1. Anasayfa
 2. Genel

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı
Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı
0

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Sony, Playstation 5 ürünlerinin fiyatını artıracaklarını doğrulayan bir bildiri yayınladı. Yeni fiyatın artan üretim ve malzeme maliyetini yansıttığını söylüyorlar. Artış 1 Eylül’de yürürlüğe girdi. Sony, bu fiyat değişikliğinin diğer Playstation ürünlerini veya hizmetlerini etkilemediğini de belirtti.

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı

Sony, Playstation 5 konsolunun fiyatını artıracağını duyurdu. 15 Eylül’den itibaren Playstation 5, öncekinden 100 $ daha pahalıya mal olacak. Sony, bunun üretim ve malzeme maliyetlerindeki artışı dengelemek için olduğunu söylüyor. Ayrıca Sony, 1 Kasım’dan itibaren tüm Playstation Plus üyelerine ücretsiz oyunlar dağıtacağını söyledi.

Sony, Playstation 5 konsollarının fiyatını artıracağını duyurdu. Yeni fiyat 449,99 ABD dolarıdır. Bu artış, özellikle Xbox One S ve Nintendo Switch’in piyasaya sürülmesinden bu yana malzeme ve bileşenler için artan maliyetlere bir yanıt olarak geliyor. Playstation 5, Kasım 2016’da piyasaya sürüldü ve Sony’nin en yeni oyun konsolu.

Sony, Playstation 5 oyun konsolunun fiyatını artırarak 449$’a çıkaracağını duyurdu. Hareket, Sony’nin Microsoft’un bu ayın sonunda 299 dolara satışa çıkacak olan Xbox One S ile rekabet etmeye çalışmasıyla geliyor. Sony, konsola daha iyi bir işlemci ve 8 GB Bellek gibi yeni özellikler eklediğini söyleyerek fiyat artışını haklı çıkardı. Bazı analistler, oyuncuların geçen yılki modele göre önemli güncellemeler sunmayan bir sistem için daha fazla ödemeye istekli olup olmayacağını sorguluyor.

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı

Zamlardan Sonra Playstation 5 Almak Avantajlı Mı? Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı

Zamlardan Sonra Playstation 5 Almak Avantajlı Mı? Playstation 5’in piyasaya sürülmesinden bu yana, bu oyun konsoluna olan talepte bir artış oldu. Bazı kişiler fiyat artışından sonra Playstation 5 almanın avantajlı olduğunu düşünebilir. Diğerleri ekstra paraya değdiğini düşünmeyebilir. Sonuçta, bir Playstation 5’e yatırım yapmaya değip değmeyeceğine karar vermek her bireye kalmış.

Son zamanlarda Playstation 5 hakkında çok konuşuluyor, bazı kişiler son zamanlarda fiyatlardaki artıştan dolayı şimdi satın almanın avantajlı olduğunu söylüyor. Ancak, durum gerçekten böyle mi?

Playstation 5, Eylül ayında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri fiyatı 100 $ arttı. Bu çok gibi görünebilir, ancak konsolun vergiler ve nakliye öncesi 449 $ ‘a mal olduğunu hesaba katarsanız, o kadar da kötü değil. Aslında bu yıl yeni bir konsol almayı düşünüyorsanız Playstation 5 almak en doğru karar olabilir. PlayStation 5’in fiyatının artmasının bir nedeni, şu anda ilk çıktığında olduğundan daha fazla kullanılabilir ünite bulunmasıdır.

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı

Sony Playstation 5 Ürününe Zam Yaptı

Playstation 5 için yapılan son fiyat artışından sonra, birçok kişi bir tane satın almanın hala avantajlı olup olmadığını merak ediyor. Kısa cevap, özel ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olmasıdır. Mevcut oyunların çoğunu kaldırabilecek uygun fiyatlı bir oyun seçeneği arıyorsanız, Playstation 5 yine de iyi bir satın alma olabilir. Ancak, satın alınabilirlik yerine grafiklere veya beygir gücüne öncelik verirseniz, daha pahalı bir seçenek sizin için daha uygun olabilir. Sonuçta, karar ne tür bir oyuncu olduğunuza ve önceliklerinizin neler olduğuna bağlı. Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir