1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Güncel


0

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Güncel ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Bilim ve teknoloji haberleri, sürekli olarak yeni keşifler ve icatlar ile her zaman sıcak bir konudur. İşte dikkatimizi çeken en son bilim ve teknoloji olaylarından bazıları:
Ekim ayında Utah Üniversitesi’nden araştırmacılar, maymunların sadece zihinlerini kullanarak robotik bir kolu kontrol etmek için hareketleri kullanmayı öğrenebildiklerini buldukları bir çalışma yayınladılar. Çalışma altı ay boyunca yürütüldü ve maymunların robotik kolu kullanmaya hızlı ve verimli bir şekilde adapte olabildiklerini gösterdi.

Bu araştırmanın protez uzuvlar ve manuel girdiye dayanan diğer cihaz türleri için büyük etkileri var.
Kasım ayında IBM, verileri saniyede 10 milyon işleme (saniyede 10 milyon hesaplama) kadar hızlarda işleyebilen bir bilgisayar çipi geliştirdiğini duyurdu. Bu atılım önemlidir, çünkü bilgisayarların giderek daha karmaşık görevleri daha kolay halledebileceği anlamına gelir.

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Güncel

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Güncel

21. yüzyılda bilim ve teknoloji hiç olmadığı kadar iç içe geçmiş durumda. Her gün yeni keşifler yapıldığından, olan her şeyi takip etmek zor. Bu yüzden haftanın en iyi bilim ve teknoloji haberlerinin bir listesini hazırladık. Yeni tıbbi teknolojilerden çığır açan uzay keşiflerine kadar bilmeniz gereken her şey burada.

Dünyanın dört bir yanındaki bilim adamları, insanların hayatlarını iyileştirebilecek yeni teknolojiler geliştirmek için çok çalışıyorlar. Geçen yıl, bilim adamları felçli insanların kollarını ve bacaklarını tekrar hareket ettirmelerine yardımcı olabilecek yeni bir teknoloji geliştirdiler. Ayrıca kullanıcının düşünceleriyle kontrol edilen bir protez kol da yarattılar. Bilim adamları ayrıca engelli insanların daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olabilecek teknolojiler üzerinde çalışıyor.

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Güncel

Bilim ve teknoloji haberleri her zaman değişiyor ve gelişiyor, bu da her zaman öğrenilecek yeni bir şey olduğu anlamına geliyor. İşte en son bilim ve teknoloji haberlerinden bazıları.

 • Imperial College London’dan bir araştırma ekibi, sıvı metal damlacıkları kullanarak enerji depolamak için yeni bir yol geliştirdi. Sistem, geleneksel enerji depolama yöntemlerinden çok daha verimli olduğu için gelecekte cihazlara güç sağlamak için kullanılabilir.
 • Edinburgh Üniversitesi’ndeki bilim adamları, mevcut modellerden daha fazla enerji tutabilen yeni bir pil türü geliştirdiler. Pil gelecekte arabalarda veya diğer taşınabilir cihazlarda kullanılabilir ve kullanıcılara daha uzun ömürlü piller sağlar.
 • Stanford Üniversitesi’nden araştırmacılar, güneş enerjisini kullanarak kendi elektriğini nasıl üreteceğini öğrenebilen bir bilgisayar algoritması oluşturdular.

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Güncel

Bilim Ve Teknoloji Haberleri Güncel 2022

Bilim ve teknoloji sürekli gelişiyor ve değişiyor. Bilim adamları sürekli olarak yaşamlarımızı iyileştirmemize yardımcı olabilecek yeni şeyler keşfediyorlar. İşte bilim ve teknolojideki en son gelişmelerden bazıları.

Bilim adamları güneş enerjisini daha verimli hale getirmek için yeni bir yol geliştirdiler. Bu, daha ucuz elektrik fiyatlarına yol açabilecek cihazlara güç sağlamak için gereken enerji miktarını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Araştırmacılar, kendi hatalarından ders çıkarabilen bir bilgisayar sistemi oluşturdular. Bu, bilgisayarların sorunları çözmede daha verimli ve daha hızlı olmasına yardımcı olabilir.

Araştırmacılar, Zika virüsüne karşı koruma sağlayabilecek bir aşı geliştirdiler. Bu büyük bir gelişme çünkü insanların korunmak için virüsün yüksek oranda görüldüğü ülkelere seyahat etmelerine gerek kalmayacak. Bilim adamları, metamalzemeler adı verilen özel malzemeleri kullanarak ışığı nasıl bükeceklerini keşfettiler. Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir