1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

En Hızlı İnternet Tarayıcısı 2022

En Hızlı İnternet Tarayıcısı 2022
dünyanın en hızlı internet tarayıcısı
0

2022 yılında en hızlı tarayıcılar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. En hızlı internet tarayıcısı 2022 yılında ilk sırada Google  yer alıyor.

En hızlı internet tarayıcısı 2022 yılında Google Chrome ilk sırda yerini alıyor. Geçtiğimiz yıl tarayıcıların hız yarışları aralıksız devam etmişti. 2022 yılında yine Google internet tarayıcısı ön plana çıkıyor. Aynı zamanda dünya’nın en hızlı tarayıcısı olarak belirlenmiştir.

Yeni yılda yepyeni özellikler ile Google en hızlı internet tarayıcısı seçildi. Aynı zamanda kullanıcısına sunduğu avantajlar ile piyasaya hakim bir tarayıcıdır. Buna ek olarak Google Chrome tarayıcısından sonra Internet Explorer, Safari ve Firefox tarayıcıları da en hızlı internet tarayıcılarıdır.

İnternet tarayıcılarının hızlı olmasının yanı sıra aradığınız bilgiye kolayca ulaşmanızı sağlayan bir sistem üzerine kurulu olduğunu da belirtmek isteriz. Geçmiş yıllarda en hızlı internet tarayıcısı Internet Explorer olmuştu. Fakat günümüzde en hızlı tarayıcının Chrome olduğunu söyleyebiliriz.

Internet Explorer’dan sonra Mozilla Firefox tarayıcısı yükselişe geçti. Özellikle eklentileri ve hızı oldukça yüksekti. Kişilerin beklentileri karşılayacak şekilde bir işletim sistemine sahipti. Tüm bilgisayar kullanıcıları geçmiş yıllarda ilk Internet Explorer tarayıcısını kullandı. Daha sonra Firefox ve günümüzde ise en hızlı tarayıcı olan Google Chrome kullanılmaktadır.

Günümüzün en popüler ve hız kesmeden hizmet veren tarayıcısının Google Chrome olduğunu söyleyebiliriz. Google Chrome piyasaya çıktıktan kısa süre içerisinde popüler bir tarayıcı oldu. En gelişmiş ve en güvenilir tarayıcılar arasında ilk sırada yer almaktadır.

İnternetin yaygınlaşması ile telefonlarda, dizüstü bilgisayarda ve tabletler de Google Chrome tarayıcısı kullanıyor. Aynı zamanda tarayıcı kullanımı kişiye bağlıdır. İsteyen kişiler Chrome kullanırken isteyen Internet Explorer kullanabilir. Bunun için tarayıcıları cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Bugün internet kullanan çoğu kişi Google Chrome kullanıyor.

İnternet Tarayıcı Nedir?

en iyi tarayıcı
internettarayıcı

İnternet tarayıcı nedir? konusuna açıklık getireceğiz. Öncelikle internet tarayıcı, web tarayıcı olarak da adlandırılmaktadır. Günümüzde telefonlar, bilgisayarlar ve tabletler de internet tarayıcısı bulunmaktadır. İnternet tarayıcısı, internet sitelerini görüntüleme için tasarlanan bir yazılımdır. Web siteler de verilere ulaşabilir, yükleyebilir ya da indirebilirsiniz.

Ayrıca internetin hayatımızın vazgeçilemez bir unsuru olduğunu söyleyebiliriz. İnternette araştırma yapmak, kitap okumak, video izlemek, müzik dinlemek, online oyun oynamak ya da alışveriş yapmak mümkündür. Aynı zamanda daha pek çok işe yarıyor. Veri erişimi tarayıcı sayesinde sağlanmaktadır. Bu sayede video izleyebilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.

Günümüzde dünya çapında milyarları aşkın insan internet tarayıcısı kullanıyor. Aynı zamanda tarayıcılar, ağ sunucusunda bulunan HTML ya da daha fazla gelişmiş sayfaların açılmasını sağlamaktadır. Bu ağ üzerinde dosya yükleyebilir ya da cihazınıza bu verileri indirebilirsiniz. Hızlı tarayıcı, web sitesine ve verilerine beklemeden erişmenizi sağlar.

1990 senesinden bu güne kadar internet tarayıcıları hayatımızda yer alıyor. Her geçen gün yenilenen ve daha fazla kullanıcıyı kendine çeken en hızlı tarayıcı Chrome olarak bilinmektedir. Dünya nüfusu arttıkça internet tarayıcısı kullanımı da artıyor.

İnternet kullanıcıları kendisine en uygun tarayıcıyı kullanabilir. Bu seçimi yaparken tarayıcıların hızları göz önünde bulundurulmalıdır. En hızlı internet tarayıcısı kullanarak videolara hızlı bir şekilde ulaşabilir ya da web siteye tıkladığınız an beklemeden sayfa açılabilir. Bu sebeple internet tarayıcısında tek kriter hızı olmalıdır.

En Hızlı İnternet Tarayıcısı 2022

en hızlı browser
hangi tarayıcı daha iyi

En hızlı internet tarayıcısı 2022 senesinde Google Chrome olmaktadır. Uzun yıllar boyunca en hızlı tarayıcı Internet Explorer olmuştur. Microsoft tarafından yayımlanan bu tarayıcıyı günümüzde kullanan kişiler de var. Ancak internetin yaygınlaşması ve dünya nüfusunun artması ile çeşitli yenilikler yapıldı.

Özellikle Google tarayıcısı günümüzün en hızlı ve en güvenilir tarayıcısıdır. Google Chrome, kullanıcısına yüksek hız sunuyor. Bu yüzden dünya genelinde en hızlı tarayıcının Google olduğunu söyleyebiliriz.

Google Chrome, en hızlı tarayıcı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra siber güvenlik teknolojisi ile güvenilir bir tarayıcıdır. Hiçbir tarayıcı için %100 güvenilir denilemez. Fakat Google Chrome her 15 günde bir yeni bir güvenlik güncellemesi yaparak kullanıcılarına güvenilir bir hizmet sunuyor.

Güncel verilere göre dünya çapında internet kullanıcısı 1 milyar 850 milyon’un üzerinde olduğu analiz edilmiştir. Bu sayı yakın zamanda 2 milyar’ı bulacaktır. Web tarayıcısı, devasa bir bilgi okyanusudur. İnternet’e giriş yapabilmeniz için bir tarayıcıya ihtiyacınız olacaktır. Sizler de dünya’nın en hızlı internet tarayıcısı olan Google Chrome tarayıcısını kullanabilirsiniz.

En Hızlı Ücretsiz İnternet Tarayıcısı 2022

web tarayıcı nedir
en iyi web tarayıcı

En hızlı ücretsiz internet tarayıcısı günümüzde Google Chrome olmaktadır. Öncelikle internet’e giriş yapabilmeniz için bir tarayıcıya ihtiyacınız olacaktır. Sizler de en popüler internet tarayıcısı olan Chrome tarayıcısını kullanabilirsiniz. Şimdi sizlere hem en hızlı hem de ücretsiz tarayıcıların isimlerini vereceğiz.

 1. Google Chrome
 2. Opera
 3. Mozilla Firefox
 4. Maxthon
 5. Chromium
 6. Microsoft Edge

Yukarıda belirttiğimiz üzere en hızlı ve ücretsiz tarayıcılar arasında ilk sırada Chrome yer almaktadır. Bunların yanı sıra AVG Secure Browser, Tor Browser, Yandex, Avast Secure Browser ve Vivaldi olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle bilgisayarlar üzerimde pek çok tarayıcı kullanılabilir. Ancak bu tarayıcıların hız ve güvenlikle birbirinden farklıdır. En güvenilir ve en hızlı tarayıcı Google Chrome’dir. En hızlı ücretsiz tarayıcı kullanarak sizler de beklemeden daha hızlı verilere ulaşabilirsiniz.

Google Chrome en iyi tarayıcıdır. Ancak Firefox tarayıcısı da oldukça hızlıdır. Özellikle 2021 yılında Chrome harici en yaygın kullanım Firefox tarayıcısı oldu. Geliştiriciler kullanıcılar hedef alarak tarayıcı geliştiriyor. Aynı zamanda gün geçtikçe yeni özellikler ve avantajlar sunarak daha fazla kullanıcıya erişim sağlıyorlar.

Günümüzün en hızlı tarayıcısı Google olmaktadır. Daha sonra ise Firefox gelmektedir. Sizler de telefon, bilgisayar ya da tablet üzerinden belirttiğimiz en hızlı tarayıcıyı kullanabilirsiniz.

En Hızlı İnternet DNS Ayarları 2022 

yasaklı sitelere giriş dns ayarları 2021
iphone yasak siteler dns

En hızlı internet DNS ayarları yapılarak verilere daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. DNS ayarları yapılırken DNS numaraları doğru bir şekilde girilmelidir. Aksi halde internet erişiminin ortadan kalıcı bir şekilde kayıp olması söz konusu olacaktır.

Bu yüzden hızlı internet kullanımı için internet DNS ayarları oldukça önemlidir. Hem hızlı hem de en güvenilir DNS adresleri Level3 DNS, Comodo Secure DNS, Google DNS, Open DNS, Cloudflare DNS, DNS Watch, Quad9 ve Verisign olarak bilinmektedir.

Bazı sitelerde erişim engelleri olabiliyor. Bu gibi durumlarda bilgisayarlar da ya da telefonlar da DNS ayarını değiştirerek hızlı bir şekilde İnternete giriş yapabilirsiniz.

Dolayısı ile hem DNS hızı artar hem de daha güvenilir bir şekilde internet tarayıcısını kullanmanızı sağlar. En hızlı DNS adresleri de bu konunun bir parçasıdır. En hızlı tarayıcı 2022 yılında Google Chrome’dir. Bunun yanı sıra Şimdi sizlere 2022 en hızlı DNS adreslerinin listesini vereceğiz.

 1. Level3 DNS Servisi Birincil Adres 209.244.0.3, İkincil Adres 209.244.0.4
 2. OpenDNS Home Servisi Birincil Adres 208.67.222.222, İkincil Adres 208.67.220.220
 3. Google DNS 2022 Servisi Birincil Adres 8.8.8.8, İkincil Adres 8.8.4.4
 4. Cloudflare DNS Servisi Birincil Adres 1.1.1.1, İkincil Adres 1.0.0.1
 5. Yandex DNS Servis Birincil Adres 77.88.8.8, İkincil Adres 77.88.8.1

Yukarıda belirttiğimiz üzere en hızlı DNS adresleri ayarlarını istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

En Hızlı İnternet Tarayıcısı Türkiye

android tarayıcı
en iyi internet tarayıcıları

En hızlı internet tarayıcısı Türkiye de Google Chrome olarak belirlenmiştir. Günümüzün en hızlı ve en popüler tarayıcısı Chrome’dir. Ülkemizde %75 oranında kullanıcı bulunmaktadır. Daha sonra Türkiye’de %10 oranında Safari tarayıcısı gelmektedir.

Dolayısı ile Türkiye’de en yaygın ve en hızlı internet tarayıcısı Google Chrome ve Safari olarak bilinmektedir. Buna ek olarak Opera %2,1 kullanım oranına sahipken, Samsung internet kullanım oranı 6,3 olarak bilinmektedir. Ayrıca Türkiye’de en az kullanılan internet tarayıcısı Internet Explorer’dır.

Türkiye’de en popüler tarayıcı Chrome’dir. Türkiye’nin %75’i Google kullanıyor. Sizler de bilgisayar, tablet ya da telefon da Google tarayıcı kullanabilirsiniz. Her 15 günde güvenlik sistemi yenileniyor. Bu sayede en güvenilir tarayıcı olarak ilk sırada yer alıyor.

Güvenilir ve en hızlı şekilde web sitelere giriş yapmanızı sağlıyor. Verilere ulaşarak güvenli bir şekilde izlemenizi, okumanızı ya da indirmenizi sağlıyor. Google tarafından geliştirilen Google Chrome, Eylül 2008 senesinde piyasaya çıkarılmıştır. Kısa sürede Türkiye’de kullanıcı sayısı arttı ve popüler bir tarayıcı haline geldi. Özenli ve incelikle tasarlanmış arayüzü ile oldukça kullanışlı bir tarayıcıdır.

İnternet tarayıcılarının arayüzleri belirli zamanlar da güncellenmektedir. Bu tarayıcılar içerisinde en iyi tarayıcı Google Chrome’dan sonra Firefox tarayıcısı gelmektedir. Firefox kullanım oranı ise Türkiye’de %7,19’dur. Kısacası en hızlı ve en güvenilir tarayıcı Google Chrome olmaktadır. Aynı zamanda Google Chrome ücretsiz tarayıcı olarak bilinmektedir.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 2
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir