1. Anasayfa
 2. Genel

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor
Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor
0

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Amazon, yıllar içinde büyüme hamlelerini gösteren bir şirkettir. Şirket bir çevrimiçi kitapçı olarak başladı ve şimdi bir tüketici elektroniği devi. 2022’de Amazon 1 trilyon dolar değerindeydi. Bu yıl şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde 100.000 iş yaratmayı planladığını açıkladı. Amazon, hamleleriyle büyümeye ve dikkat çekmeye devam ediyor.

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor 2022

Amazon, son bir yılda yaptığı agresif hamlelerle gündem maddesi haline geldi. Çevrimiçi perakendeci, işini endişe verici bir oranda genişletiyor ve yatırımcılar bunu fark etmeye başlıyor. Mayıs ayında Amazon, Whole Foods’u 13,7 milyar dolara satın alacağını duyurdu ve bu da Amazon’un tarihindeki en büyük satın alma oldu.

O zamandan beri şirket, IMDb ve Zappos dahil olmak üzere birçok başka büyük satın alma gerçekleştirdi. Bu hamleler, bunun Amazon’un geleceği için ne anlama geldiğini anlamaya çalışan yatırımcıların ve analistlerin dikkatini çekti. Bazıları, bu satın almaların Amazon’un bir teknoloji lideri olarak konumunu pekiştirmesine ve yeni pazarlara açılmasına yardımcı olacağına inanıyor. Diğerleri, Amazon’un çok genişlediğinden ve temel müşterilerine odaklanmayı kaybetmeye başladığından endişe duyuyor.

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Amazon, agresif büyüme hamleleriyle son zamanlarda çok dikkat çekiyor. Şirket, erişimini yeni pazarlara genişletiyor ve geleneksel perakendecilik biçimlerine meydan okuyan yeni ürünler sunuyor. Amazon aynı zamanda iş modelinde de değişiklikler yaparak, mallar için kendi pazarını oluşturmak için üçüncü taraf satıcılara güvenmekten uzaklaşıyor. Tüm bu hamleler hem yatırımcıların hem de perakendecilerin dikkatini çekiyor.

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Amazon’un Yeni Hedefi Ne Olacak? Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Amazon’un Yeni Hedefi Ne Olacak ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Amazon, dünyanın en tanınmış ve başarılı şirketlerinden biridir. Çevrimiçi olarak ve ayrıca tuğla ve harç mağazalarında satın alınabilecek çok çeşitli ürünlere sahiptirler. Son zamanlarda, Amazon’un eczane endüstrisine girmek isteyebileceğine dair spekülasyonlar yapıldı. Bu, onları dünyanın en büyük reçeteli ilaç perakendecilerinden biri yapacaktır. Amazon’un bu hedefi gerçekten takip edip etmeyeceği hala belli değil, ancak izlenmesi gereken bir şey!

The Information tarafından hazırlanan bir rapora göre Amazon, 2019’dan itibaren odağını elektronikten markete kaydırmaya başlayacak. Rapor, Amazon’un önümüzdeki beş yıl içinde 1.000’e kadar market açmayı planladığını belirtiyor. Bu hamle Amazon’u Walmart ve Kroger gibi en iyi bakkal markalarıyla doğrudan rekabete sokacaktır. Ayrıca Amazon’un teslimat hizmetlerini yeni pazarlara genişletmesi de bekleniyor.

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor

Amazon, ilk fiziksel kitapçısı olan Amazon Books-Seattle’ı açtı. Mağaza, Seattle’ın University Village semtinde bulunur ve yeni ve kullanılmış kitapların satışına adanmıştır. Bu, Walmart’ın yazarların ve yayıncıların kitaplarını sosyal medyada tanıtmalarına yardımcı olan bir şirket olan BookBub’u yakın zamanda satın almasına doğrudan bir yanıt gibi görünüyor. Amazon’un müzik ve sesli kitaplar için gidilecek yer olarak Apple’ın iTunes mağazasını ele geçirmek istemesi de mümkündür. Buna ek olarak, Amazon’un Çin’de tuğla ve harçlı kitapçılar açmayı düşündüğüne dair raporlar var. Eğer doğruysa, bu bir Amerikan şirketinin Çin pazarına bu şekilde ilk girişi olacaktır. Amazon Büyüme Hamleleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir