1. Anasayfa
 2. Genel

Kamp Yapma Trendi Yükseliyor!

Kamp Yapma Trendi Yükseliyor!
kamp sandalyesi
0

Kamp yapmak, şehirden uzaklaşmayı ve doğada vakit geçirmeyi sevenlerin çoğunlukla tercih ettiği outdoor doğa aktivitelerinden biri olarak yer alır. Doğa koşullarında konaklamayı kolay hale getiren ve konforlu bir alan oluşturulmasını sağlayan çeşitli kamp sandalyesi malzemeleri yer alır. Outdoor aktiviteler kişi sayısına, süresine, gideceğiniz yere ve mevsim şartlarına göre değişkenlik gösterir. Doğru seçilmiş ürünler ile doğada geçirdiğiniz vakitleri keyifli, güvenli ve konforlu bir hale dönüştürmeniz mümkündür. Kamp lambası, el feneri, içeceklerin soğuk veya sıcak olarak muhafaza edilebileceği termoslar ve korumalı gıda çantaları olarak sıralanması mümkün olabilir. Aynı zamanda aktiviteler için hazırlık yaparken, bir ilk yardım çantası edinmeniz daha pratik olur. İlk yardım çantası, kamp sırasında oluşabilecek acil durumlarda her durumda elinizin altında olması gereken başlıca ekipmanlar arasında bulunur.

İlgi Çeken Kamp Malzemeleri

Kampçılık, çadır veya diğer gerekli ekipmanlarla birlikte sporcuların doğal bir şekilde yola çıkması veya daha önceden belirlenmiş alanlarda kalması olarak tanımlanabilir. Kampçılık tek başına yapılabildiği gibi diğer spor dalları ile birlikte de yapılması mümkündür. Aynı zamanda dağcılık ve trekking gibi ekstrem sporlarla ilgilenenler için kampçılık ayrılmaz bir parça olarak tanımlanır. Kamp yapma sırasında gerekli olan kamp malzemeler yer alır. Bu kamp malzemeler ile kaliteli bir kamp yapmak mümkün olur. Kamp malzemeleri hakkında bilgileri aşağıdaki maddeler sayesinde öğrenebilirsiniz.

●     Katlanır Kamp Yatakları

Kullanışlı kamp malzemeleri arasında ilk akla gelen başlıca gereçlerden biri katlanır yatak modelleri yer alır. Katlanır yatak etkinlikler sırasında güvenli ve konforlu şekilde barınma sağlar. Aynı zamanda farklı fonksiyonel özelliklere sahip birçok farklı çeşidi yer alır. Model seçerken ihtiyaçlarınıza uygun olan kriteri göz önünde bulundurarak, doğru olan ürünleri bulabilirsiniz.

●     Kamp Sandalyeleri

Kamp malzemeleri arasında katlanır yatak kadar kamp sandalyesi de yer alır. Kamp sandalyeleri kampların vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Kamp dışarısında dışarıda rahatça zaman geçirmek için kamp sandalyesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Söz konusu olan kamp sandalyesi piknikte, plajda, kampta veya başka yerlerde tercih edilebilir. Katlanabilir yapıya sahip olan ürünler, oldukça portatif bir yapıya sahiptir. Konfor, kamp sandalyelerinin önemli özellikleri arasında yer alır. Kamp sandalyesi satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus arasında sağlamlık bulunur. Her kamp sandalyesinin taşıyabileceği bir ağırlık mevcuttur. Ağırlık sınırı, kamp sandalyelerinin ürünün özelliklerinde etiketinde bulunur. Kamp sandalyesi alırken zevkinize göre tercih edebilirsiniz.

●     Kuzine Sobalar

İlgi çeken bir diğer ürün ise kuzine sobadır. Kuzine sobanın farklı özellikleri ve tasarımları yer alır. Kuzine sobalar bulunduğu ortamı kolaylıkla ısıtır. Kuzine sobanın temizliği sırasında çıkarılabilen haznesi ile çevre kirliliğinin önüne geçer. Kuzine soba, aynı zamanda hem ısıtma hem de üzerinde bulunan özel materyal sayesinde yemek pişirme ya da çeşitli yiyecek çeşitlerini pişirme için kullanılabilecek soba türü olarak yer alır. Kuzine soba çeşitleri hakkında bilgileri aşağıdaki maddeler sayesinde öğrenmeniz mümkündür.

 • Odun ve kömür gibi katı yakıtlar tercih edilerek yakılan kuzine soba çeşitleri, gerek güçlü ısıtmaları gerekse de yemek pişirme noktasında sağladığı pratiklik ile tercih edilebilir.
 • Birçok bölgede birincil ısıtma aracı olarak günümüzde kullanılmaya devam edilen kuzine soba su ısıtma ve yemek pişirme gibi özelliklerin yanı sıra fırın bölümleri ile hamurlu yiyecek çeşitlerinin yapımında ekstra bir pratiklik sağlar.
 • Kuzine soba çeşitleri çok daha basit çalışan bir işleyişe sahip olsa bile iç mekanlarda yer alan nemi kurutmayan bir yapıda olduğu için diğer ısıtma türlerinin aksine ağız veya boğaz çevresinde oluşan tahriş gibi durumlara sebep olmaz.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir