummerNueuYufs Yazı Tipi
 • Abscissa Yazı Tipi
 • Cherry Blossoms Yazı Tipi

Yukarıda belirttiğimiz Xiaomi yazı tipinden birini seçerek telefonunuzun yazı stilini değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda Xiaomi yazı stilleri arasından en çok Xiaomi italic yazı tipi tercih ediliyor ve beğeniliyor. Sizler de cihazında italic yazı tipi kullanabilirsiniz. Günümüzde çoğu Xiaomi kullanıcısı yazı stilini italic yapıyor ve oldukça tarz duruyor. Görsel açıdan klasik yazı tiplerine göre italic yazı tipleri telefonunuza da farklı bir katacak.

Her marka için yazı tipi önerisi bulunmaktadır. Xiaomi cihaz kullananlar da yukarıda belirttiğimiz yazı stillerini kullanabilir. Özellikle italik ve kalın yazı stilleri kullanmayı sevenler bu yazı fontlarını tercih edebilir. Yazı tipi kişinin tercihine göre değişebilir. Özellikle TR ile başlayan yazı stillerini kullanabilirsiniz. Eğer farklı yazı tipi kullanmayı tercih edeceksiniz yaşadığınız ülkeyi de değiştirmeniz gerekiyor. Nedeni ise yazı tiplerinde bazı karakterler görünmeyebilir. Bu durum da farklı yazı tipi kullanacaksanız ülke değişikliğini muhakkak yapmanız gerekiyor. Ancak ülke tercihi Türkiye olan kişiler TR ile biten yazı tiplerini kullanmalıdır. Yazı tipi değiştirmek isteyen Xiaomi kullanıcıları için birbirinden farklı fonlar bulunuyor. Aynı zamanda font ve yazı tipi eşdeğer anlama sahiptir. Sizler de Xiaomi kullanıcısıysanız  Bear To Kiss yazı tipini kullanabilirsiniz. Bu yazı tipi oldukça popüler ve modern bir yazı stilidir.

Yazı tipi için farklı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar Xiaomi için özel olarak tasarlanmaktadır. Xiaomi cihazınızın mağazasından indirerek binlerce farklı fonta sahip olabilirsiniz. Telefon markaları arasında piyasaya çıkarak en kısa sürede en popüler olan tek marka Xiaomi olmuştur. Bu yüzden kullanıcısı da oldukça fazladır. Aynı zamanda cihazın içerisinde farklı yazı fontları yer almaktadır. Yazı stillerini istediğiniz zaman değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz. Okunaklı yazı stilleri, değişik tarzda yazı stilleri ve her cihazda olduğu gibi klasik yazı stilleri bulunmaktadır. Bu yazı tipleri oldukça yaygındır. Özellikle Xiaomi için en popüler yazı tiplerini yukarıda belirttik. Sizler de Xiaomi telefonunuzun Ayarlar menüsünden veya Xiaomi için özel tasarlanan yazı tipi uygulamaları üzerinden istediğiniz bir yazı tipini cihazınız ile eşleyebilirsiniz. Bu sayede yazı yazmak sizin için daha keyif verici olacaktır.

Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme

Xiaomi Yazı Tipi Sıfırlama Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme

Xiaomi yazı tipi sıfırlama işlemi oldukça kolaydır. Bunun için Ayarlar>Ekran Ayarları>Yazı Tipi Seçenekleri>Üç Nokta adımlarını takip edin ve eski kullandığınız yazı tipine geri dönebilirsiniz. Yazı tipi sıfırlama ayarı oldukça kolaydır. İstediğiniz zaman yaptığınız değişiklikleri sıfırlayabilirsiniz. Daha öncesinde kullandığınız yazı tipi ve boyutuna belirttiğimiz adımları takip ederek geri kullanabilirsiniz.

Xiaomi telefon kullanıcıları yazı tipi değiştirme ve sıfırlama işlemini istediği zaman yapabilir. Cihazınızın Ayarlar menüsüne giriş yaparak ekran ayarları seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra yazı tipi seçeneklerinden önceki kullandığınız yazı tipini seçmeniz gerekmektedir. Son olarak tercihlerinizi kayıt ederek yazı tipi sıfırlama işlemini sonlandırabilirsiniz.

Xiaomi Yazı Tipi Nedir? Xiaomi Yazı Tipi Değiştirme

Xiaomi yazı tipi nedir? sorusu merak edilen konulardan biridir. Öncelikle her telefon markasında yazı tipi değiştirme ayarı bulunmaktadır. Son yıllarda Xiaomi markalı telefonlar oldukça popülerdir. Her yıl binlerce insan eski cihazı yerine Xiaomi telefon kullanmayı tercih ediyor. Ancak Xiaomi telefonlarda ilk önce karşınıza klasik yazı tipi çıkar. Eğer yazı tipini değiştirmek isterseniz aşağıda belirttiğimiz gibi yazı tipini değiştirebilirsiniz.

 • Xiaomi cihazınızdan Ayarlar menüsüne giriş yapın.
 • Daha sonra Ekran Ayarları seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra yazı tipi seçenekleri karşınıza çıkacak ve bir tane yazı tipi seçmeniz gerekmektedir.
 • Son olarak gördüğünüz üç nokta (…) seçeneğine tıklayın ve değişimlerinizi kaydedin.

Xiaomi yazı tipi değiştirme ayarı kullanımı cihazın kullanıcısına bağlıdır. Herkes farklı yazı tipi kullanmaz. Ancak Xiaomi için özel tasarlanan binlerce yazı stili bulunuyor. Bu uygulamaları Xiaomi mağazasından indirerek cihazınızdan giriş yapmalısınız. Daha sonra tarzınıza uygun bir yazı tipi seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Buna ek olarak istediğiniz zaman yazı tipini değiştirebilirsiniz. Ayrıca yazı tipi seçerken Türkiye ile uyumlu yazı stili seçmenizi önermekteyiz.

Buna ek olarak Xiaomi telefonlar için pek çok Xiaomi yazı tipi uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaların içerisinde binlerce farklı yazı tipi tasarımları bulunuyor. İstediğiniz bir uygulamayı kullanarak Xiaomi telefonunuzun yazı stilini kolayca değişebilirsiniz. Ayrıca yazı tipi ile yazı boyutu aynı yerden değişmektedir.

Xiaomi telefonlar da yazı tipini değiştirmek isteyen kişiler yaşadığı ülkeye göre seçim yapmalıdır. Aksi taktirde yaşadığınız ülke ile uyumsuz bir yazı stili seçerseniz yazarken farklı stiller ortaya çıkabilir. Dolayısı ile Türkiye’de Xiaomi telefon kullanıcıları yazı tipi seçerken sonunda TR yazan yazı tiplerini seçmelidir. Buna örnek olarak Blue TR ya da Sunflower TR yazı tipini önerebiliriz. Yazı tipi tercihi kullanıcının zevkine göre değişebilir. Cihazlarınızda daha modern ve sıra dışı yazı tipleri kullanabilirsiniz.

Xiaomi Yazı Tipi Kalınlaştırma 2022

Xiaomi yazı tipi kalınlaştırma 2022 ayarı oldukça kolaydır. Aynı zamanda merak edilen bir konudur. Bu başlığımızda sizlere Xiaomi cihazınızda yazı tipini nasıl kalınlaştırmanız gerektiğini anlatacağız. Öncelikle her telefon markasında yazı tipi kalınlaştırma ayarı bulunmaktadır. Ancak bu ayarlar farklı isimler adı altında bulunmaktadır. Xiaomi cihazlar da yazı tipi kalınlaştırma Ayarlar menüsü üzerinden yapılmaktadır. Ayarlar>Ekran Ayarları>Yazı Tipi Seçenekleri adımlarını takip ederek yazı tipini kalınlaştırabilirsiniz.

Xiaomi cihazlar için özel olarak tasarlanmış yazı tipi uygulamalar yazı tipleri için sıkça kullanılıyor. Beğendiğiniz yazı tipini cihazınıza indirerek cihazınızı yeniden başlatmalısınız. Bu sayede cihazınızı açtığınızda seçtiğiniz yazı tipi otomatik olarak kullanılmaya başlar. Tüm Xiaomi cihazlar da Xiaomi yazı şekli değiştirme uygulamalarını kullanarak kolayca yazı tipini değiştirebilirsiniz. Ayrıca binlerce yazı tipi içerisinde seçimde zorlanabilirsiniz. Bu sayede telefonunuz yeni bir görünüme kavuşacaktır.

Yazı tipini kalınlaştırmak için farklı kalın yazı stilleri tercih edilir. Ancak kalın yazı tipleri genellikle tercih edilmiyor. Kullanıcıların bazıları kalın yazıları sevebilir. Bunun için Xiaomi yazı tipini değiştirerek kalın bir yazı stili tercih edebilirsiniz. Kalın metin yazmak ve kullanmak isteyen kişiler Moby Levee, Made Volve, Fjalla font, AaPencil Font veya Simple-Love gibi kalın yazı tiplerini seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra yüzlerce kalın yazı tipinin de bulunduğunu belirtmek isteriz. Sizler de Xiaomi bold yazı tipi önerilerini seçerek cihazınızın yazı stilini değiştirebilirsiniz. Google baz alarak arama yapabilirsiniz. Önceki içeriğimiz olan Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma 2022 içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir