1. Anasayfa
 2. Mobil

İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler

İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler
İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler
0

İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler, apple’ın bu yıl 14  iPhone modelini piyasaya süreceği söyleniyor. Yeni cihazın ön ve arka camı olacağı, Ana Sayfa düğmesini Face ID ile değiştireceği ve üç renkte geleceği bildiriliyor: siyah, beyaz ve mavi. Telefon için söylenen diğer özellikler arasında mevcut iPhone 11 Pro’dan daha büyük bir ekran, 5G ağları desteği ve indirimli fiyat yer alıyor. Bu söylentilere dair henüz bir teyit yok, ancak geniş çapta rapor ediliyor, bu yüzden meyve vermeleri muhtemel.

İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler

Apple, iPhone 14’ü Eylül’de piyasaya sürüyor. Yeni telefon, yeniden tasarlanmış kamera sistemi ve yeni A13 Bionic çip dahil olmak üzere bir dizi yeni özelliğe sahip. Diğer değişiklikler arasında güncellenmiş bir ekran ve yeni bir kablosuz şarj sistemi yer alıyor. İşte iPhone 14 ile ilgili en önemli gelişmelerden bazıları:

 • iPhone 14, yeni bir sensör ve optik içeren yeniden tasarlanmış bir kamera sistemine sahiptir. Bu, düşük ışık koşullarında fotoğraf kalitesini ve performansını iyileştirmelidir.
 • iPhone 14 ayrıca, önceki modellerden daha hızlı ve daha güçlü hale getirmesi gereken yeni bir A13 Bionic çipine sahiptir.
 • iPhone 14’teki ekran, geliştirilmiş renk doğruluğu ve parlaklık seviyeleriyle güncellendi.
 • iPhone 14, telefonunuzu prize takmak gibi geleneksel yöntemlerden daha hızlı ve daha güvenilir olan kablosuz şarj desteğiyle birlikte gelir.

İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler

Apple, 12 Eylül’de iPhone 14’ü tanıttı. Bu yeni model, 6.5 inç OLED ekrana, A13 Bionic çipe ve önceki modele göre çeşitli başka iyileştirmelere sahiptir. İşte bu telefonla ilgili önemli yeni gelişmelerden bazıları:

A13 Bionic çip, iPhone 13’te bulunan A12 Bionic çipten %50 daha hızlıdır ve oyun ve fotoğrafçılık gibi görevlerde gelişmiş performans sunar.

Telefonda yüz tarama, nesne tanıma ve AR kaydı gibi bir dizi yeni kamera özelliği bulunuyor. Ayrıca 60 fps’de 4k videolar çekebilir.

iPhone 14 ayrıca, birlikte verilen şarj cihazı veya bir adaptör kullanarak hızlı şarja olanak tanıyan yeniden tasarlanmış bir manyetik şarj sistemine sahiptir.

İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler

Apple kısa süre önce iPhone için, cihazı kullanmayı daha kolay hale getirmesi beklenen özellikleri içeren yeni güncellemeler yayınladı. Ücretsiz olarak indirilebilen güncellemeler arasında yeni bir uygulama mağazası ve yenilenmiş bir kamera sistemi yer alıyor. iPhone 14’teki diğer yeni gelişmeler arasında yeniden tasarlanmış bir Ana ekran ve güncellenmiş bir Animoji özelliği yer alıyor.

iPhone 14’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte insanların konuştuğu birçok yeni gelişme oldu. En öne çıkan yeni özelliklerden biri de Face ID sistemi. Bu sistem, kullanıcıların cihazlarının kilidini sadece onlara bakarak açmalarına olanak tanır. Bir diğer büyük gelişme ise yeni A15 Bionic çip. Bu çipin şimdiye kadar bir iPhone’daki diğer tüm çiplerden daha güçlü olduğu söyleniyor.

İphone 14 İle Alakalı Yeni Gelişmeler

iPhone 14, Eylül ayında piyasaya sürülecek ve cihazla ilgili bir takım yeni gelişmeler oldu. Raporlar, telefonun derinlik bilgilerini algılayabilen ve 3D görüntüler oluşturabilecek bir kameraya sahip olacağını öne sürüyor. Ayrıca Face ID’nin cihaza dahil edileceğine ve daha önce bildirildiği gibi kızılötesi ışığın aksine kızılötesi tarama teknolojisini kullanacağına dair spekülasyonlar da var. Son olarak, iPhone 14’ün kulaklık jakına sahip olmayacağı öne sürüldü. Google baz alarak arama yapabilirsiniz

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir