1. Anasayfa
 2. Güncel Teknoloji

2021’de En Çok Yükselişe Geçen Kripto Paralar Hangileridir?

2021’de En Çok Yükselişe Geçen Kripto Paralar Hangileridir?
0

2021’de En Çok Yükselişe Geçen Kripto Paralar Hangileridir?

Kripto paralar yaklaşık olarak 4-5 senedir popüler bir konumdadırlar. Bu sanal paralar Bitcoin ile başlamıştır. Bitcoinden sonra bu piyasaya birçok coin girmiştir. Bitcoin dışındaki coinlere ise altcoin adı verilmektedir. Yaklaşık olarak 1000’den fazla altcoin bulunmaktadır. Bu altcoinlerin bazıları popüler bir konumda iken bazıları ise kendilerini öne çıkaramamışlardır. Kendini öne çıkaramayan coinler zaman içerisinde bu piyasadan silinmektedir. Fakat sağlam temelli olan coinler ise uzun yıllar bu piyasada kalmaya devam edeceklerdir. Kripto paraların değerleri sabit kalmamaktadır. Her gün değerleri yükselmekte ya da düşmektedir. Bu yazımızda ise 2021 yılında yükselişe geçen kripto paralar hakkında bilgi vereceğiz. 2021 yılı kripto paralar için parlak bir yıl olmaktadır. Bu parlaklığın sebebi hem artan talep hem de birçok ünlü kişinin kripto paralara yatırım yapmasıdır.

Kripto Paralar

Çok fazla talep olmasından dolayı her geçen gün yeni kripto para birimleri ortaya çıkmaktadır. Fakat çıkan kripto paraların bazıları iyi bir konuma geliyor iken bazıları geri planda kalmaktadırlar. Kripto paraların alanları bulunmaktadır. Örneğin spor, eğlence veya oyun gibi alanlar üzerine çıkarılan birçok kripto para bulunmaktadır. 2021 yılı bu sanal paralar için parlak bir dönemdir. Çünkü çok fazla talep görmektedirler. Taleplerin yanı sıra önemli ünlü yatırımcılar, iş adamları ya da markalar hem kripto paralara yatırım yapmaktalar hem de kripto paralar ile ilgili yorumlarda bulunmaktadırlar. Bunlardan dolayı bu sanal paraların değerleri oldukça etkilenmektedir. 2021 yılının en öne çıkan kripto parası ise Dogecoin olmaktadır. Dogecoinin ilk piyasaya çıkma amacı eğlence iken şu an değeri hızla yükselmektedir. Değerinin yükselmesinin en büyük sebeplerinden birisi Elon Musk’tır. Elon Musk ünlü bir iş adamı ve yatırımcıdır. Böyle başarılı bir iş adamının Dogecoin hakkında olumlu yorumlarda bulunması ve yüklü miktarlarda yatırım yapması Dogecoin değerini önemli derecede yükseltmektedir. Dogecoin ani yükselişleri ile 2021 yılının en çok yükselişe geçen kripto paraları listesinde yer almaktadır.

Yükselişe Geçen Kripto Paralar
Yükselişe Geçen Kripto Paralar

Yükselişe Geçen Diğer Kripto Paralar

Dogecoin dışında BNB de yükselişe geçen kripto paralar listesinde yer almaktadır. BNB Dogecoin’e göre daha temkinli bir şekilde yükselmektedir. Çünkü Dogecoinin yükselmesi Elon Musk ile orantılı olmaktadır. BNB ise herhangi birine bağlı olmadan yükselen coinlerden birisidir. Bu şekilde yükselmesi de geleceğinin daha parlak olduğunun göstergesi olmaktadır. 3.sırada yükselişte olan kripto para ise Ethereum olmaktadır. Ethereum özellikle 1-2 aydır iyi bir yükseliş grafiği yakalamıştır. Ethereum en iyi kripto paralar arasında bitcoinden sonra yer almaktadır. En iyilerin arasında yer almasının sebebi ise temelinin sağlam bir coin olmasından kaynaklanmaktadır. Ethereum hem işlem hacmi hem de talebi yüksek olmasından dolayı yükselişe geçen bir coin’dir.

XRP yükselişe geçen diğer kripto paralar arasında yer almaktadır. XRP diğer coinlere oranla daha yavaş bir yükselme yaşamaktadır. Yükselme yüzdesi diğer coinlere göre düşüktür. Fakat yine de değer olarak bu listede yer almaktadır. Diğer kripto paralara oranla daha az bilinen fakat ani yükselişleri ile Cake ve Holo da listeye girmektedir. Bu iki kripto para diğer ana kripto paralar gibi çok fazla bilinmemektedir. Fakat zaman zaman özellikle 2021 yılında ani yükselişler yaşamışlardır. Ve son olarak kripto paraların temeli olan Bitcoin temkinli bir şekilde yükselmeye devam etmektedir.

Kripto Paraların Gelecekleri

Yatırım yapmak isteyenleri ya da yapanların en merak ettikleri bir konu ise kripto paraların gelecekleridir. Kripto paralar gelecekleri bakımından oldukça önemlidir. Bazıları gelecekte olmayabilecekken bazıları ise geleceğin para birimi olabilecektir. Örneğin Dogecoinin geleceği çok parlak değildir. Çünkü bu coin kısa vadeli yatırımlar için uygundur. Bunun sebebi ise dış manipülasyonlar ile yükselişe geçmesidir. XRP ve Ethereum ‘un geleceği ise parlak görülmektedir. Çünkü bu coinlerin temelleri son derece sağlamdır. Holo ve Cake ’in gelecekleri ise tam olarak tahmin edilememektedir. Çünkü çok fazla ön planda olmayan coinlerdir. Fakat şu anki çizdikleri grafik olumlu yönde olmaktadır. Son olarak Bitcoin ’in geleceği ise oldukça parlaktır. Çoğu yatırımcı geleceğin para birimi olarak Bitcoin’i görmektedir. Aynı zamanda günümüzde önemli markalar ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul ettikleri için bunun devamının geleceği tahmin edilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir