1. Anasayfa
 2. Mobil

En Eğlenceli 15 Mobil Uygulama, Oturduğunuz Yerden Yeni Şeyler Keşfedin

En Eğlenceli 15 Mobil Uygulama, Oturduğunuz Yerden Yeni Şeyler Keşfedin
mobil uygulama
1

Bulunduğunuz Yerden Eğlenceli Bir Şekilde Yeni Şeyler Keşfetmeyi Sağlayan Mobil Uygulamalar

İnternetin yaygın bir şekilde kullanılması ile herkes vaktini geçirmek amacıyla eğlenceli mobil uygulamalar arayışı içine girmektedir. Pandemi süreci boyunca evde daha fazla vakit geçirmek zorunda kalmak kendi kendine bir şeyler yapmaya başlamak için alternatifler oluşmasına katkı sağladı. Birçok firma kullanıcıların evden çıkmadan aktivite yapabileceği yeni keşifler sunan mobil uygulamalar geliştirdi. Bu uygulamalar sayesinde eğlenerek öğrenme imkânı kullanıcıya sunuldu. Çocuklar, gençler, yaşlılar ve orta yaşlılar için farklı özellik ve zevklere uyan uygulamalar hazırlandı. Ailecek keyifle kullanabileceğiniz eğlenceli mobil uygulamalarla vaktinizin nasıl geçtiğiniz anlamayacaksınız.

Yeni Şeyler Keşfetmeyi Sağlayan Mobil Uygulamalar

Yeni keşifler sunan mobil uygulamalar alternatifleri arasında; Google Arts & Culture, SkyView Lite, Expeditions,Measure, Goodreads, Hologo yer almaktadır. Bu uygulamaların hepsini android veya ios uyumlu telefonlarda ve tabletlerde kullanmanız mümkün olur.

Google Arts & Culture

Sanat tarihine, müze gezmeye ve farklı kültürlerle tanışmaya ilginiz varsa yeni keşifler sunan mobil uygulama aradığınız kapsamda olabilir. Google Arts & Culture sayesinde dünyanın farklı yerlerini gezip görme keşfetme şansınız oluşmaktadır. Bakış açınıza farklılık katacak bu uygulama sayesinde birçok farklı esere aynı anda ulaşmanız mümkündür.

mobil uygulama
mobil uygulama
SkyView Lite

 Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra telefonunuzu gökyüzüne çevirip yıldızları ve gök cisimlerinin hareketlerini izleme şansı bulursunuz.

Expeditions

Dünyanın her yerini keşfetme ve gezme imkânı sunan bu uygulama ile evinizin konforundan çıkmadan birçok ülkeyi gezme şansınız bulunur. İsterseniz uygulamadaki rehberlerle beraber sanal tur yapma imkânı da olmaktadır. Hatta iyi bildiğiniz bölgeler için sizin rehberlik yapmanıza da imkân verilmektedir.

Measure

Hazır evde otururken evinizde değişiklik yapmak isterseniz bu uygulama ile kolaylıkla mobilyaların ve eşyaların yerini değiştirebilirsiniz. Measure uygulaması ile telefonunuzu eşya ve duvarlara tuttuğunuzda hemen ölçüleri göstermektedir. Size de mobilyaların yerini değiştirmek kalır.

Goodreads

 Binlerce kitap arasından istediğinizi seçmenizi ve okuyucuların yorumlarına bakarak tavsiye almanızı sağlayan bir uygulamadır.

Hologo

 Fen bilimlerinin tüm alanlarında arttırılmış gerçeklik uygulaması ile farklı olarak ders çalışma tecrübesi kazanılmasına destek olur.

Dizi, Film, Sanat Uygulamaları

Evde otururken dizi, film ve sanat alanında araştırma yapmak ve yeni keşifler sunan mobil uygulamalara fırsat vermek isteyenlerin deneyebilecekleri uygulamalar şöyle ele alınabilir;

SketchAR

 Bu uygulama ile arttırılmış gerçeklikle gösterilen resimlerin çizgilerinin üzerinden geçerek resim yapmanıza fırsat veriliyor. Mevcut resimlerle veya sizin eklediğiniz resimlerle kullanılması da mümkün olmaktadır. Her yaştan kişinin zevkli bir şekilde zaman geçirmesine imkân sunmaktadır.

FxGuru

Film, dizi veya müziklerde kullanılan özel efektlerin videolarınıza rahatlıkla eklenmesini sağlayan bir uygulama olmaktadır. Bu şekilde orijinal videolar oluşturmanız mümkün olur.

WEBTOON

 Kendi yaptığınız hikâyenin farklı çizim özellikleriyle tasarlanmasını sağlayan eğlenceli mobil uygulamalar arasında yer alır.

Medium

 Amatör veya profesyonel yazarların yazılarını paylaştıkları bir platform olarak ön plana çıkmaktadır.

Reddit

İnternette ilgi duyduğunuz her konuda bir sayfa bulunan özel bir uygulamadır.

Uzmanlardan Bilgi ve Öneriler İçeren Yenilikçi Bir Uygulama Alternatifi

TED uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra hayatınıza yön verecek konuşmaları izlemeye hemen başlayabilirsiniz. Evde otururken kendinizi amaçsız ve sıkılmış hissettiğinizde ilham verici konuşmalarla hayata bakış açınızı değiştirmenize katkı sunar. Derinlerde yatan hedeflerinizin açığa çıkması ve yapabileceklerinizi görmeniz için size bir yol gösterir. Belki de bundan sonra atacağınız adımın yerinde ve zamanında olması için aradığınız çıkış noktası bu konuşmalardır.

Evde Spor Yapmanın En Eğlenceli ve Kolay Yolu

Evde spor yapmak tek başına pek keyifli bir etkinlik olmayabilir. Daha önce spor sever biri değilseniz bu süreçte hayatınıza sporu sokmakta zorlanabilirsiniz. Ama Seven – 7 Minute Workout ile eğlenceli olarak spor yapabilirsiniz. Gün içinde hareketsiz kalmak ve sadece yemek yemek sağlığınıza olumsuz etkiler yaratır. Bu sebepten evinizin konforunda ve dilediğiniz saatte kullanabileceğiniz bu eğlenceli mobil uygulamalar ile ailecek spor yapmanın keyfini yaşarsınız.

Farklı Alternatif Arayanlara Özel

Forest adlı uygulama sayesinde gerçek dünyada yaşadığınız konsantrasyon sorununuzu da çözmeniz mümkün olabilmektedir. Öncelikle bu mobil uygulama ücretli olarak indiriliyor. Gerçek dünyada bir ağacın büyümesini simülasyon olarak sunan bir yapıda tasarlanmış. Ağacın büyümesi boyunca uygulamayı aktif olarak kullanmanız amaçlanıyor. Yeni keşifler sunan mobil uygulamalar sırasında konsantrasyonunuzu bozmamak için gelen bildirimler otomatik olarak sessize alınmaktadır. En güzel kısmı da büyüttüğünüz ağacın gerçek dünyada ekilmesine imkân sunmasıdır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 1
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir