1. Anasayfa
 2. Genel

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Önerilebilecek Uygulamalar

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Önerilebilecek Uygulamalar
0

Yabancı dil öğrenmek için önerilebilecek uygulamalar mevcuttur. Ana dilin dışında öğrenilmeye çalışılan ikinci dil insanları her zaman zorlamıştır. Fakat ana dilin dışında ikinci dil öğrenildikten sonra üçüncü bir dili ezberlemek oldukça kolay olacaktır. Bu durumda ikinci dil öğrenmeye başlanıldığında hemen pes edilmemelidir. Bütün boş zamanlarınızda beş on dakika dahi olsa uygulamalardan yabancı dil alıştırmaları yapmanızı öneririz.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Önerilebilecek Uygulamalar

Yabancı dil öğrenmek için birçok uygulama var. Bazı insanlar iş veya seyahat için dil öğrenirler. Diğerleri, emeklilikte zihinlerini aktif tutmak için bir dil öğrenmek istiyor. Yine de diğerleri kendilerine meydan okumak veya yeni arkadaşlar edinmek için yeni bir dil öğrenirler.

Yabancı dil öğrenmek isteme nedeniniz ne olursa olsun, amacınıza ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir uygulama var. Bu uygulamaların çoğu, dilbilim ve dil öğrenimi alanındaki uzmanlar tarafından tasarlandığından, kaliteli eğitim aldığınızdan emin olabilirsiniz. İşte yabancı dil öğrenmek en iyi ve en popüler uygulama;

Duolingo, aralarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla farklı dil sunan ücretsiz bir uygulamadır. Kısa süreli dersler, yoğun programınıza uymanızı kolaylaştırır ve oyunlaştırma öğeleri, öğrenmeye devam etmek için sizi motive eder.

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Önerilebilecek Uygulamalar

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Önerilebilecek Uygulamalar 2022

Yabancı dil öğrenmenize yardımcı olabilecek birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalardan bazıları ücretsiz, bazıları ise satın alınmalıdır. Bununla birlikte, tüm bu uygulamaların ortak bir yanı vardır. Bir yabancı dili daha hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmenize yardımcı olabilirler.

Yabancı dil öğrenmek için popüler bir uygulama Duolingo’dur. Duolingo, birden fazla dil öğrenmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcılara öğretmek için oyunlar, testler ve sesli dersler dahil olmak üzere çeşitli yöntemler kullanır. Duolingo hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir.

En İyi Yabancı Dil Uygulamaları Yabancı Dil Öğrenmek İçin Önerilebilecek Uygulamalar

En iyi yabancı dil uygulamaları;

 • Duolingo
 • Mondly
 • busuu
 • Babbel
 • Quizlet
 • Lingualeo
 • Voscreen
 • Cambly
 • English Ninjas
 • Speaky

Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Yabancı Dil Öğrenmede Dizi İzlemenin Faydaları

Yabancı dil öğrenmede dizi izlemenin faydaları oldukça fazladır. Yabancı dil öğrenmek istiyorsanız, bunun için en iyi yolun ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Piyasada birçok farklı yöntem var ama son zamanlarda popülerlik kazanan bir yöntem altyazılı dizi izlemektir.

Bu yöntemin aslında pek çok faydası vardır. Birincisi, konuşulan dili doğal bir hızda duymanızı sağlar. Bu önemlidir. Çünkü anadili İngilizce olan kişileri hızlı bir şekilde konuşurken anlamak genellikle zordur. Bir diğer faydası ise ekranda yazılan kelimeleri görebilmenizdir. Bu, dilin nasıl aksan edildiği ve kelimelerin nasıl yazıldığını anlamada yardımcı olabilir.

Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Yabancı Dil Öğrenmede Sözleriyle Müzik Dinlemenin Faydaları Yabancı Dil Öğrenmek İçin Önerilebilecek Uygulamalar

Yabancı dil öğrenmede sözleriyle müzik dinlemenin faydaları oldukça fazladır. Yabancı dil öğrenirken kelimelerle müzik dinlemenin çeşitli faydaları olabilir. İlk olarak, ezberlemeye yardımcı olabilir. Şarkılarda genellikle kelime dağarcığını ve dil bilgisi kurallarını hatırlamayı kolaylaştıran akılda kalıcı melodiler bulunur.

Ek olarak, müzik dinlemek yeni kelimeler ve ifadeler için bağlam sağlayabilir. Bir şarkının sözleri, bir kelimenin cümle içinde nasıl kullanılacağına dair bir fikir verebilir ve bu da doğru dilbilgisini öğrenmeye çalışırken yardımcı olabilir. Son olarak, müzik dinlemek de öğrenmeye çalıştığınız dile kendinizi kaptırmanın eğlenceli bir yolu olabilir. Yeni kültüre maruz kalmanın ve aynı zamanda dinleme becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Google ile diğer içeriklerimize ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir